Прикрашене дерево у В'єтнамі
Свята

В'єтнамський Новий 2025 рік: якого числа

Новий рік у В'єтнамі – масштабне та яскраве національне свято, яке не має фіксованої дати, що приваблює в країну безліч туристів. Якого числа відзначають подію, вираховують щорічно за місячним календарем. У 2025 році дата припадає на 29 січня. Але готуватися до в'єтнамської новорічної урочистості розпочнуть заздалегідь, з 28 числа, а святкуватимуть кілька діб.

Tet Nguyen Dan у В'єтнамі

Новорічне свято у В'єтнамі відзначають за китайським календарем. Датування визначають відповідно до місячного циклу – у 2025 році перший день Нового року випадає на 29 січня. Оскільки урочисті заходи тривають кілька діб, кінець святкування посідає початок лютого місяця.

В'єтнамська назва події Tet Nguyen Dan означає «настання першого новорічного ранку». Але його часто скорочують до одного слова «Тет». Друга традиційна назва — Хі Сюань, що символізує прихід весни, коли прокидається природа. Тому прийнято прикрашати будинки та вулиці квітами та гілками рослин.

Прикрашене дерево у В'єтнамі

Як зустрічають у В'єтнамі Новий рік

Святкова подія проходить у 3 етапи:

  • підготовка – Tat Nien;
  • напередодні – Giao Thua;
  • Сам Новий рік – Tan Nien.

Підготовку розпочинають приблизно за 1-2 тижні до святкової дати. Готуючись до приходу гостей та приїзду родичів, в'єтнамці купують продукти та подарунки. Велике значення надають прибиранню та прикрасі будинку. В цей час прийнято прощати борги та образи, щоб увійти в новий період із душею, очищеною від старого.

Традиційно роблять декор з орхідей, квітів сливи та персика. Вхід у будинок прикрашають, встановлюючи мандаринове дерево, на якому розвішують амулети, що забезпечують захист житла від злих духів і добрі сили. Європейську ялинку зазвичай замінює персикове дерево.

Також, готуючись до святкування, жителі В'єтнаму більше часу приділяють близьким – проводять вечори із сім'єю, відвідують родичів, здійснюють поминальні служби на цвинтарях. Тому напередодні урочистостей міста стають незвично тихими.

Напередодні, Giao Thua, сім'я збирається за святковим столом, дивиться національні шоу та фільми, виступ глави держави. Сімейні посиденьки плавно перетікають у саме свято, яке нерідко відзначають усю ніч. На стіл виставляють традиційні страви — пиріг з рисового борошна з начинкою з квасолі та свинини, приготовлену на пару курку з гарніром з клейкого рису. Дізнайтеся також про те, коли відзначають Новий 2025 рік у Китаї.

Тривалість Tan Nien не менше 3 діб. Перший день присвячений близьким та проводять його біля домашнього вогнища. На другу добу зустрічають родичів або самі вирушають у гості. Третій день – час ритуалів для залучення удачі та шанування предків, відвідин храмів.

Новорічні прикмети в'єтнамців

Жителі В'єтнаму впевнені, що Новий рік настає, несучи із собою зміни. Якими вони будуть, можна зрозуміти за старовинними прикметами:

  1. Чим більше жовтого та червоного кольору на свято, тим щасливішим буде рік.
  2. Підмітаючи в новорічні дні підлогу, з дому викидають удачу.
  3. Непроханий гість, який першим переступив поріг, в залежності від своєї аури несе благословення богів або руйнування. Тому у В'єтнамі в Tet Nguyen Dan ходять лише на запрошення.

Також прийнято привертати увагу предків, прикрашаючи домашній вівтар, приносячи підношення та спалюючи пахощі. Подяку богам висловлюють, ставлячи тацю з ngu qua – 5-фруктами, що символізують полум'я, метал, воду, землю та дерево.

Цікаві факти

У Тет всюди звучить пісня гурту ABBA «Happy New Year», що стала своєрідним новорічним гімном країни.

Святкові дерева встановлюють, не зрізаючи живе коріння, тому після торжества рослини знову висаджують на вулицях та за містом.

В'єтнамці дотримуються стародавньої традиції – зустрічати Tan Nien у новому одязі. Обновки купують усі, тому що їхня вартість невисока і дозволити собі святковий гардероб можуть навіть небагаті громадяни.

Приносять дар Богу Кухні, випускаючи в річки живу червону рибу, яку в передсвяткові дні можна придбати практично в будь-якому магазинчику.

Завершується свято Танцем Лева. Вбрані в яскраві костюми танцюристи влаштовують ходу, яка символізує перемогу міфічної тварини над темними силами. Парад супроводжується феєрверками, є барвистим видовищем, на тлі якого роблять фото численні туристи.

Новорічна вистава у В'єтнамі

В'єтнамський Новий рік – дивовижне свято, багате на традиції та привертає увагу туристів з усього світу. У святкові дні гості В'єтнаму отримують можливість повніше ознайомитись із культурою стародавньої країни та захоплююче провести відпочинок.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.