Святі Апостоли Петро та Павло
Свята

Петров пост у 2025 році

Дотримуватись Петрова посади у 2025 році традиційно доведеться влітку. Залежно від цього, якого числа він починається, визначається його тривалість. При цьому всі основні правила та заборони рік у рік залишаються незмінними для віруючих людей.

Що за пост і скільки триватиме у 2025 році

За православними церковними канонами початок Великого Петровського посту завжди припадає на свято Усіх Святих. Залежно від того, якого числа буде цей день, тоді й розпочнеться Петрів піст. 2025 року це 16 червня, понеділок. Продовжиться утримання від їжі до 12 липня – дати вшанування апостолів Петра та Павла. Найтриваліший Петров піст в історії тривав 6 тижнів, а найкоротший — 8 діб. Бачимо, що цей період тісно залежить від дат Великодня та Трійці.

Петрів піст називають ще Апостольським. Таке найменування пішло від свята апостолів Петра і Павла, які вважаються значущими святими для церкви, тому й постити також прийнято за всіма правилами.

Святі Апостоли Петро та Павло

Павло, син знатних заможних людей, який не знав ні в чому відмови, зрікся християнства, але наприкінці життя таки повірив у Господа Бога і покаявся. Петро ж, простий рибалка, який так і не здобув освіти, сильно грішив, але також до кінця життя щиро покаявся і став на істинний шлях. Обидва апостоли прийняли в Римі мученицьку смерть і були зараховані до лику святих. Поститися почали ще в Римі та Константинополі, коли були споруджені перші храми на честь цих двох чоловіків.

У народі цей період ще називали «петрівка-голодівка», бо до літа старий урожай минулого року майже весь закінчувався запасами, а нового ще не було. Як вважають священнослужителі, сама природа диктує людям утримуватися від їжі, щоб молитвою та голодуванням вигнати з тіла та душі всіх бісів.

Що можна і не можна робити до Петровського посту

Заборони на цей тимчасовий відрізок подібні до заборон і в інші важливі церковні періоди. Великим гріхом вважаються сварки та скандали, які згодом можуть призвести до проблем зі здоров'ям, бід у справах та сім'ї. Також по можливості слід утриматися від важкої роботи, якщо це не є вимушеною необхідністю. Жінкам краще тимчасово відмовитися від ручного прання, шиття та в'язання. Не можна таїти образу на оточуючих, навіть якщо це ваші вороги. Навпаки, слід постаратися всіх пробачити.

На окрему увагу заслуговують подружні стосунки. Тут краще прислухатися до слів апостола Павла, який говорив, що подружжя не повинно один від одного відмовлятися і ухилятися, якщо тільки це не їхнє взаємне рішення для добра сім'ї та в ім'я служіння Господу. Тобто, вести чи ні інтимне сімейне життя – ці правила подружжя повинні встановлювати собі самі. Але в будь-якому випадку тілесні насолоди у шлюбі навіть у такі важливі періоди набагато кращі, ніж передання спокус через утримання.

Небажано одружитися в цей період, істинно віруючим християнам дозволено одружуватися лише з 12 липня. Вінчання в церкві також не проводяться з дати початку Петрового посту до 12 липня включно.

У такий важливий для православних час слід присвятити себе служінню Богу – читанню молитов, походам у храм, очищенню душі та думок від скверни. Потрібно постаратися налагодити добрі стосунки з оточуючими, помиритись з тими, з ким до цього перебували у сварці. Не можна лінуватися і марнувати час.

Що можна і не можна їсти

На окрему увагу заслуговує питання про харчування. Петровський піст не вважається надто суворим, проте треба відмовитися тимчасово від яєць, м'яса, птиці, вершкового масла та молочних продуктів. При цьому рибні страви вживати можна і навіть потрібно, але краще не їсти рибу по п'ятницях та середах. Цими днями найкраще віддавати перевагу сироїдженню – не оброблені термічним способом фрукти та овочі, свіжа зелень, а також гриби та всі види горіхів підуть на користь.

У Петрів піст можна пекти пироги, але тісто потрібно заводити пісне без яєць. Для начинки підходять овочі, ягоди, фрукти та риба. У суботу та неділю, а також у святкові церковні дати, дозволяється випити трохи вина, шануючи при цьому пам'ять святих. У харчуванні можна орієнтуватися на календар посту.

Обмеження є дуже загальними, тому тут важливо враховувати індивідуальний стан кожної людини. Так, обмеження в їжі можна не дотримуватися вагітним і жінкам, що годують дітей грудьми — це не буде вважатися гріхом. Також вправі їх не дотримуватись дітям, старим та людям, яким не дозволяє це робити стан здоров'я.

Календар харчування

Поститися — означає, в першу чергу, очищати свою душу, а не обмежуватися в їжі, щоб схуднути чи налагодити здоров'я. Через очищення думок приходить згодом і фізичне здоров'я, і ​​емоційний спокій. Тому так важливо розуміти справжню мету помірності.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.