Сонячна буря
Новини

Сонячна буря у 2025 році

Нещодавно відомі європейські та американські таблоїди передбачили, що в 2025 році на Землю обрушиться потужна сонячна буря, яка спровокує серйозні зміни електромагнітного поля нашої планети, внаслідок чого можливий «інтернет-апокаліпсис». Пропонуємо детальніше розібратися в природі сонячних бур, щоб зрозуміти, чи дійсно вони такі небезпечні для Землі та людства і чому черговий період активності Сонця вчені очікують саме у 2025 році.

Природа сонячних бур

Так звана «сонячна буря» утворюється на піку сонячної активності. Так вчені називають дуже сильний викид енергії, що відбувається в атмосфері Сонця.

Цікавий факт! Експерти підрахували, що в результаті найпотужніших спалахів Сонце здатне виділяти енергію, еквівалентну 160 млрд мегатонн тротилу. Наприклад, енергії одного такого спалаху (6×1025 джоулів) було б достатньо для забезпечення нашої планети на мільйон років.

Сонячна буря

Варто зауважити, що спалахи на Сонці можуть відбуватися досить часто, але більшість таких викидів занадто слабкі, щоб істотно вплинути на Землю, віддалену від Сонця в середньому на 150 млн км. Сильні бурі супроводжуються викидом коронарної маси, що утворює продуберанці, які можуть виглядати на знімках як пляма, стовпи або петлі розпеченої плазми.

Сонячна активність

Потужні сонячні викиди можуть викликати сонячний вітер, який переміщає в міжпланетний простір спрямований потік заряджених частинок зі швидкістю до 1000 км/с.

Цікавий факт! Якщо у 2025 році відбудеться потужна сонячна буря, то побачити це явище за допомогою спеціальної техніки із Землі можна буде приблизно за 8,5 хвилини з моменту сонячного викиду, а потік небезпечних частинок досягне нашої планети лише через 2-3 дні.

Саме тому сьогодні вчені можуть із високою точністю передбачати періоди високої сонячної активності.

Циклічність сонячної активності

Очікування того, що найпотужніша сонячна буря станеться саме у 2025 році, ґрунтується на циклічності сонячної активності.

Вивчаючи Сонце, вчені з'ясували, що пікові викиди в атмосфері планети мають тенденцію відбуватись наприкінці 11-річних циклів підвищеної чи зниженої активності.

Чи буде найпотужніша сонячна буря справді саме у 2025 році, сказати складно. Вчені схильні вважати, що найактивнішим сонце буде в період із 2025 по 2030 рік.

Так, наприклад, попередня потужна буря припала на пік сонячної активності 2013 року, а до цього на нашу планету обрушувалися дуже потужні потоки сонячної енергії в 2000, 1989 і 1958 році. Таким чином, правило 11 років дотримувалося до 2000 року, а після період подовжився до 13 років, але при цьому буря 2013 була сильнішою.

Вплив сонячних бур

Потоки заряджених частинок, що посилаються Сонцем у момент викиду коронарної маси, можуть досягати нашої планети і істотно впливати на магнітне поле Землі. Сила цього впливу залежить від потужності сонячного вибуху і може змінюватись від майже непомітної для людей та електроніки до дійсно небезпечної, здатної спровокувати відключення та вихід з ладу електроніки.

Так, сильна буря, що обрушилася на Землю у 2013 році, призвела до таких наслідків, як:

  • поява північного сяйва у регіонах, де раніше це явище будь-коли спостерігалося;
  • вихід із ладу супутників та сонячних панелей космічних апаратів, що знаходяться на орбіті Землі;
  • порушення в роботі електроніки (особливо схильне до пошкоджень сучасне обладнання, що тонко реагує на будь-які різкі зміни показників);
  • збільшення кількості людей, які звертаються за невідкладною допомогою.

Вплив сонячної бурі на техніку

Що варто очікувати у 2025 році

Відповідаючи на запитання, чи може сонячна буря, що очікується у 2025 році, спровокувати масштабний енергетичний апокаліпсис чи «кінець інтернету», вчені апелюють до досвіду минулих років. Масштаб наслідків однозначно залежатиме від того, наскільки сильною виявиться сонячна буря 2025 року.

Як показала практика попередніх років навіть таких сильних сонячних викидів, як уже спостерігалося раніше, було недостатньо, щоб суттєво пошкодити енергетичній системі нашої планети або вивести з ладу техніку, робота якої є критично важливою для забезпечення роботи комп'ютерних мереж. Знаючи, що проблема існує, вчені вже сьогодні при проектуванні враховують фактор інтенсивної сонячної активності та працюють над належним захистом важливих об'єктів.

Що може спостерігатися в момент пікової активності Сонця у житті звичайної людини?

  • погіршення самопочуття (магнітні бурі впливають в першу чергу на людей, які страждають на серцево-судинні захворювання та гіпертонію);
  • нестабільність інтернет-з'єднання (якщо потік заряджених частинок обрушиться на супутники, що передають, що забезпечують стабільність певного сегмента мережі).

Вплив сонячної бурі

Всі інші фактори будуть важливими скоріше для вчених і вузьких фахівців, в зоні відповідальності яких лежить робота апаратури, яка піддається впливу зміни магнітного поля Землі.

Висновок

Також варто враховувати той факт, що структура Сонця вкрай нестійка, а сама планета вивчена вкрай мало, тому навіть володіючи сучасними технологіями, вченим складно досягти високого ступеня достовірності своїх прогнозів Імовірність апокаліпсису через сонячну мега спалаху в 2025 році така ж ймовірна, як і зіткнення планети з астероїдом. Так, така ймовірність існує, але чи це станеться і коли, а також якими будуть наслідки у разі дуже сильного викиду енергії, який досягне поверхні Землі, ніхто не знає напевно, вчені можуть лише припускати можливі варіанти розвитку подій.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.