Дівчата у вбранні зі смолоскипами
Свята

Найдовший день у 2025 році

Сонцестояння — це найдовший день і коротка ніч. 2025 року воно настане 21 червня. Це його звичайна дата. Лише у високосні роки воно зміщується на 20 число. Свою назву явище отримало завдяки ілюзії застигання світила у зеніті та його нерухомості протягом дня. Це відбувається через те, що нахил осі нашої планети по відношенню до Сонця набуває мінімального значення — 23,4°. Простіше кажучи, Земля максимально повертається Північною півкулею до головної зірки системи. З цієї події стартує астрономічне літо на ділянці, розташованій на північ від екватора.

Історія

Протягом усієї історії існування людство шанувало Сонце. День сонцестояння стали відзначати до нашої ери, ще на зорі зародження цивілізації. Свято було найпопулярнішим у жителів північних регіонів. Після затяжних холодів народ особливо тішився довгоочікуваним теплом.

На Русі цього дня припадало головне літнє свято — Купала (після переходу на григоріанський календар він став випадати на 7 липня). З ним було пов'язано низку обрядів та ритуалів. Їх наділяли величезним значенням та ніколи не ігнорували. Батьки вірили, що від них залежав весь наступний рік.

Дівчата у вбранні зі смолоскипами

Після ухвалення християнства церква почала боротися з язичницькими звичаями. Більшою мірою їй це вдалося, проте змусити народ забути безпосередньо про сонцестояння не вийшло. Сьогодні свято відзначають у різних країнах. У Фінляндії із цього приводу передбачено офіційний вихідний.

Підготовчі заходи

Астрологи рекомендують підготуватися до того моменту, коли в Росії в 2025 настане найдовший день. Вони рекомендують:

 1. віддати борги, втілити у життя обіцяне.
 2. Вибачитись перед ким винні.
 3. Зібрати цілющі рослини. Це може бути квіти, листя, коріння. З них вийде смачний та неймовірно корисний чай.
 4. Побути у тиші. Щоб розібратися в собі, ситуації, які турбують, можна розписати на аркуші паперу. Це дозволить побачити все збоку.
 5. В оголеному вигляді скупатися в природній водоймі (річці, озері). Це допоможе усунути негативні думки, зарядить енергією.
 6. Провести генеральне прибирання. Якщо це неможливо, слід як мінімум помити вікна.
 7. Поставити на підвіконня свічки та розкласти золоті прикраси. Так останні краще поглинуть енергію Сонця.
 8. Думково подякувати Всесвіту за все добре.

Крім перерахованого, вітається благодійність. Вона має бути посильною, з урахуванням фінансового стану на поточний момент. Добрі справи можна виконувати, як по відношенню до людей, так і по відношенню до тварин. Важливо, щоб це давало моральне задоволення.

Що потрібно і не можна робити

Той, хто хоче, щоб заповітне бажання збулося, потрібно голосно вимовити його вголос і перелізти через 12 парканів. Якщо після цього буде почути спів цвіркуна, значить, все зроблено правильно.

Ось, що ще рекомендується зробити, коли наступатиме і продовжуватиметься Сонцеворот:

 1. зібрати росу (на світанку чи заході сонця — не важливо). Вона омолоджує, допомагає вилікуватися від тяжких недуг.
 2. Розпалити багаття. Це захистить від різноманітних проблем на весь рік.
 3. Одягти вбрання теплого кольору (бажано яскравого — червоного, апельсинового) та золоту прикрасу (за наявності такого).
 4. Присвятити час творчості. Наприклад, намалювати картину.

Головне, залишатися в хорошому настрої і, по можливості, підняти його іншим. Туга, злість, агресія — під забороною. Будь-які конфлікти можуть спричинити негативну енергію, яка згодом супроводжуватиме довгі місяці. Не рекомендується сидіти вдома. Це не найкращий час для перегляду телевізора, сидіння на різних веб-сайтах. Спілкування необхідне.

Сонцеворот – унікальне свято. Під час нього не прийнято ледарити. Чим більше справ буде виконано, тим краще. Не варто ухвалювати важливі доленосні рішення, існує чималий ризик помилитися. Не можна вдягати чорні речі. Це обіцяє проблеми.

Тривалість найдовшого дня року по Москві становить 17 годин 33 хвилини. Чим північніше місто — тим більший показник. Наприклад, уже у СПБ це 18 годин 50 хвилин.

Прикмети

Як і з будь-яким іншим народним святом із Солнцеворотом пов'язано безліч прикмет. Багатьом із них сотні та тисячі років, проте вони дійшли до наших днів.

Серед таких:

 1. погана погода — до мізерного врожаю.
 2. Хмарне небо – до холодного дощового літа.
 3. Велика кількість роси на світанку — на велику кількість лісових ягід.
 4. Зоряне небо – до грибної осені.
 5. Зустріти світанок у бадьорому стані – уберегтися від проблем зі здоров'ям на 12 місяців.
 6. Злі комахи – до спеки.
 7. Сильний південний вітер – до посухи.
 8. Потанцювати вночі біля дев'яти вогнів — вдало вийти заміж.
 9. Хлопець облив дівчину водою — незабаром він запропонує руку та серце.
 10. Гроза і град — до поганого сіножаті.
 11. Роса стрімко випарувалась — весь день стоятиме тепла ясна погода.
 12. Літає багато ворон — до біди.
 13. Розпустилися бутони жасмину — до багатого врожаю малини та полуниці.
 14. Порахувати дрібницю – залучити фінансові проблеми.
 15. Поставити віник волоті вниз — спровокувати скандали у сім'ї.
 16. Залишити на ніч брудний посуд — приректи себе на безгрошів'я.
 17. Подарувати подарунок – віддати своє щастя.

Сонце та трава біля лісу

Сонцеворот — одне з найважливіших стародавніх свят. Язичники шанували сонце і в найдовший день не поверталися до нього спиною навіть під час городніх робіт. У бік світила не плювали, не тикали пальцями. Для задобрювання вдавалися до різних обрядів та ритуалів. До сьогоднішнього дня значна частина традицій та звичаїв втрачена. Проте саме свято живе. Багато хто вважає цей день містичним, унікальним.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.