Дівчата у вбранні зі смолоскипами
Свята

Духів день у 2025 році

Духів день 2025 року відсвяткують 9 червня. Християнське свято присвячене святому Духу. Його дата залежить від Великодня, тому є рухомою. Вона випадає на 51 добу після Воскресіння Христового, наступного дня після П'ятидесятниці. Це щоразу понеділок. У Росії з його приводу офіційний вихідний не передбачено, що пов'язано з багатоконфесійністю країни.

Історія

Подія, якій присвячено свято, сталася в Ізраїльській столиці. Під час читання священних текстів апостолами Сіонську світлицю наповнив звук, що нагадує той, що видає вітер. Відразу після всіх послідовників Сина Божого зійшов Святий Дух у вигляді вогню.

Люди та голуб

Це спричинило радикальні зміни. Вибрані навчилися передбачати майбутнє, лікувати тяжкі хвороби та говорити всіма мовами. Нові здібності мали допомогти їм поширювати християнство Землі. Не витрачаючи часу, апостоли вирушили до різних країн, щоб розповісти народові про Ісуса і досконалі чудеса. Цю подію ще трактують як народження Христової церкви.

Традиції

Цього дня давні слов'яни вважали землю іменинницею та вірили, що вона готується до народження дарів. Тривожити її не можна було. Заборонялися всі види садово-городніх робіт. Язичники вірили, що у свято активно проявляється нечиста сила. Насамперед – русалки. За переказами, останні виходять із укриттів і хлюпаються на поверхні вод, гуляють лісами.

У свято молодь влаштовувала гуляння. До програми входили ігри, танці, хороводи, пісні. Дівчата вбиралися в новий гарний одяг. На голову одягали вінки з квітів та трав. Попередньо зрубану берізку, будинки прикрашали стрічками. Згодом з нею оминали поля та вулиці рідного села. Після закінчення обходу влаштовували трапезу. Саме деревце за кілька днів після святкування викидали у поле або топили у водоймі.

Молоді дівчата ворожили на кохання. Для цього використали трави. Якщо прогноз був негативним, зверталися по допомогу до русалок. Як плату подавали прикраси та гроші. Дорослі жінки влаштовували обряд годівлі землі. Для цього йшли в поле і там бенкетували. Під час трапези жартували, співали пісень. Залишки їжі найстарша жінка закопувала.

У язичників був широко поширений обряд з вигнання Морени – лісової жінки-примари, яка губить юнаків. Для цього з настанням темряви розводили багаття, в яке кидали гілки різних видів дерев.

Після ухвалення християнства слов'яни ходять церкви. Приміщення прикрашають молодими свіжими рослинами, що символізують оновлення людства. Священики одягають костюми смарагдового відтінку. Напередодні Духового дня в Трійцю відбувається одна з найкрасивіших служб. Після літургії проходить велика вечірня, в ході якої згадують зішестя Святого Духа.

Служителі, люди та квіти у церкві

Що заборонено

Більшість народно-християнських свят супроводжує низку заборон. Духів день – не виняток. У народі наполегливо не рекомендують:

 1. працювати. У великі свята працювати грішно. Виняток можливе лише для приготування.
 2. Бігати. Так можна втекти від долі.
 3. Відмовляти у прийомі гостей – загрожує грошовими проблемами протягом 12 місяців.
 4. Ходити на цвинтарі. Натомість краще поставити в церкві свічку за упокій. Для відвідування могил є слушний час – Троїцька батьківська субота.
 5. Скандали. Інакше довго не вдасться помиритись.
 6. Вимовляти лайки, пліткувати.
 7. Сумувати. Це може спричинити нещасливі тижні та місяці. Відзначати свято потрібно весело, але не зловживати алкоголем.

Духів день – чудова нагода для добрих справ. Вчинення мають бути вагомими, але посильними. Вітається різноманітна благодійність. Причому добро має відбуватися не лише стосовно людей, а й тварин.

Прикмети

У свята народ виявляв виняткову спостережливість. Він помічав різні події, виявляв причинно-наслідкові зв'язки. У такий спосіб народилися прикмети. Багато хто з них дійшли до наших днів. Корисно дізнатися про дату Духового Дня у 2025 році, щоб спрогнозувати майбутнє.

Перелік прийме:

 1. Після світанку не йде туман – найближчим часом погода не покращає.
 2. Яка погода стоїть упродовж дня, такою вона й буде найближчий місяць.
 3. Після Духового дня помітно теплішає.
 4. Пішов дощ – літо та осінь будуть теплими, затяжними.
 5. Густо цвітуть кущі – до сніжної зими.
 6. Увечері багато роси – до виснажливої ​​спеки.
 7. Квіти шипшини закрилися раніше 18:00 – до зливи із градом.
 8. Вологий вітер – до стихійного лиха.
 9. Велика кількість коників – до закінчення періоду посухи.

У Духів день скупатися в чистій колодязній чи річковій воді, отже, позбутися хвороб та негативу магічного характеру.

Вже відомо, якого числа у 2025 році православна Трійця та Духів день. Останній є народно-християнським святом із більш ніж тисячолітньою історією. До сьогоднішнього моменту він увібрав у себе як язичницьке, так і християнське. З ним пов'язано багато традицій та звичаїв, повір'їв та прийме. Слідувати їм чи ні – особиста справа кожного. Для багатьох це чудовий привід провести час незвично, не так як звичайний день календаря: міркувати про духовне, робити добрі справи.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.