Обійми молодої людини та дівчини
Свята

День обіймів у 2025 році

Щороку 21 січня відзначають Всесвітній День обіймів. Люди, які бажають зробити світ добрішим і щасливішим, святкуватимуть його і в 2025 році. Незвичайне і дуже душевне свято дозволяє не тільки показати своє кохання близьким, а й подарувати трохи тепла незнайомим людям.

Історія

Ім'я людини, якій належить геніальна ідея, невідоме. Є лише легенда, згідно з якою один юнак стояв на вулиці протягом кількох годин із плакатом «Безкоштовні обійми». Було це у 70 роках у Сіднеї. Здивований перехожий молодик пояснював, що йому дуже самотньо. Він був упевнений, що є й інші люди, які відчувають нестачу кохання.

Обійми молодої людини та дівчини

Юнак пропонував обійнятися та підтримати один одного. Охочі знайшлися. Пізніше ця історія дійшла місцевих студентів. Вони вирішили щорічно влаштовувати подібні акції, заряджаючи оточуючих позитивом, а також обіймаючи один одного та своїх коханих. Так виникла добра традиція, пов'язана із 21 січня. З кожним роком вона ставала масштабнішою, ідею підхоплювали жителі різних країн по всьому світу.

1986 року в США дату оголосили Національним Днем обіймів. Трохи пізніше свято почало вважатися Міжнародним. До Росії традиція дійшла у 90-ті. Хоча святковий день не було визнано офіційно, зараз він актуальний як ніколи. Напружений темп сучасного життя позначається на емоційному стані людей, які потребують душевного тепла. Тому у 2025 році охочих відзначити його буде ще більше.

Традиції

У багатьох містах цього дня відбуваються масштабні флешмоби. Усі охочі виходять на вулиці з плакатами, на яких написано: «Давай обіймемося», «Щасливі обіймашки» тощо. За традицією у фразах часто вживається слово «безкоштовно», оскільки його можна було побачити на перших студентських табличках 70-х (Free Hugs).

Барвисті літери можуть доповнюватися милими ілюстраціями, серцем та іншими позитивними символами. Учасники акцій обмінюються усмішками та гарним настроєм між собою, а також закликають до участі всіх, хто проходить повз. Нерідко на флешмобах можна побачити людей у ​​костюмах героїв мультфільмів. Залишитися байдужим до такого заходу неможливо.

Відсвяткувати подію можна і самостійно (у колі родичів та друзів). Не кожен готовий піти на тісний контакт із незнайомцем. Показати ж своє кохання близьким завжди приємно. Можна здивувати виявом уваги колегу по роботі чи сусіда-приятеля. Відмінною ідеєю буде візит до родичів, особливо якщо вони мешкають в іншому місті. Привітання можна доповнити символічним подарунком або листівкою, а також теплими словами про те, наскільки ці люди дорогі та важливі.

Цікаві факти

Свято відзначають не лише у січні, а й у липні (15 та 22), а також 4 грудня. Якого числа святкувати День обіймів у 2025 році, кожен вирішить сам, але найпопулярнішою все ж таки є січнева дата.

Згідно з науковими даними:

  • щоденні обійми стимулюють вироблення окситоцину (гормону, що зміцнює імунну систему і продовжує життя);
  • дітей обіймати особливо важливо, оскільки у ранньому віці формуються вміння любити, співчувати, підтримувати інших та вільно висловлювати власні емоції;
  • люди, яких регулярно обіймають, рідко впадають у депресію, відчувають тривожність, самотність і безвихідь;
  • по розслаблюючій дії такий контакт з іншою людиною можна порівняти із прийняттям теплої ванни.

Соціальні дослідження підтвердили, що регулярний прояв ніжності зміцнює сімейні та приятельські стосунки, роблять дітей більш позитивними та відкритими, дає відчуття безпеки та комфорту людям похилого віку. Кожна людина потребує турботи та підтримки. Не дивно, що виникає бажання обійняти друга чи коханого після довгої розлуки, у пориві подяки, хвилини смутку чи нестримної радості.

Знаючи про ці факти, деякі вигадують цікаві заходи щодо свята. Наприклад, американець Джефф Ондаш здобув всесвітню популярність, обійнявши понад 7000 людей протягом доби. У Канаді та США поставили рекорди за тривалістю однієї обійми (майже 25 годин у кожному випадку).

Намагатися досягти таких самих результатів необов'язково. Головне – щирість. При цьому виявляти увагу і ніжність до оточуючих можна не лише коли весь світ відзначає чудове свято. Робити це бажано якнайчастіше, незалежно від місяця та числа.

Щодо офіційної події – це лише ще один привід нагадати людям, що вони не одні в цьому світі, хтось їх любить, цінує та підтримує. Наголошуючи на День обіймів у 2025 році, не варто забувати і про тих, хто знаходиться далеко. Якщо немає можливості особисто зустрітися з людиною, можна відправити їй електронною поштою або в месенджері чарівну картинку з добрими словами. Приємний сюрприз підніме настрій на весь день і зробить адресата щасливішим.

Намальовані ведмеді у новорічних ковпаках та вірш

Іграшкові ведмеді, вітання

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.