Календар вагітності у 2024-2025 роках
Календар

Календар вагітності у 2024-2025 роках

Здавна люди намагалися передбачити, хто народиться у пари – хлопчик чи дівчинка. Плануючи зачаття у 2024-2025 роках, майбутні батьки можуть перевірити, чи працює багатовіковий календар вагітності, складений нашими предками.

Народні методи

У цьому розділі ми зібрали методики, за якими у минулому здійснювали визначення статі малюка ще до його зачаття у різних країнах світу.

Важливо! Не варто довіряти народним методикам здоров'я майбутнього малюка, адже їхня достовірність не перевищує 72%. Якщо у вашій сім'ї є генетичні захворювання, прив'язані до Х або Y хромосоми, на етапі планування зачаття краще звернутися до генетика або фахівця з репродуктивної медицини.

Китайська методика

У Стародавньому Китаї, як і в багатьох інших країнах, чоловіки мріяли про спадкоємця, а кожна жінка вважала за благо подарувати чоловікові саме сина. Не дивно, що мудреці Китаю намагалися визначати стать майбутньої дитини, виділяючи певні закономірності у віці матері та місяцях, на які доводилося зачаття.

Цікавий факт! Здавна у Китаї вік людини розраховувався не від часу появи світ, саме від дати зачаття.

Результатом багатовікових спостережень китайських мудреців стала така таблиця:

Китайський календар вагітності

Китайський календар вагітності універсальний, тому таблиця буде актуальна у 2024, 2025, 2026 та всіх наступних роках.

Алгоритм застосування:

  1. у лівій колонці знайдіть цифру, яка збігається з віком жінки (кількість повних років).
  2. У відповідному рядку знайдіть осередки з бажаною статтю («М» — хлопчик, «Д» — дівчинка).
  3. Визначте місяці, у яких найімовірнішим є зачаття малюка бажаної статі.

Порада! Для підвищення ймовірності варто вибирати періоди, в яких одна буква коштує кілька місяців поспіль і зачинати малюка ближче до середини часового відрізка.

Шанувальники цієї методики запевняють, що вона працює, адже враховує зміщення місячних фаз, цикл зміни крові майбутньої мами і навіть рух небесних тіл.

При цьому з наукового погляду ефективність методики вкрай сумнівна, адже до уваги береться лише вік матері, тоді як сучасна наука однозначно встановила, що факт народження хлопчика чи дівчинки залежить виключно від хромосомного набору сперматозоїда, який бере участь у зачатті.

Японська методика

Японський календар вагітності також розроблено багато століть тому, але на відміну від китайського враховує фактори, що стосуються матері та батька майбутнього малюка, що підвищує достовірність результату (за недоведеними даними метод демонструє ефективність до 89%).

Комплект для японського методу і двох таблиць:

  • Таблиця №1 визначає, наскільки чоловік і жінка походять один одному (1 – найгірша сумісність, 12 – найкраща).
  • Таблиця №2 дозволяє визначати ймовірність зачаття хлопчика чи дівчинки у кожен із 12 місяців.

Японський календар визначення статі малюка до настання вагітність не прив'язаний до конкретного року використання, він універсальний і буде актуальним парам, які планують зачаття не лише у 2025 році.

Алгоритм застосування:

У таблиці №1 знайдіть місяць народження жінки (по вертикалі) та місяць народження чоловіка (по горизонталі). На перетині рядка та стовпця знайдіть число сумісності (запам'ятайте його).

Японський календар вагітності (таблиця 1)

У таблиці №2 у верхньому ряду знайдіть своє число сумісності. У цьому стовпці будуть вказані місяці для певної пари. Ступінь ймовірності зачаття дитини чоловічої чи жіночої статі показано у центральних кольорових стовпцях. Якщо більше Y – у результаті зачаття має народжуватися хлопчик, якщо Х – дівчинка.

Японський календар вагітності (таблиця 2)

Якщо й у одному й у другому стовпці лише з одному знаку Х/Y, ймовірність оцінюється як 50/50.

По крові

Цей календар вагітності для визначення, чи народиться у пари хлопчик або дівчинка в 2024-2025 році використовує тільки групу крові і резус фактор батьків.

Для жінок з І групою крові актуальна така таблиця залежно від групи крові партнера:

Чоловік І гр. Чоловік ІІ гр. Чоловік ІІІ гр. Чоловік ІV гр.
Д М Д М

Для жінок зі ІІ групою крові:

Чоловік І гр. Чоловік ІІ гр. Чоловік ІІІ гр. Чоловік ІV гр.
М Д М Д

Для жінок з ІІІ групою крові ймовірність народження хлопчика вища:

Чоловік І гр. Чоловік ІІ гр. Чоловік ІІІ гр. Чоловік ІV гр.
Д М М М

Для жінок з ІV групою прогнозують:

Чоловік І гр. Чоловік ІІ гр. Чоловік ІІІ гр. Чоловік ІV гр.
М Д М М

Як визначити стать дитини

Таблиця поєднання резус фактора буде наступною:

Мама Батько Стать дитини
Rh+ Rh+ Д
Rh+ Rh- М
Rh-* Rh+* М
Rh- Rh- Д

* небажане поєднання з медичної точки зору!

На перший погляд методика може здатися близькою до науки, але насправді вона також не доведена, як і описані раніше. Практика показує, що в однієї пари в різні періоди часу можуть народжуватися діти різних статей, при цьому група крові та резус фактор батьків із віком не змінюються.

Медичні методи

Відразу варто зазначити, що жоден калькулятор або календар вагітності не зможе зі 100% ймовірністю сказати вам, чи народиться у пари хлопчик чи дівчинка, але в 2025 році наука вже цілком може на ранніх термінах визначити і навіть спланувати стать дитини, якщо для цього є медичні показання. Всі ці методики досить складні та пов'язані з певним ризиком для мами та малюка, тому застосовують їх тільки у випадку, коли у пари є високий ризик передачі захворювання дитині певної статі.

УЗД діагностика

Ультразвукове обстеження проходять усі вагітні на певних термінах. Його основна мета – контроль правильного розвитку плода та відсутності патологій, а також визначення якомога точніше, в який день мають відбутися планові пологи. Не завжди на ранніх термінах УЗД може показати стать дитини. Найсучасніші апарати з високою деталізацією дозволяють побачити підлогу з 12-13 тижнів, але самі медики не схильні вірити цьому методу діагностики, якщо йдеться про серйозні захворювання. Достовірність методу загалом 80-90%, але в таких ранніх термінах ще нижче.

УЗД на підлогу дитини

Аналіз по крові матері

Вже з 10 тижня вагітності жінка може здати аналіз крові на виявлення Y-маркера. Діагностика дає результат із ймовірністю 90-95%.

Варто враховувати, що ця методика не призначається за наявності онкологічних захворювань та на фоні прийому коагулянтів. Також аналіз може дати хибний результат (показати наявність Y-маркера), якщо:

  • з переривання вагітності плодом чоловічої статі минуло менше 3-х місяців;
  • мали місце переливання крові чи пересадка кісткового мозку від донора чоловічої статі.

Дослідження інвітро

Забір навколоплідних вод або пуповинної крові дозволяє встановити зі 100% ймовірністю не тільки стать дитини, а й наявність (або відсутність) у неї небезпечного вродженого захворювання.

Варто розуміти, що це інвазивні методики, що застосовуються, коли користь від отриманої інформації перевершує можливі ризики для здоров'я матері та плода.

Селективне ЕКЗ

Суть методу у селекції матеріалу, що використовується для штучного запліднення для гарантованого отримання ембріона необхідної статі.

Методика застосовується виключно за медичними показаннями!

Як дізнатися стать дитини

Чи варто впізнавати стать дитини?

Якщо питання визначення статі лише весела розвага, що ніяк не впливає не на майбутнє сім'ї, то в цьому немає нічого поганого. Знаючи, хто незабаром народиться, син чи донька, батьки зможуть сконцентруватися на виборі правильного імені, придбати все необхідне з урахуванням статі малюка і просто мріяти про те, яким буде їхнє життя, коли до неї увійде маленька принцеса чи пустотлива непосида.

Але в деяких країнах результатом доступності інформації про поле дитини стали масові селективні аборти. Саме через це законом зарощено визначати стать на етапі вагітності в Китаї, Кореї, Індії та деяких інших країнах.

Багато пар сьогодні самі відмовляються від інформації про поле майбутнього малюка, бажаючи зберегти інтригу до моменту першої зустрічі.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.