Поліцейський з алкотестером у руці
Авто

Допустима норма алкоголю в крові в 2024-2025 році

З 1 березня 2023 року встановлено нові правила перевірки водіїв на тверезість. Однак норма вмісту в крові алкоголю залишається незмінною – допустима кількість проміле у 2024-2025 роках становитиме 0,3 ‰. Перш, ніж сідати за кермо, слід почекати кілька годин – скільки часу буде потрібно для виведення спирту з організму, залежить від індивідуальних показників.

Допустима норма спиртного

Вміст алкоголю в крові вимірюють у промілі або міліграмах речовини у повітрі, що видихається. Зазвичай позначають показник у відсотках. Виявлення крові 1 проміле означає, що в 1 л крові знаходиться 1 грам або 0,1% етилового спирту. Для позначення проміле використовується спеціальний міжнародний знак – ‰.

У Росії допускається вміст алкоголю до 0,3 або 0,16 мг. Така кількість спиртного характерна для чоловіка з масою тіла 80 кг, якщо він ужив не більше 0,5 л 5% пива 4,5 години тому. Показник є межею, яка визнається безпечною для керування транспортом.

Поліцейський з алкотестером у руці

Практика обмеження обсягу допустимої концентрації спирту в організмі водія застосовується практично в усьому світі:

  1. Норма, встановлена ​​російським законодавством, визнається середньою. Таке значення встановлено в Молдові, Боснії, Герцеговині.
  2. Найбільш жорсткі стандарти запроваджено в європейських країнах – Чехії, Угорщині, Словаччині та Румунії, де під час перевірки на дорозі рівень проміле не повинен перевищувати 0.
  3. В Естонії, Швеції та Польщі показник 0,2 ‰. В Англії та Північній Ірландії, у Шотландії та Уельсі допустимий поріг становить 0,5 ‰, як і в більшості держав.
  4. Найлояльнішим ставленням до вживання алкогольної продукції відрізняється Мальта – до 0,8 проміле.

У разі порушення законодавчо встановленої норми щодо водія застосовуються санкції. У Росії їх список входять штраф, заборона водіння до кримінального покарання при частих завищеннях порога. Такий захід обумовлений небезпекою перебування за кермом у нетверезому вигляді для здоров'я та життя самого шофера, пасажирів, інших учасників руху.

Зв'язок ступеня сп'яніння з проміле

Для визначення стану водія, що керує транспортним засобом у нетверезому стані, користуються таблицею, рекомендованою медиками:

Ступінь сп'яніння Кількість алкоголю (‰) Ознаки
Легка 1-2 Гучне мовлення, збудження, розгонисті рухи руками, проблеми з координацією
Середня 2-3 Нечленороздільна мова, маловиразна міміка, труднощі з увагою, підвищена самооцінка, агресивна поведінка
Важка 3-4 Неосудність, провали в пам'яті, проблеми моторики, повне знерухомлення, втрата свідомості
Алкогольна кома Від 4-х Сон з неможливістю розбудити, неконтрольовані дефекація та сечовипускання, ціаноз кінцівок, ослаблення пульсу, проблеми дихання, летальний кінець

З таблиці помітно, що збільшення кількості випитого алкоголю призводить до більш важких наслідків, внаслідок яких на дорозі створюється аварійна ситуація. Тому сідати за кермо дозволяється лише після виведення спиртного із організму.

Швидкість вивітрювання алкоголю

За 1 годину концентрація спиртного в крові знижується приблизно на 0,1-0,2%. Як швидко спирт залишить організм, залежить від зростання людини, ґендерної приналежності, ваги, індивідуальної переносимості спиртного. Зазвичай розрахунок допустимої концентрації будують на підставі таких даних:

  1. Вважається, що у чоловіка зріст 175 см і вагою 80 кг сліди алкоголю в крові зникнуть через 6 годин, якщо прийнято не більше 100 мл горілки.
  2. Для вивітрювання 500 мл пива потрібно не менше 2,5 години.
  3. Після 250 мл шампанського має пройти 4 години.

Наведені показники є усередненими, тому не варто орієнтуватися на них. Краще не випробовувати долю та після алкогольного напою скористатися таксі чи громадським транспортом.

Необхідно враховувати, що кількість проміле впливає вживання деяких лікарських засобів і нешкідливих напоїв. Так, у кефірі та квасі присутній спирт, який може негативно вплинути на показання алкотестера.

Нюанси перевірки на дорозі

Інспектор, який зупинив машину та запідозрив сп'яніння водія, має право на проведення перевірки алкотестером. Людину за кермом просять видихати у трубочку повітря із проміжком у 15-20 хвилин. Сп'яніння виявляють, якщо значення перевищує 0,3%. За законом, що працює на території Росії, у разі відмови від перевірки водія доставляють до медустанови для аналізу сечі та крові. Протокол перевірки чи медичного обстеження направляють до суду.

Чоловік в автомобілі

Міняти норми проміле в 2024-2025 не передбачається — показник буде як і дорівнює 0,3 ‰. За порушення закону покладено штраф та позбавлення прав терміном від 12 місяців, а багаторазові порушення стають причиною порушення кримінальної справи.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.