Дівчина в чорному одязі
Новини

2025 рік вдови чи вдівця

У високосні роки часто відбуваються глобальні катаклізми чи війни, які забирають багато життів. Після цього періоду приходить рік вдови – саме таким обіцяє бути 2025. Час після високосного характеризує смуток жінок за втраченими чоловіками та синами, які гинуть при ліквідації наслідків пожеж, землетрусів, повеней та збройних конфліктів. А в 2026 настане черга року вдівця — чоловіки горюватимуть по померлих дружин.

Історія сумної дати

Більшість людей визнає запевнення про трагічність року, наступного за високосними, народними забобонами. Проте ООН у 2011 році пішло на започаткування спеціальної дати – з цього часу 23 червня кожного року прийнято відзначати день Вдів.

Причина рішення полягає у величезній кількості жінок, які втрачають чоловіків у війнах. Але ще до заснування дати Генеральною асамблеєю населення планети відзначало суттєве зростання летальних наслідків у високосні та наступні за ними два роки. У перший період, за статистикою, гине більше чоловіків, а у другий – жінок, чому й називають їх роками вдови, а також удівця.

Дівчина в чорному одязі

Хоча офіційну статистику було озвучено нещодавно, така тенденція існувала століттями. Достатньо заглянути в історію держави, щоб зрозуміти – величезна кількість жертв є трагічною закономірністю:

  • революція 1905 року забрала майже 4000 життів;
  • єврейські погроми призвели до загибелі понад 10 000 людей;
  • з політичних мотивів у царській Росії було знищено близько 9000 чоловіків та жінок.

Жовтнева революція та Велика Вітчизняна війна суттєво збільшили сумну статистику – країна та сім'ї втратили мільйони людей.

Рік чорної вдови – 2025

Народні повір'я свідчать, що сумний час настає відразу за високосним. Необов'язково трагедія набуде всесвітнього масштабу, негативні наслідки часом виявляються в долі конкретної людини, що особливо відіграє важливу роль в історичних подіях. Пам'ять численних поколінь призвела до виникнення повір'їв, які існують досі.

У народі вважають, що одружуватися в цей період не можна. Щастя молодят триватиме недовго – невдовзі чоловік буде зобов'язаний йти на війну чи загине внаслідок катастрофи. Але смерть одного з подружжя необов'язкова, шлюб може просто швидко розпастись через згасання почуттів у парі.

Рік вдівця – 2025 чи 2026

Нерідко люди плутають дати і вважають, що дні вдови та вдівця настають одночасно. Насправді спочатку настає вдовий рік – їм буде 2025 рік. Тільки після нього настане час для смутку чоловіків. Наскільки правдиві ці твердження, невідомо. Статистика немає інформації про кількість чоловіків, які залишилися вдівцями в зазначений період. Тому не можна стверджувати, що прикмети та забобони, пов'язані з настанням 2026 року, обов'язково здійсняться.

Як і вдови, чоловіки стають самотніми з різних причин: передчасна смерть дружини, прозове розлучення, до якого часто призводить зрада самого чоловіка. У будь-якому разі рік удівця вважають не таким страшним як вдови.

Чоловік із фотоальбомом

Можна чи ні захистити себе від втрати

У народі напрацьовано велику практику захисту від ризиків втратити другу половинку. Крім перенесення весілля на більш сприятливий період, можна використовувати кілька методів, що руйнують сумну традицію:

  1. Необхідно задобрити духів, які оберігають сімейне вогнище і молодят, що вступають у союз. Для цього наречений має виплатити майбутнім родичам добрий викуп. Не можна прогадати в ціні – парфуми озлобляться, якщо вважатимуть розмір викупу недостатнім.
  2. Наречена повинна згідно з давніми звичаями прикрити фатою обличчя під час вінчання. Фата відіграє роль атрибута смерті, адже дівчина, яка виходить заміж, назавжди залишає рідну домівку. Якщо слідувати ритуалу, смерть не зможе забрати молоду дружину, оскільки вона «померла» ще на весіллі та «воскресла» в будинку чоловіка.
  3. Небажано проводити вінчання без подружки нареченої та друга нареченого. Свідки потрібні для захисту наречених від негараздів та для допомоги у побудові щасливих стосунків.
  4. Чудово, якщо в день вінчання дівчина одягне одну з фамільних прикрас, яку мами передавали дочкам. Такі аксесуари зазвичай випромінюють позитивну енергетику, яка допомагає подолати всі перешкоди на шляху молодят.
  5. Призначаючи дату вінчання, бажано врахувати досвід предків і не вибирати день, коли сталися трагічні події.
  6. Щоб сімейне життя не затьмарювалося хворобами, потрібно стелити на стіл 3 річниці поспіль одну й ту саму скатертину з весільного столу.
  7. Перед реєстрацією шлюбу нареченому варто вкласти у черевик монету та не виймати її до закінчення церемонії. Звичай допоможе молодому чоловікові досягти фінансового благополуччя для своєї сім'ї.

У народі існує оригінальний спосіб заплутати долю, відвернути її від конкретної пари. Достатньо змінити традицію, щоб не залишитися на самоті. Потрібно просто поміняти місцями ролі нареченого та нареченої в ритуалі сватання. Слід не хлопцеві відвідувати зі сватами будинок дівчини, домовляючись із тестем про одруження, а навпаки – дівчині з'явитися в будинок свекра за нареченим і вирішувати питання з викупом.

Дівчина у весільну сукню з букетом і нареченим

Але чи варто бояться народних забобонів – адже людина сама кує своє щастя. Якщо вірити всім прикметам, краще забути про шлюб. Адже за повір'ям у кожному чотирирічному циклі щонайменше 3 роки небезпечні для заміжжя та одруження.

Щоб не піддаватися паніці, потрібно налаштувати себе на позитивний лад – Фортуна завжди вподобає людей, які не лякаються перешкод, а сповнені рішучості їх подолати. Тому, вирішивши одружитися, не варто відкладати церемонію в очікуванні сприятливого часу. Хоча світ постійно стикається з катаклізмами, люди почуваються щасливими і продовжують укладати шлюбні спілки, незважаючи на жахливі прогнози.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.