Дівчата та чоловіки з обличчя тварин
Свята

Рамадан у 2025 році

Рамадан – місяць священного мусульманського посту, початок та кінець якого визначаються за фазами Місяця. У 2025 році він настане 1 березня за григоріанським календарем (прийнятим у Росії) і закінчиться 30 числа цього місяця. У наступні роки дата змінюватиметься залежно від положення планети щодо Землі.

Що це за свято

Рамадан чи Рамазан-Байрам вважається великим святом. Незважаючи на обмеження, які накладає цей період на віруючих людей, багато хто чекає на нього з нетерпінням. Триває він 30 днів. В ісламському (місячному) календарі це дев'ятий місяць. У григоріанському він може випадати на березень, квітень чи навіть початок травня. Щоразу терміни змінюються.

При цьому у мусульман будь-яке свято настає не зі сходом сонця, а вночі (після заходу сонця попереднього дня). Тому якщо з максимальною точністю обчислювати, якого числа розпочнеться місяць Рамадан у 2025 році, це буде ніч із 28 лютого на 1 березня.

Мусульмани під час Рамадану

Вважається, що цей період пророк Мухаммад отримав перше божественне одкровення. Тому щороку простим людям також дається шанс наблизитися до Бога. Відмова від задоволення бажань (навіть найважливіших) дозволяє показати силу віри.

Крім зовнішньої помірності, кожен мусульманин у цей період намагається стежити за своїми думками. Пост слід дотримуватися щиро, каючись у нечистих і недобрих помислах і аналізуючи минулі події у житті. Наприкінці місяця люди радіють, що їм вистачило сили волі впоратися з божественним випробуванням, очиститись і стати кращим.

Кого стосується подія

Свято відзначають в ОАЕ, Ірані, Індії, Туреччині, Єгипті, Марокко, Індонезії. У Росії це переважно республіки Татарстан, Дагестан, Інгушетія, Адигея, Башкортостан, Крим, Карачаєво-Черкесія, Кабардино-Балкарія, Чечня. У цих місцях останній день дев'ятого місяця є навіть неробочим. Він називається Ураза-байрам (свято, яке урочисто завершує піст).

У Казані, Нальчику та інших містах відзначення пройде особливо широко. В інших російських населених пунктах (наприклад, у Москві, Новосибірську тощо) вихідного дня не буде. Але тисячі людей, які сповідують іслам, дотримуватимуться правил Рамадану протягом усього місяця і святкуватимуть його завершення.

Від поста звільняються діти (до досягнення повноліття), душевнохворі, люди похилого віку, які мають серйозні проблеми зі здоров'ям, вагітні та годуючі жінки, а також ті, хто знаходиться дуже далеко від дому.

Дорослі, не здатні постити, повинні компенсувати це благодійністю на користь нужденних або помірністю іншим часом (якщо причини, що не дозволяють постити, зникнуть). Те саме стосується тих, хто «зірвався» і дозволив собі зайвого в Рамадан.

Термін, протягом якого в майбутньому доведеться відмовлятися від їжі та задоволення інших потреб, залежатиме від того, скільки днів офіційної посади порушувалися правила.

Мусульманський календар у 2025 році: ісламські свята

Як проходить Рамадан

Щодня протягом місяця мусульмани відмовляються від їжі, пиття, куріння та інтимної близькості. Утримуватися починають із першими променями сонця. Дотримуються правил до заходу сонця.

Дії, здатні порушити піст у денний час доби:

 • прийняття будь-яких продуктів харчування між світанком та заходом сонця;
 • проковтування будь-якої вологи (наприклад, води під час купання) крім слини;
 • куріння сигарет, нюхання тютюну, вдихання будь-якого диму (пасивне куріння);
 • будь-які інтимні дії, використання супозиторіїв (лікарських свічок).

Протягом місяця вдень допускається:

 • введення лікарських засобів за допомогою ін'єкцій;
 • прийняття душу, що виключає попадання вологи в рот;
 • чищення зубів зі полосканням без проковтування води;
 • поцілунки та невинні обійми між близькими людьми.

Зразковий розклад віруючого у ці дні виглядає так:

 • сухур (сніданок, який потрібно з'їсти до перших ознак світанку);
 • чотириразова молитва (перша звершується відразу після їди);
 • іфтар (вечеря, яку необхідно вжити після заходу сонця).

Точний час початку та закінчення дня, який визначається для кожного регіону з урахуванням його географічних координат, публікується в інтернеті. Можна орієнтуватися на власні спостереження та заклики до молитви, що лунають з мечетей. У цей період віруючі особливо ретельно моляться, читають Коран (священну книгу), а також роздають милостині.

Ураза-байрам

До останнього дня посту готуються заздалегідь. Напередодні свята збираються обов'язкові пожертвування у вигляді грошей чи продуктів та передаються малозабезпеченим людям. Мусульмани прибираються у будинках та на прилеглих територіях, готують святкові страви.

З настанням Ураза-байрам прийнято здійснювати святкову молитву, вбиратися, накривати стіл та запрошувати гостей, здійснювати візити у відповідь з подарунками. Свято проходить в атмосфері радості та веселощів. Люди бажають один одному всього найкращого, вибачаються за минулі образи, відновлюють зіпсовані відносини, зміцнюють дружні та родинні зв'язки.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.