Мучениця Аполлонія
Свята

День стоматолога у 2025 році

Міжнародний день стоматолога щорічно відзначається і у Росії. 2025 року це буде 9 лютого, неділя. Дата фіксована, вона завжди випадає на вихідний день. Але дантистам цього дня працюватимуть особливо радісно, ​​адже вони отримують привітання і від колег, і від вдячних пацієнтів.

Історія

Дата професійного свята присвячена дню пам'яті мучениці Аполлонії. Колись її намагалися змусити зректися християнства. Але жінка стійко витримала всі тортури, у тому числі виривання зубів, і була страчена, не відмовившись від своєї віри.

Пізніше Аполлонію зарахували до лику святих. Довгий час християни вважали, що якщо згадати її ім'я за зубного болю, стане легше. Згодом мучениця стала вважатися покровителькою дантистів.

Мучениця Аполлонія

Нині мало хто згадує цю похмуру історію. Число і місяць давно зафіксувалися як святкова дата, хоча й не набула статусу вихідного дня в календарі. Подія присвячується працівникам стоматологічної індустрії, а також тим, хто працює над інноваційними розробками у цій сфері. У Росії міжнародне свято відзначається з 2001 року.

Про професію

Стоматологія з'явилася давно. Судячи з археологічних даних, 9 тисяч років тому для лікування вже використовувалися бормашини. У 11 столітті було складено «Канон медицини», у якому вказувалася інформація про особливості зростання та будови зубів у різному віці. Також там були описані симптоми стоматологічних захворювань, способи їх лікування та поради щодо догляду за порожниною рота.

У 16 столітті француз П'єр Фошар написав керівництво, присвячене стоматологічній хірургії та новим лікувальним методам. Саме він став основоположником сучасної галузі. Завдяки йому з'явилися перші золоті та порцелянові коронки, пластини, що вирівнюють прикус. Він також сприяв відкриттю перших стоматологічних шкіл.

У 19 столітті було винайдено обладнання для кабінетів дантистів та крісло для пацієнтів. З того часу галузь стрімко розвивалася. Сьогодні професія зубного лікаря ділиться на кілька спеціалізацій: терапевт, ортодонт, пародонтолог, ортопед, хірург, гігієніст, імплантолог, щелепно-лицьовий хірург. Всі ці фахівці мають пряме відношення до урочистої дати та можуть відзначати своє свято.

Традиції та заходи

Щороку на Всесвітній день стоматолога приватні та державні клініки влаштовують корпоративні фуршети. У 2025 році в організаціях також відбудуться святкові заходи. Найкращих лікарів керівники нагородять грамотами та преміями.

На міжнародному та міжміському рівнях проходять семінари, які розповідають про новинки галузі, зустрічі з обміну досвідом.

Багато містах організовуються масові заходи просвітницького характеру. Людям розповідають про важливість турботи про ротову порожнину, регулярного відвідування лікаря для профілактичного огляду. Деякі клініки цього дня запрошують усіх бажаючих на безкоштовні консультації.

Штучна щелепа в руках дівчини

Цікаві факти

Сьогодні відомо, що:

  • древні єгиптяни користувалися зубною пастою зі шкаралупи, попелу та пемзи;
  • першими у світі зубними щітками були дерев'яні палички, «розшматовані» на кінцях;
  • етруски замінювали втрачені зуби аналогами, отриманими у вбитих тварин.

Також цікаво, що до 1866 року у цій сфері працювали лише чоловіки. Першим стоматологом жіночої статі стала Люсі Хоббс Тейлор.

Що стосується Росії, тут розвитку стоматології сприяв Петро I, який вивчав нюанси професії в Європі та відпрацьовував навички на придворних. Саме завдяки йому у нашій країні з'явилося офіційне звання зубного лікаря.

З кожним днем ​​стоматологія стає дедалі прогресивнішою. Безболісні методи лікування, інноваційне протезування, сучасне обладнання. Проте в Індії досі є вуличні «дантисти», які працюють без наркозу та використовують примітивні інструменти. На покращення якості життя в цій країні (зокрема виведення на гідний рівень медицини, доступної простим мешканцям) спрямовано декілька соціальних програм.

Як привітати та що подарувати

Привітати з Днем стоматолога практикуючого лікаря, викладача чи студента профільного навчального закладу можна особисто (побажанням успіхів у професійній діяльності та врученням символічного презенту). Також вітання у 2025 році може бути електронним у вигляді тематичної листівки.

Подарунком може стати сувенір (статуетка, цукерниця, мило, брелок та ін) у вигляді зуба. Знайомому також можна вручити солодощі або корисний презент, але характер професії, що не відображає зовнішнім виглядом (флешку, кухоль, охолоджувальну склянку, набір гарного чаю і т.д.).

Листівки З Днем стоматолога

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.