Жертвопринесення
Свята

Курбан-байрам у 2025 році

Головне свято представників мусульманської релігії у всьому світі Курбан-Байрам у 2025 році припадає на перший літній місяць. Дата святкування передбачає кілька днів. Розкажемо, якого числа він точно почнеться і як має бути проведений. Традиційно свято жертвопринесення відзначається всіма представниками ісламської релігії, які проживають і на території нашої країни. Курбан-Байрам є одним із ключових для мусульман і потребує особливих правил. Його сенс полягає в тому, що кожен віруючий заради Аллаха готовий у разі потреби принести жертву.

Дата у 2025 році

Священний Курбан-Байрам є одним із етапів великого мусульманського святкування. Він завершує паломництво в Мекку ритуалом жертвопринесення, в процесі якого віруючі подають жертву у вигляді верблюда, барана чи кози, а приготовану їжу ділять на три частини: одну собі, другу родичам та друзям, третю нужденним.

У перекладі з арабської Курбан-Байрам означає наближення свята.

Жертвопринесення

Святкові дні, що передують Ід аль-Адха, як його називають в арабських країнах, прийнято розділяти на такі події:

Подія Починається Закінчується
Пост Рамадан 1 березня 29 березня
Ураза-Байрам (Ід-аль-Фірт) 30 березня 1 квітня
Хадж (Умра) 4 червня 6 червня
Курбан байрам 6 червня 9 червня

Ід аль-Адха триватиме 3 дні та закінчиться 9 червня. Щорічно дата свята змінюється, вона визначається за місячним календарем. Протягом року різниця у датах може різнитися на 11 днів. Тому, щоб дізнатися, якого числа розпочнеться святкування наступного року, слід звернутися до місячного календаря. Подані в таблиці дати офіційно встановлені Ісламською радою.

У деяких країнах тривалість святкування може відрізнятись. Наприклад, у Туреччині подія відзначається 10 днів, а в Узбекистані лише три доби.

історія свята

Курбан-Байрам є другою головною мусульманською релігійною подією і відзначається завжди на 10-й день місяця Зуль-хіджа. Щоб вшанувати пам'ять пророка Авраама, наступні релігії вирушають у паломницьку дорогу до Мекки. Релігія не зобов'язує здійснювати його щорічно через те, що не кожен мусульманин може собі це дозволити з матеріальної точки зору. Згідно з правилами, хоча один раз у житті мусульманин зобов'язаний відвідати це священне місце в Саудівській Аравії.

У священній книзі мусульман Корані розповідається про те, як одного разу пророку Ібрахіму з'явився уві сні ангел і висловив прохання Аллаха принести в жертву свого сина. Вірний Ібрахім вже збирався виконати волю Всевишнього, як почув голос, який говорить про те, що пророк виправдав сновидіння і заслуговує на милість Аллаха. Тієї ж миті з неба спустився баран, якого Ібрахім і приніс у жертву. З того часу на тому місці він щороку робив підношення. Нині це територія сучасної Мекки.

Слід розуміти, що сенс свята полягає не у заколінні тварини та поїданні їжі, а у наближенні до Бога. Людина повинна пам'ятати про милосердя Аллаха і бути вірною йому.

Традиції

Крім паломництва в Мекку мусульмани дотримуються й інших звичаїв.

За двадцять днів до Ід аль-Адха представники ісламу починають готуватись до події. У цей період заборонено носити ошатний одяг, стригти або фарбувати волосся, вживати в їжу делікатеси. Навіть ті, хто не здійснює паломництво до Мекки, повинні дотримуватися суворого розпорядку.

Підготовка до свята супроводжується десятиденним постом. Ніч напередодні події радять провести читання намазу. Вважається, що в цей час Аллах чує кожного і відповідає на прохання.

Саме святкування починається з ранку з обмивання та вбрання у святкове вбрання. Потім проходить служба в мечеті, що включає читання Корану і проповіді імама з приводу роз'яснення обряду жертвопринесення.

Обов'язковим ритуалом є частування жебраків. Жертва має бути згодна Аллаху, тому нею необхідно поділитися з тими, хто голодний. У другій половині дня чоловіки займаються обрядом жертви, обираючи здорову молоду тварину.

Кожен віруючий прагне зібрати у себе вдома якнайбільше гостей, тому господині готують багато різноманітної їжі. М'ясні страви, випічка збирають за столом великі компанії із представників сімей та близьких друзів. У деяких поселеннях віруючі здійснюють обмін стравами, що сприяє різноманітності столу.

На території Росії у суб'єктах, де основну частину населення становлять представники ісламу, цей день є офіційно святковим. Серед таких суб'єктів є Чеченська республіка, Татарстан і Башкирія.

Люди біля мечеті

Світле свято Адха зближує людей, змушує відкрити краще в собі, замислитися про віру і полюбити ближнього. Віруючу людину характеризують такі якості як добродушність, взаємовиручка, турбота про слабких та прагнення до духовного зростання.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.