Чоловік з ноутбуком за столом
Новини

Перспективний бізнес у України у 2025 році: прибутковий, новий

Ринок пропонує широкі можливості для успішного стартапу, починаючи з передової сфери IT і закінчуючи рукоділлям. З’ясовуємо, який бізнес у України 2025 року вважатиметься перспективним. Можна виділити багато сфер, у яких вдається організувати новий прибутковий бізнес. Головне, прорахувати ризики та довгострокову перспективу проекту, порівнювати витрати та передбачуваний дохід, а також роль випадкових факторів.

Сектор IT

Найбільш галузь, що динамічно розвивається, привертає увагу мільйонів людей. Бізнес в IT має свої особливості:

 • IT життєво необхідний супроводу бізнесу;
 • IT щорічно захоплює тисячі бажаючих освоїти програмування, завдяки чому популярні IT-курси;
 • власні програми дозволяють отримувати пасивний дохід нарівні із запуском сайтів;
 • в IT потрібні посередники — особи, які можуть не знати тонкощів програмування, але мати знання про утиліти та корисні програми.

Можна вибрати будь-яку з цих ніш і запустити свій проект із мінімальними вкладеннями. Звичайно, перший варіант — з поширенням програмного забезпечення вимагає більше витрат, ніж відкриття власних онлайн-курсів. Не маючи спеціальних знань, створити IT-бізнес буде досить важко.

Чоловік з ноутбуком за столом

Створення мобільних додатків

Створити додаток – не міф, а реальність. Але необхідне вміння програмувати. Популярні такі програми:

 • обробки фото, визначення віку та національності за фото та ін;
 • навчальні програми та книги (наприклад, самовчитель або словник корейської мови);
 • фітнес-додатки та програми здорового харчування;
 • нотатки — дивно, але поки що важко назвати додаток для створення нотаток, які не будуть зникати з пам’яті телефону, повільно завантажуватись і т.д.

Можна завантажити програму у Play market або інші сервіси. Через деякий час зі зростанням популярності буде дохід із реклами. Важливо, щоб програма стала конкурентоспроможною.

IT-школи та IT-курси

Можна розпочати з курсів, а можна й одразу запустити проект потужної онлайн-школи, де буде широкий перелік навчальних програм та великий штат фахівців. Це найбільша проблема – знайти справжніх професіоналів, які зможуть навчити новачків. Основна частина витрат підприємців припаде на оплату праці. Щоб зменшити витрати, можна оформлювати викладачів курсів за договорами надання послуг тощо.

Сайт та заробіток на рекламі

Прекрасна ідея, яка може втілитись у реальність, якщо вести свій блог на Дзені, публікувати статті на інших ресурсах чи пости у телеграм-каналах. Але для розкручування месенджерів доведеться витратитися на рекламу. Що стосується сайту, потрібно його наповнити корисним контентом та забезпечити легке завантаження, а також просування у пошуковій системі. Це витрати на оплату послуг копірайтерів та seo-фахівців.

Маркетплейси

Торгівля завжди була і залишається найбільш затребуваною сферою економіки. Маркетплейси потрібні як звичайним споживачам, і самому бізнесу. За останні роки лідери платформ для торгівлі вибився Prom.ua, трохи відстає від нього Rozetka. Можна працювати як за схемою скуповування та подальшого перепродажу товарів, так і реалізації товарів власного виробництва. Для реєстрації ІП для торгівлі на маркетплейсах можна скористатися онлайн-банками, «Держпослугами», сайтом ФНП. У двох останніх випадках доведеться заплатити держмито. Мінусом торгівлі через маркетплейси є порушення правил зберігання товарів, пожежі на складі та інші неприємності, але все ж таки витрати в таких ситуаціях може покрити страховка. Про це варто подбати заздалегідь.

Маленький візок біля ноутбука

Магазини одягу, косметики

90% торгівлі ведеться онлайн, а значну частку доходу забезпечують покупці з Києва, тому потрібно мати можливість доставки по всій країні, а особливо до мегаполісів. Ще одна запорука успіху – асортимент та знижки, наявність ексклюзивних брендів стане неодмінним атрибутом збереження клієнтської бази. В останні роки колосальну популярність набула китайська та корейська косметика. Можна торгувати та офлайн, але цей спосіб не настільки популярний, потрібні витрати на приміщення, оплату праці продавців-консультантів і т.д. Ключову роль відіграє вибір розташування магазину.

Будівельні технології

Кожен бодай раз у житті стикався з ремонтом. Маляри та штукатури потрібні за будь-якого ремонту квартир. Будівельний сервіс буде успішним, коли включає різноманітний спектр послуг — від ремонту підлоги до складання меблів. Потрібен штат майстрів, яким під силу не лише забити цвях, а й зібрати дорогу кухню на замовлення під задані параметри.

Клінінгові компанії

До послуг із прибирання приміщень вдаються приблизно 30% населення. Клінінг дає можливість не витрачати дорогоцінний час на збирання. Працівників вигідніше оформляти не за трудовим, а за цивільно-правовим договором (підряду, надання послуг тощо). Обзавестися потенційними клієнтами можна, співпрацюючи з громадським харчуванням, конференц-залами, готелями та великими компаніями.

Чоловік з відром та щіткою

Фітнес-клуби

Згідно зі статистичними даними ВЦВГД, приблизно 50% українців регулярно займаються спортом. Починати свою справу у цій сфері можна з невеликої спортивної секції з бігу, легкої атлетики, плавання та ЛФК тощо. Секрет успіху у виборі правильної локації поблизу великих офісних центрів. Офісним працівникам зручніше відвідувати фітнес-центри поруч із роботою, ніж витрачати зайву годину на дорогу до великого спорткомплексу.

Ремонт гаджетів

Не лише гаджетів, а й офісної техніки. Великий набір послуг з ремонту припаде до душі будь-якому клієнту. Важливим елементом стане налагоджене постачання електронних деталей. Без неї процес буде скрутним. Бажано забезпечити доступність салону (майстерні), обравши локацію поблизу торгових центрів тощо.

Кава і не тільки

Автомати з напоєм, кава із собою та навіть доставка кави додому — неповний перелік ідей для підприємців. Еспресо, американо, латте та багато інших приваблять до себе затятих гурманів в особі постійних клієнтів. Бажано відкривати кав’ярні поряд з офісними центрами, коли на шляху на роботу співробітники купують філіжанку кави.

Курси підготовки до ОДЕ та ЄДІ

Мабуть, бізнес із найменшими витратами. Потрібно знайти репетиторів з числа шкільних педагогів або навіть студентів, які успішно склали іспити. Другий варіант краще, т.к. високобальники мають реальний досвід здачі ОДЕ чи ЄДІ та школярам буде цікавіше навчатися у репетиторів їхнього віку.

Психологічна допомога

Пік потреби психологічної допомоги посідає вік 25—45 років. Сімейні негаразди, проблеми на роботі чи навчанні призводять до необхідності звертатися за психологічною допомогою. Потрібно запрошувати на роботу психологом лише кваліфікованих спеціалістів, які здатні надати якісну допомогу. Варто приділити увагу та інтер’єру приміщення, де розміщуватиметься кабінет консультацій. За неможливості його зробити, можна відкрити сервіс онлайн-допомоги.

Чоловік і дівчина в кріслах

З чого почати

По-перше, визначитися із напрямком. Для цього потрібно оцінити свої сили та можливості. Орієнтиром може стати:

 • освіта та досвід роботи в якійсь галузі, це полегшить процес ведення бізнесу;
 • професії знайомих – можна організувати сімейний чи дружній бізнес, забезпечивши стабільний штат співробітників;
 • початковий капітал — марно закуповувати дорогий спортивний інвентар за мінімального капіталу, потрібно починати з бюджетних варіантів;
 • зовнішні фактори.

Другим кроком стануть точні розрахунки витрат та зразкового прибутку, пошук контрагентів та клієнтів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.