Зміна частки ринку виробників смартфонів кварталами.
Фільми

Samsung обійшла Apple з продажу смартфонів у першому кварталі 2024 року

Аналітична агенція Counterpoint провело оцінка ринку смартфонів за підсумками першого кварталу 2024 року. Важливим результатом цього відрізку стало повернення Samsung до лідерів за кількістю проданих телефонів. Крім того, аналітики зазначають, що загальний світовий ринок смартфонів зріс на 6% у річному обчисленні. Було продано 296,9 мільйонів пристроїв.

Частка телефонів Samsung у першому кварталі становила 20% або 59,4 мільйона одиниць. Тоді як продажі Apple знизилися на 13% у річному обчисленні. За перші три місяці цього року було продано 50,5 мільйонів iPhone. Цікаво, що при цьому Apple досягла рекордного рівня прибутку завдяки зростанню продажів дорогих Pro-версій. Найпопулярнішою моделлю серед усіх телефонів став iPhone 15 Pro Max з часткою 4,4%. Для порівняння, у першому кварталі 2023 року лідирував базовий iPhone 14.

Серед п'яти найбільших виробників смартфонів Xiaomi показала найбільше зростання за рік. Кількість продажів зросла на 34%, порівняно з першим кварталом 2023 року. З показником 41,6 мільйона штук телефонів китайський гігант посідає впевнене третє місце за підсумками останнього звітного періоду.

Зміна частки ринку виробників смартфонів кварталами. Джерело: Counterpoint

Якщо говорити про доходи всіх учасників ринку, то за підсумками всіх врахованих перших кварталів вони стали рекордними і показали зростання 7% у річному обчисленні.

Нагадаємо, що протягом перших трьох кварталів 2023 Samsung також займала лідируючу позицію на ринку смартфонів. Різкий ривок Apple зробила у четвертому кварталі, коли її частка досягла 23%, а у південнокорейського гіганта вона впала до 16%. Втім, аналогічна картина спостерігалася і в 2022 році: тоді за четвертий квартал частка Apple підскочила з 16 до 24%.

У абсолютних значеннях показники Samsung виглядають стабільнішими. Продажі коливаються від кварталу до кварталу у значеннях між 54 та 64 мільйонами штук. Тоді як у Apple спостерігається явна сезонність: наприкінці року продажі сягають 74 мільйонів смартфонів, а в мінімальній точці — 46 мільйонів штук за квартал. Все пояснюється традиційним осіннім анонсом нового покоління iPhone.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.