Коробка з Dreame H13 Pro
Фільми

Dreame H13 Pro — бездротовий пилосос, який помиє підлогу і висушить свою щітку

Для тих, хто не любить прибиратися, гірше за саме прибирання може бути хіба що обслуговування швабри: з неї потрібно зняти ганчірку або губку, промити, зрізати волосся, а потім повісити сушитися і не забути сховати на місце наступного дня. Я це знаю, бо сама з таких людей: настільки це все ненавиджу, що вмовила чоловіка взяти цю частину домашньої роботи на себе. Але коли до мене на огляд приїхав Dreame H13 Pro, я вирішила дати вологому збиранню другий шанс.

Тут практично все обслуговування виконується автономно, від людини потрібно лише додавати воду, зливати відпрацьовану та власне возити пилосос по кімнатах. Після збирання щітку очищає і сушить база – причому з використанням гарячого повітря, щоб уникнути поширення бактерій та неприємного запаху. Розповідаю, наскільки добре це працює насправді.

Технічні характеристики

Тип Вертикальний
Прибирання Волога, суха
Фільтрування Фільтр HEPA
Контейнери для води 900 мл для чистої води, 700 мл — для відпрацьованої
Потужність всмоктування 18 кПа
Ємність аккумулятору 6 блоків по 4900 мА·год
Заявлений час роботи 45 хвилин
Час зарядки 4 години (з просушуванням)
Рівень шуму 76 дБ
Додатково Зарядна станція з режимами самоочищення та сушіння гарячим повітрям

Комплектація

Пилосос поставляється у досить великій коробці габаритами 31×36×72 см, важить комплект 11 кг. Коробка двошарова: навіть якщо зовнішній картон пошкодиться при доставці, усередині все буде гаразд.

Кішка для масштабу (і обов'язкової інспекції). Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

На сам пилосос припадає менше половини від загальної ваги – 4,8 кг. Решта займає упаковка та додаткова комплектація.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Пилосос йде вже у зібраному вигляді, достатньо зняти транспортувальну плівку та вставити ручку в корпус. Також у коробці:

 • запасна роликова щітка;
 • запасний HEPA-фільтр;
 • контейнер для твердого сміття;
 • чистить йоржик;
 • миючий засіб (500 мл);
 • база для зарядки та самоочищення;
 • інструкція (декількома мовами, включаючи російську) та гарантійний талон.

Поруч із пилососом не доведеться тримати окрему скриньку розхідників: запасний фільтр і щітку можна прибрати, поки не буде потрібно заміна встановленим, а йоржик для очищення закріплюється прямо на базі. Залишається хіба що миючий засіб, але чесні: у вас і так напевно стоїть батарея побутової хімії, ще одна пляшка картину не зіпсує.

Підготовка до збирання

Перед першим запуском рекомендується повністю зарядити пристрій. Для цього потрібно поставити базу в місце, яке визначили для пилососа, та підключити її до мережі. Провід досить довгий, тому необов'язково розміщувати прилад близько до розетки.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Далі поставте пристрій на базу і зачекайте, поки роботизований голос сповістить про початок заряджання. Вперше краще не починати збирання, поки у пилососа не буде 100% енергії, в наступні запуски це вже не обов'язково. Слідкувати за процесом підживлення можна за допомогою екрана.

Поки пристрій заряджається, варто підготувати приміщення до заїзду: підняти все зайве з підлоги та прибрати дроти. Наступний крок – резервуари. Тут їх два.

На передній частині закріплено контейнер для відпрацьованої води. Він знімається одним рухом руки: достатньо відокремити кріплення зверху.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Верхня частина контейнера з HEPA-фільтром знімається. Потрібно її витягнути і на «шасі», що відкрилися, встановити ємність для твердого сміття. Завдяки цьому волосся, пил та інший бруд не потраплять у відпрацьовану воду.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Із резервуаром для чистої води все ще простіше. Він закріплений із задньої сторони пилососа та знімається аналогічним способом.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

У ємність додають звичайну воду з-під крана. Щоб уникнути протікання, краще не заливати під кришку і залишити сантиметр-другий під миючий засіб. На цілий контейнер достатньо лише 10 мл спеціальної рідини. Відміряти та налити зручно прямо з кришки: вона мірна та з носиком. Звичайне мило використовувати не можна: воно надто сильно піниться.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Це вся потрібна підготовка. Вперше на неї може піти хвилин п'ять з урахуванням спроб розібратися, як відкривається; надалі можна буде давати раду і за хвилину.

Процес збирання

Якщо ви коли-небудь користувалися вертикальним пилососом, то з Dreame H13 Pro жодних проблем не буде: просто вмикаєте та ведете по підлозі. Хоча пристрій досить важкий, вся вага не лягає на користувача: апарат потрібно лише спрямовувати, а їде він практично повністю сам за рахунок коліс із приводом.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

При заїзді в темне місце пилосос автоматично вмикає ліхтарик і підсвічує бруд. Так зручніше орієнтуватися, де потрібно пройти ще раз, а де вже чисто.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

На ручці розташовані кнопки включення та зміни режимів. Вони такі:

 • Автоматичний — базовий режим, його буде достатньо для повсякденного прибирання та свіжих плям або пролитих рідин.
 • Всмоктування — це режим пилососа: подача води на щітку відключається.
 • Турбо — інтенсивний режим, підходить для боротьби з плямами, що в'їлися, і генерального прибирання.
 • Ультра – режим з очищенням води електролізом (за заявою виробника, вбиває 99,9% бактерій).

Режим означає потужність: вона зав'язана на ступеня забруднення конкретної зони. Якщо пилосос виявляє багато бруду, то збільшує силу всмоктування та витрати води. А якщо відносно чисто, не витрачає зайві ресурси. Помітити зміну потужності можна за гучністю або кольоровим індикатором на дисплеї: від зеленого (легке забруднення) до червоного (багато сміття).

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Зазвичай пилосос досить швидко реагує на сильне забруднення та підвищує потужність, але у зворотний бік це працює не завжди. Періодично індикатор залишається червоним, навіть коли прибрано, якщо не все, то видима частина точно.

Два ретельні проходи по невеликій одиниці зайняли у мене близько 20 хвилин. За цей час контейнер із відпрацьованою водою заповнився двічі (другий — якраз наприкінці збирання), чисту воду із миючим засобом довелося долити на середині другого заїзду. В інші заходи виходила подібна картина.

Контейнера із чистою водою зазвичай вистачає на 15 хвилин, резервуар під відпрацьовану заповнюється приблизно за 10 хвилин.

Це цифри для звичайної квартири 40 м² без килимів, показники можуть відрізнятися залежно від типу поверхні, режиму, що використовується, і ступеня забруднення.

Якість збирання

Пилосос добре справляється із сухим сміттям, розлитою рідиною та плямами — у тому числі застарілими. Мене здивувало, що йому під силу навіть жир навколо плити: зазвичай його доводиться зчищати губкою з досить агресивним засобом, простий швабре подібне не до зубів.

У режимі «Всмоктування» щітка не розвозить бруд, а прибирає практично все в один рух.

Те саме і з рідинами, у тому числі густими. Ось так він справляється зі шрирачами в автоматичному режимі.

Пару плям, що в'їлися, на ламінаті він все ж не подужав, але вони з'явилися в цій квартирі задовго до мене: не факт, що навіть парова швабра з подібним впорається.

Зауважу, що прибрати всю квартиру за допомогою H13 Pro неможливо фізично: пилосос просто не проїде туди, де не влізе його щітка. Відповідно, вузькі проміжки між меблями не привести в порядок.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Помити під ліжком чи шафою теж не вийде: мінімальний кут нахилу надто великий, щоб можна було проїхати.

Час роботи

Заявлений час прибирання – до 45 хвилин в залежності від режиму та ступеня забруднення, що використовується. З комбінацією найенерговитратніших варіантів «Турбо» та «Ультра» у мене вийшла витрата близько 40% за 15 хвилин — тобто трохи менше 40 хвилин до повного розряду. Якщо використовувати Авто, автономність збільшується.

Очищення та догляд

Під час збирання

Як я вже згадувала, у процесі роботи пилосос може попросити очистити контейнер із відпрацьованою водою або долити чисту.

Тут є важливий нюанс: коли пристрій хоче спорожнити контейнер із брудною водою, він зупиняється. Але якщо витягнути ємність і приставити пилосос до стіни, він може поїхати далі, не чекаючи контейнера. Отже, після попередження важливо вимикати гаджет вручну.

Після збирання

Після чищення контейнер із чистою водою має бути заповнений як мінімум на чверть: інакше щітку не буде чим промивати. Відпрацьовану воду поки не потрібно чіпати, достатньо поставити пилосос на базу та натиснути на кнопку очищення на верхній частині ручки.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Самоочищення є досить гучним, але займає всього 5 хвилин, так що це некритично.

Коли процес завершиться, необхідно затиснути ту ж кнопку на 3 секунди, щоб запустити режим сушіння. Він займає вже близько 30 хвилин, але галасує не так сильно.

На цьому етапі від користувача вже нічого не потрібно: коли щітка досушиться, пилосос автоматично почне заряджатися. Прогрес сушіння відображається на дисплеї у відсотках.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Після запуску сушіння потрібно зняти контейнер із відпрацьованою водою та спорожнити його. Воду важливо зливати після кожного використання (а бажано — і промивати контейнер, щоб усередині не накопичувався бруд).

Більше того, якщо запустити пилосос з водою, що застоялася, вам же доведеться її і нюхати в перші хвилини прибирання. Краще не забувати про це.

Періодично також варто протирати базу і знімати волосся зі щітки, але робити це часто не доведеться: на неї практично нічого не намотується, і після автоматичного очищення вона виглядає як нова. Пахне, до речі, теж виробник стверджує, що це завдяки покриттю з іонами срібла, але думаю, що гаряче повітря теж допомагає.

Підсумки

Dreame H13 Pro якісно зібраний, не займає багато місця та робить процес збирання досить акуратним. До якості прибирання питань теж немає: з ним вдома справді стало чистіше, а плями, що підсохли, більше не потрібно віддрівати вручну. Автоматичне чищення та сушка — окреме кохання.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Але потрібно брати до уваги також мінуси та просто нюанси такого пристрою. Води в баку, найімовірніше, не вистачить для великої квартири. Але це проблема всіх таких пристроїв. Також через особливості конструкції такі моделі можуть не підійти як єдиний пилосос у будинку — він банально не скрізь пролізе. Ну і останній момент: під час самоочищення та сушіння він відчутно шумить.

Все перераховане відноситься не конкретно до цієї моделі, а до формфактора взагалі. Так, можна зробити баки більше, але тоді пристрій буде більш громіздким та важким. Можна відмовитися від галасливого самоочищення — правда, після магії з гарячим повітрям повертатися до ручного прання насадок на швабру зовсім не хочеться.

Єдине можливе місце для покращення, яке я бачу в цій системі, — продумати невелику альтернативну щітку для прибирання у важкодоступних місцях, але технічно реалізувати це буде складно. Простіше комбінувати H13 Pro з ручним пилососом або взагалі старою доброю вологою губкою.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.