Медичні працівники
Свята

День медика у 2025 році

День медика — офіційне професійне свято Росії, в яке вітають усіх працівників сфери охорони здоров'я, причетних до лікування та профілактики хвороб. Відзначають подію, коли настає третя неділя червня. У 2025 році медпрацівники прийматимуть вітання в середині місяця. 15 червня. Урочистість не має фіксованої дати.

Історія Дня Медика

Святкування професійної урочистої події вперше було встановлено на території СРСР у 1980 році. Для затвердження свята Президія Верховної Ради видала спеціальний указ про введення єдиної дати. Раніше у різних регіонах великої країни святкували дні, присвячені медичним працівникам, але у різний час.

Медичні працівники

У сучасній Росії не стали змінювати традицію та продовжили щорічно відзначати свято у третю неділю червня. Датування зручне, тому що випадає на літо та вихідний день, тому відсвяткувати подію медпрацівникам можна всією родиною на природі.

Дата, прийнята у СРСР, збережено у частині колишніх радянських республік – у Казахстані, Вірменії, Молдові, Білорусі. Міжнародним аналогом російського свята є День лікаря, започаткований ВООЗ. Відзначають подію восени – першого понеділка жовтня. У 2025 святкуватимуть всесвітню урочистість 6-го числа.

Традиції та заходи

У муніципальних та приватних клініках вітають медичний персонал, нагороджують медпрацівників, які зробили внесок у розвиток організації, що виявили кращі професійні якості. У багатьох поліклініках влаштовують дні відкритих дверей із майстер-класами, на яких навчають бажаючих надання першої допомоги.

Серед традиційних заходів:

  1. уроки для школярів, на яких дітей знайомлять із професією, пояснюють важливість охорони здоров'я для держави та кожної людини.
  2. У медичних вишах проводять веселі тематичні конкурси. Нерідко проти команди студентів у КВК борються викладачі.
  3. Звичними стали корпоративи на природі та в санаторіях, куди лікарі та медсестри приїжджають відпочити після напруженої робочої зміни.

Кращих працівників медицини нагороджує Держава – засновано спеціальний почесний знак заслуженого працівника. Його вручають медикам, які зробили суттєвий внесок у розвиток російської охорони здоров'я та пропрацювали в медичній області понад 20 років. Почесним знаком заслуженого лікаря нагороджують медпрацівників із професійним стажем не менше 15 років.

Нагородження медичного працівника

Цікаві факти

Морально-етичні норми професії вперше сформулював давньогрецький лікар та філософ Гіппократ. Його погляд на якості медика відбито у знаменитій клятві, яку раніше давали всі випускники медичних ВНЗ. Основна теза професійної обітниці полягає в словах «не нашкодь».

Образ медпрацівника у білому халаті став звичним. Але така уніформа з'явилася у ХІХ столітті. До її введення сестри милосердя та лікарі носили звичайний одяг, під час хірургічних операцій використовували рукавички та фартухи. Білий халат став традиційним з розвитком уявлень про санітарію. Введенням його в практику завдячують англійському медику Джозефу Лістеру. Він заявив, що медик повинен носити білий одяг, оскільки на ньому помітний будь-який бруд. Довгий час навіть про професіоналізм хірурга судили за ступенем забруднення уніформи – чим менше на ній було крові, тим вмілим вважався лікар.

Медицина Стародавнього Єгипту була напрочуд розвиненою – в ній був присутній навіть своєрідний тест на вагітність. Зернами пшениці та ячменю, змішаними з піском, заповнювали мішок. Щодня його поливали уриною жінки. Якщо зерна проростали, настала вагітність. Визначали й пів немовляти – пророслий ячмінь вказував на хлопчика, паростки пшениці на дівчинку.

Пацієнти часто скаржаться на почерк лікаря – часом неможливо розібрати назву препарату та рекомендоване дозування. Щоб уникнути казусів, в Індії лікарі зобов'язані писати рецепти великими розбірливими літерами.

З часів Стародавнього Єгипту жінки успішно освоювали медицину. Але у XVIII столітті науковий світ вирішив, що інтелектуальна діяльність шкідлива для жінок і дам заборонили медичну практику, крім акушерства та роботи медсестрою.

Медики – забобонний народ, який щиро вірить у прикмети. Однією з найнеприємніших вважається побажання черговому лікарю на добраніч. Після такого доброго напуття забезпечено тяжку зміну з великим надходженням тяжких хворих. Позбутися дії прикмети можна, надіславши побажав до біса.

Чоловік у білому халаті біля дівчини з дитиною

Медицина – наука, необхідна підтримки здоров'я та профілактики хвороб. Не дивно, що на честь медичних працівників у світі та в Росії засновано спеціальне професійне свято. Привітати людей, які рятують життя пацієнтів, можна щороку третьої неділі червня. У 2025 році відзначатимуть урочисту подію 15 числа.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.