Бабуся з онукою
Свята

День бабусь та дідусів у 2025 році

День бабусь та дідусів – зворушливе та дуже важливе свято. 2025 року в Росії знову пройдуть заходи, присвячені зв'язку онуків з рідними. Дізнатися якого числа відбудеться подія, просто. Дата незмінна. Привітати близьких 28 жовтня.

Історія та значення свята

Ідея урочистості виникла у 2009 році завдяки голландському Квітковому бюро. Організація запропонувала щорічно вручати літнім родичам рослини у кашпо. Символічне значення презенту – зв'язок між поколіннями. Коріння в цьому випадку можна порівняти з бабусями та дідусями. Паростки — це онуки, які продовжують рід.

Бабуся з онукою

Пропозиція сподобалася й іншим представникам галузі та покупцям. Про Міжнародний день людей похилого віку, що відзначається в усьому світі з 1991 року, ніхто не забув. Нова урочиста дата, що має сімейний характер, гармонійно доповнила подію, присвячену проблемі соціальної незахищеності старшого покоління.

У кожній країні для урочистостей виділили різні дні. У РФ для святкування було обрано жовтень. Наприкінці цього місяця давні слов'яни відзначали Осінні Діди (день, коли висловлювали повагу предкам). Традицію вирішили продовжити і сьогодні.

Дитячі спогади більшості людей пов'язані з бабусиною та дідусевою турботою. Ці люди балують онуків, читають їм казки, частують смачну випічку, стають наставниками, джерелом знань про світ. До них завжди можна звернутися за допомогою, підтримкою, душевним теплом. Свято – чудовий привід нагадати близьким про те, наскільки вони важливі та дорогі.

Традиції та заходи

Основна традиція дня пов'язана із його історією. Подарунок квітки в кашпо чи горщику – не просто формальність. Можна вибрати рослину «зі змістом». Наприклад, гібіскус вважається символом благополуччя і довголіття, а хризантема означає спокій і бадьорість духу.

Також свято передбачає сімейний збір за святковим столом. За ароматним чаєм можна подивитися старі фотоальбоми, згадати значні події чи просто приємні моменти. Малюки вручають малюнки та вироби, зроблені своїми руками, підлітки допомагають із прибиранням, дорослі онуки дарують душевні презенти (домашні халати, капці, господарське приладдя та ін.). За неможливості привітати близьких особисто рекомендується хоча б подзвонити їм і сказати кілька теплих слів.

Незважаючи на сімейну спрямованість свята, до нього бувають приурочені масштабні заходи.

На честь урочистостей організовуються:

  • благодійні акції (знижки в аптеках, магазинах та клініках, додаткові пільги на проїзд у громадському транспорті);
  • безкоштовні виставки, екскурсії, концерти та урочисті чаювання у будинках для людей похилого віку (для тих, хто не може провести цей день з онуками);
  • онлайн та офлайн-флешмоби (вручення подарунків літнім на вулиці, відео-вітання від молодих людей з віршами, піснями та словами подяки, фотоконкурси типу «Я з дідусем, я з бабулею», танцювальні флешмоби тощо).

Також на честь святкової дати збираються подарунки для мешканців будинків для літніх людей. Вперше така акція була проведена у 2015 році московською АНО «Російські сімейні традиції». Приймалися речі, зроблені своїми руками (мило ручної роботи, в'язаний одяг, розписний посуд, hand made сувеніри, варення тощо). Згодом такі заходи повторювалися й у інших регіонах.

Цікаві факти

З подією пов'язано кілька цікавих фактів:

  • наймолодшим дідом став Шем Дейвіс із Великобританії у 29 років, а наймолодшою ​​бабулею — Рифка Станеску з Румунії у 23 роки;
  • у зірковому середовищі наймолодшою ​​бабусею (34 роки) і прабабусею (58 років) стала комедійна актриса Вупі Голдберг;
  • у Росії є людина, що має 13 дітей, 121 онука та 73 правнука (щоб не забути імена всіх нащадків, дідусь записує їх в «облікову книжку»);
  • у Японії є пара, яка живе разом понад 80 років. Вони досі люблять одне одного і живуть душею.

А ще статистичні дослідження виявили, що люди похилого віку краще переносять стресові ситуації завдяки життєвому досвіду і є акуратнішими водіями автомобілів. При цьому багато сучасних пенсіонерів активно займаються спортом, туризмом, мають творчі хобі, вивчають щось нове. Це доводить, що похилий вік не заважає радіти життю та досягати успіху.

Свято в інших країнах

У кожній країні День бабусь та дідусів святкують свого часу. Нагадаємо, що в Росії це кожне 28 жовтня, і 2025 не стане винятком. У це перший вересневий понеділок. У Німеччині – друга жовтнева неділя. У Франції — перша березнева неділя. В Іспанії – 26 липня, а в Італії – 2 жовтня.

Бабуся і дідусь з онукою та онуком

Крім того, існує Міжнародний день бабусь та дідусів. Він відзначається 28 січня. Прекрасно, що людині похилого віку присвячено кілька днів на рік. І не має значення, якого числа відзначатиметься свято. Головне – приділити увагу людям, які цього дуже потребують.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.