Люди у будівельних касках
Свята

День будівельника у 2025 році

Професійне свято відзначається в Росії вже не один десяток років, і стосується не тільки мулярів, столярів, теслярів, а й представників багатьох інших професій. Проходить він щодругої неділі серпня. Дізнатися, якого числа День будівельника буде у 2025 році, легко за календарем. Урочиста дата випаде на 10-те число.

Історія

Перше офіційне відзначення події відбулося влітку 1956 року у СРСР. Ініціатива належала М. Хрущову (першому секретареві ЦК КПРС). На той час велося масштабне будівництво. Зводилися заводи, будинки громадського та культурного призначення, житлові будинки. Завітавши на місце створення Жигулівської ГЕС, лідер був захоплений швидкістю робіт та їх якістю. Він заявив, що працівники будівельної галузі варті окремого свята.

Рішення було підкріплено указом Президії Верховної Ради. До першого святкування було присвячене відкриття московського стадіону «Лужники». Відбулися святкові громадські заходи. З того часу професійне свято в нашій країні стали відзначати щороку. У 2011 році він набув статусу федерального.

Люди у будівельних касках

Святкові заходи

Як і раніше, цього дня вручаються нагороди та премії представникам галузі. Звучать урочисті промови, влаштовуються фуршети, корпоративні вечірки. Іноді до події приурочують відкриття будівель. У деяких містах проводять виставки новинок будівельної техніки.

У радянські часи напередодні свята влаштовувалися професійні змагання. В урочистий день підбивались підсумки. Оцінювалися якість та швидкість виконання завдань. У деяких містах такі змагання відбуваються і сьогодні.

У рамках народних гулянь відбуваються концерти, тематичні майстер-класи. Будь-який бажаючий може повчитися, наприклад, малярству або монтажу керамічної плитки. Фахівці діляться досвідом, розкривають деякі секрети.

У будівельних колективах дотримуються незвичайної традиції. Цього дня новачків присвячують у професію. Спочатку їм пропонують скуштувати солоний хліб. Це символічний ритуал, що означає «пуд солі», який доведеться з'їсти на шляху до здобуття майстерності. Потім новачки тримають руки над вогнем. Жар полум'я показує, наскільки «гарячими» будуть завдання у майбутній роботі. Наприкінці ритуалу на нових членів команди одягають каски та просять вимовити професійну клятву.

Прикмети та традиції

У будівельній сфері досі дотримуються деякі давні звичаї:

  1. Оберіг, залишений у фундаменті будівлі. Вважається, що це забезпечить тривалий термін служби споруди, захистить її від стихійного лиха, подарує мешканцям спокій та благополуччя. Раніше у фундамент закладали срібні монети. Зараз так роблять нечасто, але початок будівництва все ж таки відзначають, обмиваючи основу будинку шампанським.
  2. Найкращий день для початку будівництва – вівторок чи четвер. Ще давні слов'яни дотримувалися такої думки. За часів розвитку християнства з'явилося уточнення – найневдалішим для зведення фундаменту було визнано день святих мучеників (вважалося, що в такому разі будівництво затягнеться і навіть зовсім не завершиться). Сьогодні за можливості роботи починають в один із зазначених сприятливих днів.
  3. Перевірка зведеного мосту. Раніше після здачі готового об'єкта в експлуатацію його творці демонстрували впевненість як свою роботу. Вони вставали під мостом і чекали, коли ним проїде кілька автомобілів. У деяких випадках цієї традиції дотримуються досі.
  4. Будівельник має бути ситий. Ця забобонність стосується не лише тих, хто зводить будівлю, а й тих, кому вона призначається. Насамперед це стосується приватних житлових будинків. Вважається, що якщо погано пригощати працівників, життя в новій будівлі буде нещасливим. Тому і сьогодні майбутні господарі часто влаштовують застілля для будівельників і перед початком закладання фундаменту, і в процесі будівництва будинку.

Цікаві факти

Цікаво, що:

  • у давнину для створення будівель використовували телячу вовну, ялинову смолу, клейку рисову кашу та інші підручні засоби;
  • деякі мости, зведені у Стародавньому Римі, збереглися донині завдяки якості укладання;
  • у Сахарі досі стоять будинки, збудовані з кам'яної солі (цілісність вони зберігають за рахунок відсутності опадів у регіоні);
  • найменший у світі хмарочос знаходиться у США і складається з 4 поверхів (замість футів у документах були вказані дюйми, і ця помилка зменшила висоту споруди у 10 разів);
  • деякі нещодавно збудовані квартали Китаю повністю копіюють європейські міста (будинки, вуличні ліхтарі, пам'ятники тощо).

Сьогодні у будівництві зайнято кілька десятків мільйонів росіян, але при цьому фахівців не вистачає. Планується створення нового житла, покращення інфраструктури. Цінність галузі очевидна. Тому у 2025 році варто знову привітати всіх, хто має відношення до Дня будівельника та відзначити їхні заслуги у впорядкуванні країни.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.