Діти у бібліотеці
Свята

Тиждень дитячої книги у 2025 році

Щороку в період весняних канікул наша країна святкує важливе та цікаве свято — Тиждень дитячої та юнацької книги. У 2025 році подія також пройде в перший весняний місяць, коли школярі відпочиватимуть від навчання, і збере любителів занурюватися у світ, створений письменниками та поетами. Коли відзначатимуть день книг, уже відомо, бібліотеки у березні розпочинають підготовку. Цей період є невід’ємним етапом у вихованні підростаючого покоління. Дорослі та діти відвідують бібліотеки, які проводять для них різноманітні заходи, що сприяють популяризації книг та залученню до традицій сімейного читання.

дата проведення

Вперше захід, присвячений святу читання, відбувся 1943 року в Москві. Воно пройшло 26 березня з ініціативи дитячого письменника Лева Кассіля. З того часу традиція збереглася, і щороку наприкінці березня у України проводяться Книжкини іменини.

2025 року дата початку тижня випадає на 23 березня, триватиме вона 7 календарних днів, до 1 квітня 2025 року. У цей період усі бібліотеки нашої країни проведуть для молодих читачів та їхніх сімей низку заходів щодо залучення до читання. Вона пройде по всій Україні за підтримки Спілки письменників та Міністерства освіти.

Діти у бібліотеці

історія свята

Діячі культури в різні часи неодноразово намагалися звернути увагу громадськості на важливість дитячого читання. Так, у 1928 році було проведено ходу із залученням близько 40 столичних бібліотек та їх юних відвідувачів. Однак популярність свято отримало лише у 1943 році. Незважаючи на важку обстановку в країні, небайдужі громадяни все ж таки змогли провести свято, яке стало справжнім відкриттям для дітей. На захід змогли приїхати навіть поети та письменники, які на той час перебували на фронті.

Офіційний статус літературна подія набула у 1977 році. Саме тоді було проведено перший  тиждень юнацької книги. Місцем проведення став Палац піонерів на Ленінградських горах. До 1990 року традиція діяла, але з розпадом Радянського Союзу про неї забули. І лише зовсім недавно вона була відроджена та повернута до суспільства.

Програма тижня

Традиційно програма включає цикл літературних подій різної спрямованості:

  • виховні заходи у стінах бібліотек, створені задля розвиток моральності з прикладів книжкових героїв;
  • круглі столи за прочитаними творами;
  • конкурси читців з творчості письменників та поетів-ювілярів;
  • літературні вітальні з інсценуванням творів;
  • клуби сімейного читання;
  • зустрічі із сучасними авторами дитячих творів;
  • виїзні заходи бібліотек.

У 2025 році особливу увагу буде приділено творчості таких письменників-ювілярів, як Володимир Желєзніков, Антон Павлович Чехов, Віра Федорівна Панова, Ханс Крістіан Андерсен та інші знамениті та улюблені дитячої аудиторії автори.

Також на святкових заходах говоритимуть про літературні твори, які цього року відзначають свій ювілей. До них відносяться фольклорні твори та творчість Стародавньої Русі, якій вже понад 300 років, а також ті літературні надбання, написані 100 років тому. Серед них виділяються улюблені дітьми «Бармалей» К. І. Чуковського, «Собаче серце» М. А. Булгакова, «Донські оповідання» М. А. Шолохова та інші.

Традиції сімейного читання щороку дедалі більше розвиваються нашій країні. Цикл бібліотечних акцій та конкурсів, розроблених у рамках Міжнародного Тижня дитячої та юнацької книги у 2025 році також спрямований на популяризацію читання.

Сьогодні багато відомих діячів культури так само, як і багато років тому, підтримують дані акції та говорять про їхню важливість. Серед таких знаменитостей Максим Аверін та Яна Поплавська.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.