Символ ВООЗ
Свята

День здоров'я у 2025 році

Якого числа святкують Всесвітній День здоров'я у 2025 році, дізнатися неважко. Щорічно святкування відбувається 7 квітня. Дата зафіксована у календарі, тому число та місяць події не змінюються. Основні заходи відбудуться у понеділок, але дехто захопить і неділю. Свято вкотре нагадає про важливість ведення здорового способу життя, підтримки хорошої фізичної форми та емоційної стабільності.

Історія та значення

Міжнародне свято з'явилося 1950 року. Сталося це 7 квітня. Саме цього дня на два роки раніше було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ).

Символ ВООЗ

Тривалість життя останні десятиліття збільшилася. Медицина постійно розвивається, винаходять нові методики та препарати. Але досі не вирішено багато проблем. ВООЗ не приховує, що нестабільна економіка не дозволяє громадянам отримувати потрібне лікування. Погіршує ситуацію погіршення екології та збільшення стресів. Діяльність організації орієнтована перебування виходу із ситуації.

Створення тематичної події мало кілька цілей:

 • нагадувати людям про те, як важливо дбати про своє самопочуття;
 • висвітлювати питання ризиків для здоров'я та профілактики захворювань;
 • порушувати проблеми, пов'язані з доступністю медичних послуг;
 • оцінювати ситуацію у світі та складати план роботи ВООЗ на наступний період.

Традиції та заходи

Святкування події розпочинається з виступу Генерального секретаря ООН. У своїй промові він загострює увагу на питаннях, які потребують негайного вирішення.

Відбувається звернення до глав країн із закликом об'єднати зусилля щодо:

 • збереження чистоти води та повітря, підвищення якості продуктів;
 • забезпечення загального охоплення населення медичними послугами;
 • профілактики ментальних захворювань, наслідків стресів тощо.

У великих містах проводяться лекції, конференції та семінари в онлайн та офлайн форматах. У рамках благодійних акцій людям надаються безкоштовні консультації у медичних центрах. Будь-хто може перевірити тиск, здати кров на аналіз, поставити будь-які питання. У деяких місцях діють мобільні центри, які дозволяють провести обстеження або отримати консультацію неподалік будинку.

У дошкільних та освітніх закладах свято відзначають не один, а двічі на рік. Це пов'язано з важливістю виховання здорової та активної молоді. У більшості міст Росії це 10 вересня, але в деяких регіонах обрано іншу дату. Наприклад, у Чебоксарах (Чувашія) тематичні заходи відбуваються 16 вересня.

Вимірювання тиску

Підлітки:

 • беруть участь у спортивних змаганнях, відвідують заняття з йоги та фітнесу;
 • слухають лекції з правильного харчування, шкоди куріння та прийому алкоголю;
 • відвідують майстер-класи з приготування корисних страв та коригування раціону;
 • усвідомлюють важливість охорони навколишнього середовища, сортуючи сміття чи висаджуючи дерева;
 • представляють проекти, пов'язані з темою дня (доповіді, колажі, ілюстрації тощо).

Малюкам в ігровій формі показують, що відвідувати лікарів не страшно. Також їх привчають до гігієни, вчать відповідально ставитись до свого самопочуття. Заняття з тренером під веселу музику підвищують інтерес дітей до фізичної активності та спорту.

Наші пращури помітили, що в цей день в цей день спостерігається освіта дитячих садків. Педіатр вимірює зростання та вагу, робить необхідні тести з метою виявлення можливих проблем.

Волонтери поширюють листівки, які закликають до усвідомленого способу життя, з турботою про себе та навколишній світ. Розповідається про важливість періодичних оглядів та повноцінного відпочинку, способи безпечного схуднення, методи зміцнення імунітету тощо. Лікарі, професори та інші фахівці говорять у ЗМІ про останні наукові досягнення.

У рамках російської акції «Час бути здоровим!» проводяться флешмоби з спільних тренувань, загартовування, розповсюдження фото та відео, що популяризують здоровий спосіб життя. Беруть участь зірки шоу-бізнесу, відомі спортсмени, митці.

Цікаві факти

Цікаво, що:

 • найздоровішою нацією зізнаються японці, які вміють дотримуватися балансу між справами та відпочинком;
 • стрес стає причиною 90% захворювань, оскільки через напруження організм стає слабшим і вразливим;
 • іноді їжа та вода виконують функцію ліків (якщо в це вірити та вживати з позитивним настроєм);
 • гарний настрій зміцнює імунітет за рахунок збільшення в організмі серотоніну та дофаміну.

Дівчина з фруктами

Усі перераховане доведено науковими дослідженнями. Тому згідно зі статутом ВООЗ, здорова людина не тільки не має фізичних нездужань, а й перебуває у стані спокою та душевної гармонії. Щорічне проведення Дня здоров'я, зокрема 2025 року, покликане донести до населення планети цю важливу думку.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.