Статуї Петра та Февронії
Свята

День Петра та Февронії у 2025 році

2025 року День Петра та Февронії, як і раніше в Росії, відзначається 8 липня. Сімейне свято випадає на вівторок – найрозпал робочого тижня. Можливо, комусь не вдасться провести його згідно з усталеними традиціями – здійснити паломництво до монастиря, де зберігають ікони Святих.

Історія Дня сім'ї, кохання та вірності

У православній історії це кохання вважається найкрасивішим і зворушливим. Князю Давиду, правителю Мурома, що захворів на небезпечне захворювання на проказу, здався сон, в якому він чітко і ясно побачив обличчя дівчини з ім'ям Февронія. Тільки вона здатна його врятувати.

Незабаром юна красуня йому зустрілася в Рязанських землях і легко позбавила важкої недуги, використовуючи тільки цілющі трави. Суворий, вольовий чоловік закохався, та так, що уклав з нею шлюб у церкві. Разом подружжя прожило довго, щасливо, у світі та розумінні.

Статуї Петра та Февронії

До кінця днів закохані не розлучалися, незважаючи на прикрощі, підніжки знаті, представники якої вважали просту дівчину не рівнішою за муромського царя. Їм навіть вдалося вигнати з міста особу царської крові і поставити на його місце більш придатну на їхню думку людину. І Февронія, як вірна, віддана дружина, пішла за благовірним.

У старості разом просили у Всевишнього, щоб він забрав їх одного дня, потім прийняли постриг. Після обряду князь Давид отримав нове православне ім'я Петра. Люблячих розселили по монастирях. Її жіночий, а його – чоловічий. Померло подружжя 25 червня (за старим стилем) 1228, практично в один і той же час.

Сімейну пару відспівували окремо, в різних обителях, але на ранок їх виявили разом у жіночому монастирі і було ухвалено рішення обох там поховати.

Канонізували через 300 років, 1547 року. З того часу Петро та Февронія вважаються справжніми покровителями міцної родини. Всі істинно віруючі християни вшановують пам'ять пари, яка любить один одного, зберігала вірність до останнього дня.

2022 року президент Володимир Путін підписав указ, який приурочує цей день до всіх офіційних російських свят. Багато День сім'ї, любові та вірності прирівнюють до Дня Святого Валентина. З 2008 року його стали відзначати по всій Росії після того, як національні збори міста Муром висунули ініціативу в 2006 році. До підтримки приєдналася як місцева православна церква, а й Державна дума.

Традиції та звичаї

У таку важливу сімейну дату бажано оминати сварки та лайку з домашніми. Ще однією забороною є саме вінчання. Але якщо так сталося, що шлюб випадає саме на свято, тоді бажано тільки розписатися в РАГСі, а відзначати з розмахом не раніше, ніж після 11 липня.

Так як день випадає на пост Петра, організовувати веселі гуляння не рекомендується. Але й зовсім без застілля, коли за столом збирається вся родина, не можна. Можна подати страви із риби, овочі, фрукти, церковне червоне вино.

Дівчина з дітьми

У День Петра та Февронії відвідують служби. У церквах та храмах читають:

 • молитви Святим;
 • житія Святих;
 • голос 8 з Кондака;
 • голос 8 із Тропаря.

У православних прийнято робити пропозицію, організовувати свята з нагоди заручин. Існує повір'я, що молоді, які почали історію власної сім'ї з цієї дати, зберігають щирі взаємні почуття остаточно життя.

Якщо між віруючими чоловіком та дружиною трапляються часті сварки, скандали, вони не знаходять взаємного розуміння, їм рекомендується разом з'їздити до Муромського Свято-Троїцького монастиря. Паломництво та молитви над мощами Святого сімейства допоможе зберегти шлюб.

Якщо церковне свято припадає на понеділок, то прийнято гостей пригощати гарячою їжею без додавання олії, а в середу чи п'ятницю подавати холодний буряковий суп на квасі (ботва) та овочеві салати.

Народні прикмети

По погодних явищах у День сім'ї, любові та вірності передбачали, чи чекати на хороший урожай. Наприклад, у народі говорили, якщо 8.07:

 • веселка над озером – найближчим часом очікуються суцільні дощі;
 • дме південний вітер — до дощової погоди, північний — до ясної;
 • пішов дощ – можна зібрати багато меду;
 • дуже жарко – така температура стабільно триматиметься не менше місяця;
 • погода спекотна та суха – грибів виросте мало;
 • багато конюшини – до дощового липня;
 • свині та миші з'їдають сіно – чекати поганого скошування;
 • росте осот на грядках – треба готуватися до суворої морозної зими;
 • полив швидко вбирається в землю – до сухого сіножаті;
 • сильна злива вранці – до короткого літа.

Сни в ніч із 7 на 8 число можуть збутися вже наступного дня, якщо про них нікому не розповідати.

Якщо близька далеко, зараз його можна привітати, відправивши на месенджер красиве спільне фото або картинку з привітаннями. Йому буде приємно про те, що його любить і чекає найдорожча серцю людина.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.