Представники країн ЮНЕСКО
Свята

День вчителя у 2025 році

Одне з улюблених свят педагогів та учнів у Росії – це день вчителя. Про нього не забудуть і 2025 року. Дата стосується всіх працівників освіти, освіти, вихователів та наставників країни. Підготовка до дня вчителя у 2025 році розпочнеться у вересні. Батьки школярів першими цікавляться, якого числа віддають шану викладачам. Урочистість відзначено у календарі 5 жовтня. Це буде вихідний, перша неділя осіннього місяця.

Екскурс в історію

Історію свята слід шукати в анналах СРСР. Восени 1965 року Президія Верховної Ради підписала важливий указ. Документ стосувався святкових дат у році. Серед них виділили День учителя. Постанова, підписана головою О. Мікояном, називала святкування щорічним. Професійне свято шкільних та вузівських наставників прикріпили до першої жовтневої неділі.

Світові держави також задумалися про права та непросту працю педагогів. Представники країн ЮНЕСКО та загальносвітової організації праці зібралися у столиці Франції 5 жовтня 1966 року. У ході Першої конференції, присвяченої викладацькому статусу, виробили низку спеціальних рекомендацій. Учасники зі всього світу обговорили важливі питання. Так виник Міжнародний день вчителя.

Представники країн ЮНЕСКО

Офіційно його внесли до календаря лише 1994-го року. Радянська влада підтримала загальну тенденцію – дотримуватися пунктів паризьких рекомендацій. Проте сітка свят у нашій країні залишилася незмінною.

Урочистість для дорослих та дітей

Вчителі та вихователі традиційно вітають колег. Самі працівники освіти приймають теплі побажання, тематичні листівки та невеликі презенти від мам, тат, дідусів та бабусь підростаючого покоління. Шкільна дітвора дарує щирі привітання тим, хто веде їх по світу знань за руку. У перекладі з мови давніх греків педагог перекладається як «дітоводій».

Напередодні неділі у шкільних актових залах відбуваються спектаклі, театралізовані вистави, лінійки. Деякі навчальні заклади надають права вести уроки самим учням: день присвячений самоврядуванню хлопчиків та дівчат.

У шкільних, міських та сільських «храмах книг» — бібліотеках, влаштовують лекції, вікторини, проводять виставки, концерти. Звучать пісні, вірші, виступи керівників.

Традиції різних країн

Як вшановують улюблених вчителів у різних куточках земної кулі:

  1. китайські школи зустрічають колишніх та сучасних учнів. Дорослі люди не забувають літніх наставників і приходять висловити їм повагу. Подарунки залишаються незмінними, як і сотні років тому — продуктові набори та солодкі сюрпризи. Жителі невеликих куточків держави дотримуються звичаїв, яким багато тисяч років. Діти дбайливо омивають руки та ноги майстрів вчення, яких вважають «другими батьками».
  2. Великобританія слідує заповітам королеви Вікторії і влаштовує «вчительські чаювання». Правителька любила проводити вечори за чашкою бадьорого напою і за читанням книг. Школярі подають викладацькій братії міні колекції англійського чаю.
  3. Мешканці Індії приурочили цей день до дати народження знаменитого магістра філософії доктора наук. Він обіймав посаду другого президента вільної від кайданів Британії країни. Двері індійських шкіл відчинені для заходів.
  4. У США затвердили національний день працівників педагогіки у травні. Перший травневий тиждень у школах, коледжах Америки названий подячним. Творчість школярів б'є ключем: вони малюють вітальні газети, розміщують особливі селфі та пригощають гуру наставництва кексами.
  5. Арабський регіон присвятив шкільним керівникам кінець лютого. У мечетях звучать молитви, присвячені винуватцям урочистостей. Чоловікам-просвітителям дарують канцелярію, сертифікати на покупки та смакоти.

Вчитель біля дошки

П'ять фактів про вчителів

Значна спеціальність для вирощування дитячих душ – не проста рутина:

  1. найвищу оплату праці у навчальних закладах призначала влада Люксембургу. Вона становить приблизно 80 тисяч доларів. Потрібен диплом бакалавра у сфері освіти. Праця у шкільних пенатах вважається особливим привілеєм.
  2. Учнів Кенії в 21 столітті карають биттям батогами. Дітлахи М'янми боїться пустувати: хулігани отримають від тьютора кілька ударів палицею. Родичі порушників дисципліни не проти жорстоких заходів.
  3. Чеський майстер шкільних наук – справжній багатоверстатник. Музика у його напруженому графіку є сусідами з біологією, а математика – з фізкультурою.
  4. Рівень стресів у школі не поступається напрузі пілотів, рятувальників та пожежників. Викладацька психіка працює на зношування.
  5. Американські школярі не знають оцінок однокласників. Позначки вважаються особистою інформацією, яку не можна розголошувати. Цифри та літери записують в окремі папки та журнали.

Свято вчителів відзначають на початку жовтня понад сто країн світу. Росіяни вшановують найкращих професіоналів-конкурсантів, «Вчителів року».

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.