Вихователь із дітьми
Свята

День вихователя у 2025 році

День вихователя щорічно відзначається у Росії 27 вересня. Число є фіксованим, 2025 року воно випадає на суботу. Оскільки урочисті заходи зазвичай проводять у дитячих садках, подію можуть перенести на п'ятницю чи понеділок. Кожна установа самостійно вирішуватиме, у який день календаря відзначатиме професійне свято персоналу.

Історія

Перша дошкільна організація виникла у Німеччині на початку ХІХ століття. Засновник Ф. Фребель назвав її дитячим садком, порівнявши малюків із квітами, які потребують піклування садівників. Гарне визначення швидко прижилося у суспільстві та збереглося до наших днів.

Вихователь із дітьми

У Російській імперії такі установи почали відкриватися трохи пізніше. Спочатку вони були платними і призначалися для дітей багатих сімей. Безкоштовними та доступними для пересічних громадян вони стали лише наприкінці ХІХ століття.

Будівництво установ на благодійній основі розпочалося у Санкт-Петербурзі. День відкриття першого пітерського дитсадка і став датою сучасного свята. Сталося це з ініціативи кореспондентів кількох дитячих журналів у 2004 році. Їхня пропозиція, виділити офіційне свято для працівників системи дошкільної освіти, була підтримана урядом РФ. Подію затвердили указом президента.

Традиції та заходи

Цього дня вихователі приймають вітання від колег та батьків вихованців, отримують грамоти та грошові премії від начальства. Діти готують до свята зворушливі виступи (співають, читають вірші, показують маленькі сценки). Після концерту у святково прикрашеному приміщенні влаштовується урочисте чаювання. Діти дарують подарунки, зроблені своїми руками. Батьки дякують педагогам за працю, увагу, яку вони приділяють хлопцям, користь, яку приносять заняття.

Про професію

Вихователь — педагог, який працює з дітьми дошкільного віку. Його завдання – дати кожній дитині загальне уявлення про навколишній світ, розвинути фантазію та природні таланти, навчити концентруватися та вирішувати логічні завдання, познайомити з основами рахунку та письма. Програма занять велика і передбачає ігровий формат. Важливо не просто передати малюкам інформацію, а й зацікавити їх, захопити, дати мотивацію до розвитку.

Освоїти професію можна у коледжі чи ВНЗ на педагогічному факультеті. Також почати працювати у цій сфері можна після професійної перепідготовки на курсах (за наявності якоїсь середньої чи вищої освіти).

Знання та досвід в інших сферах можуть бути корисними. Наприклад, наявність медичного диплома буде актуальною під час проведення занять з фізкультури. Але в будь-якому разі визначальною є педагогічна освіта, тому що робота з малюками потребує особливого підходу, розуміння дитячої психології, вміння правильно взаємодіяти з вихованцями у різних ситуаціях.

Що подарувати

Багато батьків вирішують обмежитися колажем з фотографій групи, виробами, зробленими разом із малюками, та букетом квітів. Але є й інші варіанти, здатні здивувати та порадувати винуватку урочистості.

Це може бути подарунок для:

  • облаштування робочого простору (настінний годинник, френч-прес, термокухоль або охолодний стакан, настільний фонтанчик, зволожувач повітря, м'який килимок для ігрової зони, магнітна дошка з крейдою, переносна музична колонка для танцювальних занять);
  • домашнього затишку (оригінальний нічник, сервірувальні серветки з бамбука, ємності для спецій, аромалампа з набором ефірних олій, гарний чайник для заварювання, комплект рушників, м'який плед, кімнатна рослина в горщику, флораріум, еко-куб);
  • смачного чаювання (набір гарного чаю, пряники, капкейки, печиво, цукерки або шоколад в упаковці, оформленої з нагоди свята, торт з вітальним написом, виконаний на замовлення, фруктовий кошик) і т.д.

Також можна вручити пам'ятний сувенір (наприклад, оригінальну скриньку або іменний щоденник ручної роботи). Не рекомендується дарувати гроші, особисті подарунки (косметику, парфум, одяг, прикраси та аксесуари, постільна білизна), алкоголь.

Схожі свята

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей, який має велике значення для вихователів. Ще одна урочиста подія, пов'язана з молодим поколінням – російський День вчителя (5 жовтня). Педагоги початкових класів та працівники сфери дошкільної освіти мають багато спільного. Не дивно, що в деяких країнах (наприклад, у США, Великій Британії, Німеччині, Іспанії та інших) ці свята об'єднані в одне.

Вчитель на тлі учнів

Вітаючи персонал дитячого садка, не варто забувати і про няньки. Їх внесок у підтримання порядку та чистоти у приміщеннях, а також допомога дітям у побутових питаннях є неоціненними. Тому їм також бажано приготувати невеликі приємні сюрпризи.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.