Фільми

SpaceX вийшло: четвертий запуск Starship завершився успішним приводненням

Компанія SpaceX зробила четверту спробу запуску корабля Starship з першим щаблем Super Heavy. Ці випробування виявилися найуспішнішими. Принаймні такі висновки можна зробити за початковими даними.

Гігантська 122-метрова ракета стартувала з космодрому Starbase у Південному Техасі. Перший ступінь носія відпрацював у штатному режимі, хоча один із 33 двигунів Raptor не запустився. Після поділу щаблів Super Heavy вдалося виконати маневр повернення і приводнитися в Мексиканській затоці, увімкнувши двигуни та зимитувавши посадку. Під час попередньої спроби він зруйнувався, не долетівши до платформи.

Тим часом корабель Starship досяг навколоземної орбіти, проте з міркувань безпеки обліт Землі не робив. Наслідуючи план місії, він почав повернення в щільні шари атмосфери над Індійським океаном. Під час третьої спроби Starship втратив стабілізацію та зруйнувався. Тому за цим етапом польоту була особливо пильна увага.

На цей раз кораблю вдалося стабілізуватися. Основна частина теплозахисту витримала нагрівання, хоча Starship огортали згустки плазми. У якийсь момент спуску почало плавитися покриття керма корабля. Однак він зберіг орієнтацію, працездатність кермового механізму і зміг виконати перед приводненням розворот у вертикальне положення для імітації посадки. Її визнали успішною, виходячи з даних телеметрії.

SpaceX вже готується до наступного випробувального польоту. Протягом найближчого півроку планується ще чотири випробувальні запуски. Зрештою, різні версії корабля Starship будуть використовуватися як для виведення вантажів на навколоземну орбіту, так і для пілотованих польотів на Місяць і Марс.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.