Як відрізнити оригінальні AirPods від підробки: перегляньте коробку
Фільми

10 способів відрізнити оригінальні AirPods від підробки

TWS-навушники Apple користуються величезною популярністю: вони симпатично виглядають, чудово працюють у зв'язці з iPhone, Mac та іншими «яблучними» гаджетами, а ще саме з них почалася експансія бездротових навушників у зарядних футлярах. Все як завжди: спочатку сміялися, тепер не можемо перестати користуватися.

AirPods важко назвати бюджетними пристроями — втім, як і все, що випускає Apple. Не дивно, що ринок заполонили фейки практично одразу після анонсу першої моделі. І хоча є чимало людей, які купують репліки усвідомлено (у тому числі в Росії), часті випадки, коли недобросовісні продавці пропонують підробки під виглядом оригінальних навушників. З цінником 5 тисяч рублів неважко зрозуміти, що до чого. Але навіть за адекватної вартості краще не розслаблятися і досконально все перевіряти.

Відразу відзначимо, що найбільш опрацьовані копії буде вкрай складно відрізнити від оригінальних AirPods, але ці 10 способів перевірки допоможуть гарантовано відсікти фейки, якщо навушники розкриті і дозволили вам їх протестувати. Із запакованими все набагато складніше: визначити оригінальність на 100% не вийде.

1. Огляньте коробку

При покупці нових запакованих навушників (особливо з рук) цей метод буде єдиним варіантом фізично перевірити пристрій: вам навряд чи дозволять розкрити упаковку до оплати.

Враховуйте, що виробники підробок призвичаїлися надавати коробкам максимально правдоподібний вигляд, так що упаковка може взагалі не відрізнятися від оригінальної. Але як мінімум спробувати знайти каверзу варто.

На що звернути увагу:

 • Коробка має бути із щільного картону, ідеально білого кольору. Зображення навушників на кришці має глянсове покриття та тактильно виступає над білим тлом.
 • Логотипи Apple і назва навушників на бічних гранях мають бути сріблястими, фарба практично матова, але трохи відбиває світло: на сонці зображення здаватиметься майже білим. На репліках може використовуватись звичайна фарба, яка не реагує на світ.
 • Інформація про модель навушників, її серійний номер та сумісні пристрої надрукована на стікерах, а не на самій коробці. Стікери мають бути наклеєні рівно.
 • Шрифт не допускає перепадів ширини на латиниці та кирилиці (якщо остання є), текст – без друкарських помилок.
 • Весь текст на коробці має бути темно-сірого кольору. На неоригінальній упаковці часто буває чорним. Якщо у вас є коробка від іншої техніки Apple (наприклад, від iPhone або годинника), її можна взяти для порівняння шрифту та кольору тексту.
 • Жирним виділяються лише назва навушників та модельний номер (перший рядок зверху на правому стікері).
 • На задній стороні коробки обов'язково присутні копірайт Apple Inc. і рік випуску (заздалегідь перевірте, коли вийшла модель, і переконайтеся, що на упаковці не вказано раніше). Логотипи сертифікації можуть відрізнятися залежно від версії навушників та країни продажу.

2. Перевірте серійний номер

Це другий і останній спосіб, доступний при покупці запакованих навушників: решта варіантів працює тільки за умови розкритої коробки.

Знайдіть на стікері на коробці серійний номер (ланцюжок цифр та літер після слів Serial No.) та введіть його на сайті перевірки від Apple. Після введення даних повинна відображатися інформація про активацію пристрою та гарантію.

Скріншот перевірки оригінальних AirPods Pro. Відсутність дати придбання – нормально. Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

При купівлі нових навушників часто з'являється повідомлення, що не вдалося перевірити дату їх придбання. Воно означає, що серійний номер є справжнім і є в базі Apple, але продавець ще не передав інформацію про продаж пристрою. Це часта ситуація при сірому імпорті.

Повідомити Apple, що навушники вже продані та використовуються, можна самому: потрібно увійти з Apple ID, до якого прив'язаний куплений гаджет, та вказати дату покупки. Після цього відобразяться терміни та умови гарантії.

Якщо у нових запакованих навушників закінчилося право на сервісне обслуговування, вже йде гарантія або навушники і зовсім були замінені — це вірні ознаки підробки. Фейкодел часто беруть номер від справжньої техніки і копіюють на цілі партії. У результаті виходять сотні пристроїв з однаковими номерами, які проходять по базі Apple, начебто все гаразд.

Автор купив AirPods Pro другого покоління, яке виявилося реплікою, але серійний номер спокійно пробивається по базі Apple. Скріншот: Apple Community

Тільки на цю перевірку покладатися не варто, але і пропускати її точно не потрібно.

3. Перевірте складання навушників

Подивіться, чи немає зазорів, задирок на пластиці та отворів замість сітки на динаміках та мікрофонах. Переконайтеся, що єдина частина, яку ви можете зняти – це амбушюри (є не у всіх моделей). Іноді пластик та складання настільки неякісні, що навушник можна буквально розібрати на частини без особливих зусиль. Щоправда, так погано зроблені фейки зазвичай можна визначити ще до відкриття футляра: навряд чи виробник перейметься ідеальною коробкою для такої копії.

Під час перевірки навушників можна переглянути сторінку цієї моделі на сайті Apple: там наводяться деталізовані зображення, на яких видно всі текстури та елементи. Також на допомогу прийдуть відеоогляди від відомих блогерів.

4. Підключіть навушники до iPhone або iPad

Якщо AirPods раніше не приєднувалися до вашого гаджета, при відкриванні кришки повинні висвітитися слова «Не ваші AirPods» (або AirPods Pro) і 3D-моделька пристрою, що обертається. Якщо натиснути «Підключити», навушники за кілька секунд додадуться до списку Bluetooth-пристроїв і ними можна буде користуватися. Пункт керування з'явиться прямо на головній сторінці налаштувань — до параметрів Bluetooth входити не доведеться.

Більшість сучасних копій імітують всі ці елементи інтерфейсу, але завжди ідеально. Ось речі, на яких можна підловити недобросовісного продавця:

 • Навушники озвучують підключення (зазвичай роботизований голос говорить англійською щось на зразок Bluetooth device connected). Оригінальні AirPods розмовляти з вами не будуть.
 • Мова тексту плашки «Не ваші AirPods» не відповідає мові смартфона або планшета.
 • Якщо мова йде про AirPods Pro, перевірте, як працюють режими шумоподавлення та прозорості. У деяких підробок зміна режиму є лише у вигляді кнопок у налаштуваннях, але не в самих навушниках. Простіше перевіряти в шумному місці з включеною музикою.
 • Після підключення одного пристрою навушники повинні автоматично коннектуватися з будь-якими гаджетами з тим же Apple ID. Тобто достатньо прив'язати AirPods до вашого iPhone, щоб вони потім швидко підключалися до iPad та Mac з вашим обліковим записом.

У iOS та iPadOS 16 додали визначення справжності AirPods, але китайські умільці швидко навчилися його обходити, тому відсутність попередження зовсім не говорить про те, що перед вами оригінал.

5. Знайдіть написи на кейсі та навушниках

Як згадувалося вище, у сучасних фейків коробки можуть бути чи не ідеально наближені до оригіналу. А ось деталі на самих навушниках часто відтворюють з куди меншою скрупульозністю.

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

У оригінальних AirPods серійний номер повинен вказуватися всередині футляра та на кожному навушнику. Якщо написів немає зовсім, значить, це точно підробка, навіть якщо вам кажуть, що вони просто стерлися від часу: друк на оригінальних навушниках якісний і не зникне повністю навіть через 5 років постійного використання.

6. Огляньте діод на футлярі

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Всі футляри AirPods з бездротовим підживленням спереду мають невеликий LED-індикатор статусу заряду і сполучення. В оригіналі він покритий шаром тонованого скла сірого відтінку, який трохи втоплений в корпус (буквально на частку міліметра). У копій на цьому місці часто можна знайти отвір без захисту.

7. Просвітіть футляр ліхтариком

У оригінальних AirPods у кришці розміщуються не лише механізм закриття, а й частина апаратних компонентів. Їх легко помітити, якщо у темному приміщенні просвітити ліхтариком телефону кришку зсередини.

Розташування та форма компонентів залежать від моделі, але вони завжди мають бути і праворуч, і ліворуч. Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

У підроблених навушників найчастіше видно лише квадратик механізму закриття, а по сторонах від нього ніяких деталей немає.

8. Натисніть задню кнопку

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

На навушниках, до яких справді має відношення Apple, кнопка повинна натискатися практично беззвучно: вона дає більше тактильного відгуку, ніж звукового. Гучне клацання або великий хід клавіші – привід насторожитися.

9. Перевірте склейку кейсу

Apple використовує дуже міцний клей для з'єднання футляра та внутрішньої вставки. Якщо відкрити чохол і спробувати підчепити зовнішню частину пластику нігтем, вона не піддасться і зазору не буде.

Якщо бачите щілину як праворуч, то перед вами копія. Кадри: @Phone Repair Guru / YouTube

Підробки часто склеєні гірше, так що пластик у них відходить, навіть якщо не докладати особливих зусиль.

10. Підключіть дві пари AirPods до одного пристрою

Перед покупкою б/в навушників з рук візьміть із собою iPhone або iPad і ще одні AirPods: якщо своїх старих немає, позичіть навушники у когось із близьких або попросіть з'їздити з вами. Нестрашно, якщо вони мають проблеми зі звуком чи автономністю: головне, щоб їх можна було підключити до джерела аудіосигналу.

Справа в тому, що iPhone і iPad дозволяють під'єднати та використовувати дві пари навушників одночасно – але тільки якщо це AirPods або Beats. Спробуйте це зробити так:

Підключення двох пар навушників до iPhone. Скріншот: Дар'я Громова
 1. Підключіть до смартфону або планшета ваші старі (або позичені) навушники.
 2. Відкрийте шторку пункту керування. Віджет відтворення повинен мати синій логотип AirPods. Натисніть на нього.
 3. Виберіть «Поділитись аудіо» під назвою вже підключених навушників.
 4. Дотримуючись інструкцій на екрані, піднесіть нові AirPods до гаджета. З'явиться пропозиція підключити навушники (з додаванням до списку пристроїв Bluetooth) або тимчасово поділитися аудіо (без додавання до списку).

Якщо нові AirPods не відображаються як доступні для підключення, вони не є оригінальними.

Чек-лист покупця

 • Уважно огляньте коробку. Переконайтеся, що вся інформація про модель надрукована на стікерах на задній стороні, акуратний шрифт і однієї товщини, а колір тексту — темно-сірий, а не чорний.
 • Знайдіть серійний номер та введіть його на сайті перевірки від Apple. Якщо навушники запаковані, а гарантія вже діє або навіть скінчилась — перед вами підробка. Якщо сайт не може уточнити дату покупки, це є ознакою сірого імпорту, але не копії.
 • Перевірте якість складання навушників та склеювання кейсу. Нічого не повинно люфтити і тим більше відвалюватись.
 • Підключіть навушники до смартфону та переконайтеся в наявності вікна «Не ваші AirPods» з 3D-моделлю гаджета та розділу AirPods на головній сторінці налаштувань.
 • Знайдіть написи всередині футляра та на самих навушниках: на них мають бути вказані значки регуляторів та серійний номер.
 • Огляньте футляр. Отвір діода спереду має бути покритий сірим матовим склом, а кнопка підключення ззаду — натискати м'яко, з мінімальним ходом клавіші і без гучного кліку.
 • Просвітіть кришку футляра ліхтариком та переконайтеся, що бачите компоненти ліворуч та праворуч від механізму закриття.
 • Спробуйте підключити дві пари AirPods до одного iPhone чи iPad. Якщо навушники так не можуть, то вони неоригінальні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.