Підтримка зовнішніх веб-камер
Фільми

10 неочевидних функцій iPad, про які ви могли не знати

1. Підтримка зовнішніх веб-камер

Зображення: Tom's Guide

Хоча формат iPad ідеально підходять для відеодзвінків, більшість моделей якість селфі-камери залишає бажати кращого. Apple, схоже, визнала це і додала підтримку зовнішніх веб-камер в iPadOS 17 для планшетів з портом зарядки USB-C. Можна підключити навіть стандартну камеру, але з аспектами: або потрібен адаптер для підключення камер до ПК на зразок Elgato Cam Link, або підтримка режиму Інтернету в самій камері.

Де шукати: підключіть веб-камеру USB-C і відкрийте FaceTime або іншу програму з відеозв'язком. Ви повинні відразу побачити зображення із зовнішньої камери.

2. Багатозадачність із режимом Slide Over

Крім стандартного розділеного екрана, iPad підтримує режим Slide Over. У ньому програма переводиться у вузьку панель, яка відображається праворуч від основної програми, як закладка. Якщо натиснути на неї, вона відкриється трохи ширше, але все одно не займатиме весь екран. У такому вигляді зручно тримати стримінгову програму з музикою, пошту або нотатки.

Де шукати: відкрийте програму, яку хочете перевести в компактний режим, і натисніть три точки зверху. У меню виберіть Slide Over. Можна додати кілька додатків до режиму, перемикання між ними здійснюється свайпом вгору від межі внизу вікна.

3. Швидкий поділ екрана

Щоб переходити в режим поділу екрана, зовсім не обов'язково відкривати програми, натискати на три точки вгорі та вибирати відповідну функцію. Достатньо відкрити першу програму та перейти в пошук Spotlight (поєднанням клавіш ⌘ + пробіл, якщо підключена клавіатура, або з центру повідомлень пальцем вниз). Знайдіть другий додаток через пошук і перетягніть його іконку праворуч або ліворуч. Аналогічно можна додати до розділеного екрана та додатка з дока.

4. Зменшення масштабу

За умовчанням масштаб тексту та іконок на iPad досить великий. Через це на великий дисплей влазить не так багато інформації, а робота з розділеним екраном може бути марною, коли на обох половинках дисплея поміщаються лише інтерфейси програм і мінімум контенту. Але у планшеті є другий варіант відображення, який зменшує розмір іконок та тексту. Для планшетів mini він навряд чи підійде, а ось для моделей з екраном 11 та 12,9 дюйма – саме те.

Де шукати: У налаштуваннях iPad відкрийте екран і яскравість. Прокрутіть вниз до розділу «Масштаб» та виберіть «Додаткові місця». Планшет перезавантажиться, щоб застосувати установки.

5. Продовження монітора Mac

Технологія Apple Sidecar дозволяє використовувати планшет як другий монітор для комп'ютера з MacOS. Функція працює з дротом і без за умови, що iPad та Mac використовують один обліковий запис Apple ID. Більшість екрана iPad при цьому перестане бути сенсорною: взаємодіяти з нею можна буде за допомогою миші, клавіатури або тачпада, підключених до Mac. На планшеті активними залишаться лише кнопки навігації на лівій панелі.

Де шукати: у налаштуваннях Mac відкрийте «Дисплей». Натисніть на «+» та виберіть потрібний планшет у розділі «Відеоповтор або розширення дисплея». У разі потреби поміняйте розташування вікон через меню «Розстановка».

Функція не працює на старих Mac (старше 2016 року) і вимагає планшет з версією системи не нижче iPadOS 13. Перевірити список сумісних пристроїв можна на сайті Apple.

6. Гід-доступ

Функція дозволяє заблокувати планшет на вибраній програмі: система не дасть згорнути програму або відкрити шторку Пункту управління. Буде корисна, якщо ви хочете дати iPad дитині, щоб вона подивилася мультики, але не хочете, щоб у нього був доступ до ваших файлів і програм. Також ця опція може стати в нагоді при спільній роботі: так можна бути впевненим, що колеги або однокласники не побачать ваші особисті фотографії, якщо ви відлучитеся під час роботи над презентацією.

Де шукати: у налаштуваннях відкрийте «Універсальний доступ» → «Гід-доступ». Увімкніть тумблер у пункті «Гід-доступ» і перейдіть до розділу «Параметри коду пароля», щоб встановити код підтвердження. Далі відкрийте програму, яка має бути доступна користувачеві, і тричі натисніть кнопку «Додому», щоб активувати режим.

7. Захист від крадіжки

«Локатор» в iOS та iPadOS дозволяє шукати пов'язані з вашим Apple ID гаджети, навіть коли вони вимкнені. Але є нюанс: це не працює в авіарежимі, тому що він вимикає GPS на пристрої. Це грає на руку злодіям: їм достатньо смикнути шторку Пункту управління і натиснути на іконку авіарежиму, щоб викрадений пристрій перестав відстежуватися. Так, у «Локаторі» збережеться останнє місце, але навряд чи викрадач вирішить затриматися на одному місці надовго.

Щоб захистити планшет, відключіть доступ до Пункту керування до введення пароля або Face ID/Touch ID.

Де шукати: у налаштуваннях відкрийте «Touch ID та код-пароль» (або «Face ID та код-пароль») і перейдіть вниз до розділу «Доступ із блокуванням екрана». Переведіть перемикач у рядку «Пункт керування в неактивну програму». Інші опції також можна відключити, але не обов'язково.

8. Додаткові жести

Більшість користувачів знайомі базові жести, які дозволяють взаємодіяти з планшетом. Наприклад, згорнути відкритий додаток можна щипком п'ятьма пальцями до однієї точки, а перейти до наступного відкритого додатка — свайпом чотирма пальцями вліво або вправо. Ось ще кілька корисних жестів, про які не всі знають:

  • Щипок трьома пальцями до однієї точки — скопіювати текст.
  • Щипок трьома пальцями від однієї точки – вставити текст.
  • Свайп вліво або вправо по смужці внизу екрана – перехід до попереднього або наступного додатка (альтернатива свайпу чотирма пальцями).
  • Свайп вниз по клавіатурі — ввести символ, призначений на ту ж клавішу (наприклад, введення «?» замість «7»).
  • Свайп двома пальцями по клавіатурі – перетворює клавіатуру на трекпад, дозволяючи перемістити курсор точно на потрібне місце.
  • Подвійне торкання трьома пальцями — скасувати дію.

Якщо якісь жести дратують або спрацьовують, коли ви цього не хотіли, відключити їх можна в розділі «Многозадачність і жести».

9. Зменшення клавіатури

Якщо вас дратує, що клавіатура займає половину екрана, її можна зменшити до невеликого вікна, яке можна вільно перетягувати екраном. На ньому будуть працювати всі стандартні функції, включаючи перетворення клавіатури на трекпад.

Де шукати: Коли на сайті або в програмі відкрита клавіатура, затисніть іконку клавіатури знизу праворуч і виберіть «Плаваюча». Якщо потрібно, перетягніть клавіатуру в іншу частину екрана (торкайтеся її двома пальцями і рухайте, куди потрібно). Щоб повернути великий формат, торкніться клавіатури двома пальцями та розведіть їх убік.

10. Додаткова дія на кнопці включення

Крім увімкнення та вимкнення екрана кнопка ввімкнення може виконувати ще одну дію при потрійному натисканні. Наприклад, озвучувати екран, включати лупу, зменшувати яскравість чи знижувати контраст.

Де шукати: у налаштуваннях відкрийте «Універсальний доступ» → «Швидка команда». Увімкніть тумблери потрібної функції (можна вибрати кілька). Щоб використовувати функцію, тричі натисніть кнопку живлення. Якщо функцій налаштовано декілька, система запропонує вибрати потрібну дію.

А ви знаєте якісь неочевидні функції iPad? Якщо так, поділіться знахідками у коментарях!

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.