Увімкніть «Знайти iPhone»
Фільми

4 способи захистити iPhone на випадок крадіжки

Базові способи захисту смартфона від крадіжки мало відрізняються від захисту інших цінностей на кшталт гаманця та ключів. Про те, що таким речам краще не стирчати із задньої кишені, ви й без нас знаєте. Але у випадку з iPhone можна зробити кілька кроків до можливої ​​крадіжки або втрати гаджета — щоб як мінімум ваші дані залишилися в безпеці, а якнайбільше пристрій вдалося відстежити і повернути.

Всі ці способи можна віднести до фонового захисту: налаштуйте ці функції один раз, щоб убезпечити себе зараз і в майбутньому. На повсякденному використанні смартфона це ніяк не позначиться.

1. Увімкніть «Знайти iPhone»

Мова про вбудовану в iPhone функцію, яка пов'язує гаджет з обліковим записом Apple ID і дозволяє відстежувати будь-які пристрої, що належать вам на карті. По суті GPS-датчик у смартфоні перетворюється на маячок, який допомагає стежити за пересуваннями iPhone з інших ваших гаджетів.

Приємний бонус: це працює навіть при вимкненні iPhone

Швидше за все, ця функція у вас і так включена (Apple настійно рекомендує це зробити при первинному налаштуванні), але краще перевіряти ще раз.

 1. У налаштуваннях смартфона натисніть на плашку з вашим ім'ям.
 2. Відкрийте розділ «Локатор» → «Знайти iPhone».
 3. Переконайтеся, що всі три перемикачі зелені.

Можливість пошуку – це не єдина перевага, яку дає функція. З нею також можна віддалено включити режим зникнення смартфона: для цього достатньо зайти до свого облікового запису Apple ID з будь-якого пристрою (необов'язково «яблучного»: можна через браузер на Android або Windows).

У цьому режимі не можна користуватися телефоном, зняти блокування теж не вийде, якщо не знати дані вашого Apple ID. Для перепродажу він стає марним (якщо тільки не на деталі).

2. Забороніть увімкнути авіарежим

«Знайти iPhone» — чудова функція, але тільки поки вона працює. Вона дозволяє відстежувати телефон у вимкненому стані, але не в авіарежимі, який вимикає GPS на пристрої. І це на руку злодії: йому достатньо смикнути шторку пункту керування та включити авіарежим, щоб припинити відстеження. Так, господар бачитиме останню точку, де передача ще працювала, але це буде корисно хіба що для поліції — щоб шукати відео з камер спостереження.

Щоб не полегшувати зловмисникам життя, можна обмежити доступ до цієї шторки до ідентифікації по обличчю, відбитку чи коду паролю.

Для цього:

 1. У налаштуваннях відкрийте розділ «Touch ID та код-пароль» (або «Face ID та код-пароль»). Введіть пароль для доступу до змін.
 2. Перейдіть вниз, до розділу «Доступ із блокуванням екрана», і переведіть перемикач у рядку «Пункт керування» у неактивне положення. Інші функції також можна вимкнути, але це не обов'язково.

З такими налаштуваннями смартфон не дозволить витягнути панель з доступом до авіарежиму, доки не буде правильно відскановано обличчя або палець. Навіть якщо гаджет вимкнуть, він продовжить відстежуватись.

3. Увімкніть «Захист вкраденого пристрою»

Це відносно нова функція, яку додали до iOS 17.3. Вона доступна на всіх пристроях, які отримали оновлення (тобто на iPhone Xs і новіші). Чи дозволить захистити смартфон на випадок, якщо до крадіжки злодій підглянув, як ви вводите код-пароль. Злочинець зможе активувати авіарежим і насамперед спробує скинути Apple ID, поки ви не перетворили iPhone на цеглу віддалено.

Якщо заздалегідь увімкнути додатковий захист, iPhone стане підозрілішим до активності далеко від звичних місць на кшталт роботи та вдома. Так, він не дасть доступу до збережених паролів і способів оплати без входу за допомогою Face ID або Touch ID: опції ввести код-пароль або повернутися до попереднього екрана будуть заблоковані. При спробі змінити пароль або змінити інші налаштування Apple ID буде годинна затримка, після чого смартфон знову попросить використовувати Face ID або Touch ID для ідентифікації.

Крім описаних функцій захист поширюється на спроби стирання даних з iPhone, вимкнення режиму зникнення та використання смартфона для налаштування нового пристрою.

Активується це так:

 1. У налаштуваннях відкрийте розділ «Touch ID та код-пароль» (або «Face ID та код-пароль»). Введіть комбінацію, щоб отримати доступ до змін.
 2. Перейдіть до розділу «Захист вкраденого пристрою», увімкніть функцію.
 3. Виберіть, коли смартфон вимагатиме біометрію для важливих дій: тільки далеко від знайомих місць або завжди.

З таким захистом ніхто, крім вас, не зможе вимкнути «Локатор» або відв'язати телефон від Apple ID. На повсякденному досвіді це ніяк не позначиться: швидше за все ви використовуєте біометрію завжди, коли це доступно.

4. Заблокуйте параметри Apple ID

Якщо вам здається недостатнім годинна затримка та вимога біометрії, які дає «Захист вкраденого пристрою», можна взагалі відключити доступ до змін Apple ID.

Навіть знаючи код-пароль телефону та дані Apple ID (наприклад, якщо вони зберігаються в нотатках, що вкрай небезпечно), відв'язати смартфон від облікового запису або прибрати відмітку про крадіжку у злодія не вийде, якщо до відповідного розділу налаштувань немає доступу.

Ось що потрібно зробити:

 1. У налаштуваннях відкрийте розділ «Екранний час» та перейдіть вниз до кнопки «Заблокувати налаштування Екранного часу». Натисніть її.
 2. На наступному екрані вас попросять вигадати чотиризначний пароль для керування налаштуваннями. Обов'язково створіть новий, а не використовуйте перші цифри коду пароля від смартфона: інакше той, хто знає один шифр, зможе відгадати і інший. З комбінаціями на кшталт 1234 та 1111 та сама історія.
 3. Вам запропонують додати спосіб відновлення пароля шляхом прив'язки Apple ID. Це не обов'язково: можна натиснути «Скасувати» та завершити налаштування.
 4. Поверніться до розділу «Екранний час» і перейдіть до «Контенту та конфіденційності».
 5. У верхньому пункті переведіть перемикач в активне положення, щоб можна було змінювати налаштування.
 6. Натискайте «Роздільна здатність змінюватися» та зміните значення «Обліковий запис» на «Ні». Аналогічно можна вчинити і зі зміною коду-паролю — про всяк випадок.

Після цього плашка Apple ID у меню стане сірим та неактивним. Налаштування сім'ї та керування спільними підписками та покупками при цьому залишаться.

Якщо вам потрібний доступ до цього розділу (наприклад, щоб змінити спосіб оплати або керувати підписками), допуск до плашки можна повернути. Для цього достатньо повторити кроки 4–6 і в розділі з роздільною здатністю змін поставити «Так».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.