Фільми

Японська компанія планує побудувати ліфт у космос до 2050 року

Концепція космічного ліфта не є чимось новим, проте досі розглядається як проект із галузі фантастики. Японська компанія Obayashi Corporation вирішила взятися за реалізацію такого будівництва і навіть назвала орієнтовний термін запуску споруди — 2050 рік.

за інформації Business Insider, зараз представники компанії займаються проектуванням ліфта, супутніми дослідженнями та налагодженням партнерських зв'язків з корпораціями та інститутами, які можуть допомогти в реалізації такого амбітного проекту. Зазначимо, що за плечима Obayashi Corporation є кілька вражаючих робіт, серед яких найвища телевежа у світі — Tokyo Skytree.

У компанії наголосили, що вартість будівництва космічного ліфта перевищить 100 мільярдів доларів, а сама робота зі зведення може зайняти понад 20 років. Дуже багато у швидкості реалізації планів залежатиме від того, яких партнерів вдасться залучити до цього проекту.

У науковій та інженерній спільноті щодо ідеї космічних ліфтів точаться активні дискусії. Багато хто зі скепсисом ставляться до того, що зараз є технічна можливість звести таку споруду. Насамперед через проблеми з матеріалами.

В Obayashi Corporation хочуть використовувати вуглецеві нанотрубки, проте поки що їх не вдавалося робити досить довгими. Не виключають використання інших матеріалів. Адже ліфт має простягатися щонайменше до геостаціонарної орбіти, тобто на 36 тисяч кілометрів. Це дозволить йому бути синхронізованим із обертанням Землі.

Також необхідно передбачити ризик впливу погоди на величезну споруду. Ліфт може стати і метою для терористів. Тому системи безпеки також варто продумати особливим чином.

У компанії Obayashi Corporation вважають, що всі ці інженерні завдання можна вирішити. А в ідеї космічного ліфта привабливий економічний ефект. Його використання дозволить значно знизити витрати на доставку вантажів на орбіту. Розрахунки японців припускають, що ціна відправлення одного кілограма становитиме від 50 до 500 доларів. Для порівняння зараз компанія SpaceX на ракеті Falcon 9 запускає вантажі за ціною близько 2500 доларів за кілограм.

Крім того, в Obayashi Corporation наполягають, що працюючий космічний ліфт буде набагато безпечнішим за ракети, а також знизить шкідливі викиди в атмосферу, які пов'язані із запусками класичних носіїв.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.