Фільми

Китай показав кадри збирання ґрунту на звороті Місяця

Китайське космічне агентство (CNSA) опублікувало кадри, зроблені на Місяці апаратами місії «Чан'є-6». Бортові камери посадкової платформи зняли околиці кратера Аполлон, а також процедуру відбору проб грунту. Також посадкова платформа з обладнанням була сфотографована збоку. Ці знімки зробив міні-ровер, який спустився з платформи після посадки.

За інформацією CNSA, процес відбору ґрунту пройшов у штатному режимі. Частину матеріалу взяли з поверхні, а за допомогою бури вдалося взяти зразки на глибині до двох метрів. Усього має бути зібрано близько двох кілограмів проб — точна вага буде відома після прибуття капсули з ними на Землю.

Зразки були завантажені в контейнери, які за допомогою злітного модуля вже відправлені на орбіту навколо місяця. Момент відправлення також було знято камерами платформи. Згодом модуль пристикується до службової платформи, разом із якою вирушить до Землі. Якийсь час апарати проведуть на орбіті Місяця. Повернення на Землю заплановано 25 червня.

Місія «Чан'є-6» за своїм профілем повторює «Чан'е-5», в рамках якої зразки ґрунту були успішно доставлені на Землю. Особливістю нового проекту є доставка його на зворотний бік Місяця — цього не робив раніше ніхто. Щоб провести цю процедуру, Китай відправив ретрансляційний супутник для забезпечення зв'язку з «Чан'є-6».

Ґрунт із кратера Аполлон представляє особливий інтерес для вчених, оскільки вважається, що в цьому місці після ударного впливу на поверхню виходив матеріал із мантії Місяця. Якщо це так, то зразки можуть дозволити зрозуміти походження та еволюцію супутника Землі. Крім того, місію «Чан'є-6» Китай використовує для відпрацювання складних роботизованих процедур на поверхні космічних об'єктів, зльоту з них, а також стикування на орбіті.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.