Фільми

ESA показало проліт над каньйонами Марса, схожими на сліди пазурів гігантського кота

Одним із найстаріших ландшафтних утворень на Марсі є регіон Nili Fossae. Він сформувався після падіння на Червону планету величезного метеорита, котрий утворив кратер Isida Planitia. Навколо кратера у корі утворилися паралельні розлами, що простяглися на сотні кілометрів. Вони мають глибину кілька сотень метрів. Дослідники порівнюють їх із гігантськими подряпинами, схожими на котячі.

Орбітальний зонд ESA Mars Express вже два десятиліття досліджує Марс. За допомогою його знімків фахівці створюють тривимірну візуалізацію рельєфу та різних ландшафтних особливостей Червоної планети. Цього разу вони показали вражаючі види Nili Fossae з його кратерами та розломами.

Цей район Марса дуже цікавий для науки. Над ним були виявлені сліди метану, що деякі дослідники пов'язують із можливими біологічними процесами, але більшість схильна думати, що ця сполука утворюється на Марсі без участі живих організмів. Крім того, Nili Fossae має велику різноманітність мінералів, у тому числі утворених із присутністю великої кількості води. Це підтверджує, що у минулому там було досить волого.

NASA розглядало Nili Fossae як одне з можливих місць посадки свого ровера Curiosity, але в результаті було обрано кратера Гейла. А згодом недалеко звідси — у кратері Єзеро — посадку здійснив інший марсохід — Perseverance.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.