Фільми

«Тінькофф» та «Сбер» об'єднають у своїх додатках інформацію про рахунки клієнтів

Ощадбанк у партнерстві з банком «Тінькофф» реалізує проект з обміну фінансовою інформацією своїх клієнтів у додатках, повідомляє РБК. Аналогічні плани у ВТБ і Альфа-Банку, в перспективі до програми планує приєднатися Газпромбанк.

Ця технологія дозволить підвищити зручність клієнтів, які мають рахунки та картки у кількох банках. Користувач зможе у додатку Ощадбанку бачити стан своїх коштів, розміщених у банку «Тінькофф» і, відповідно, навпаки.

Банки впроваджуватимуть цю технологію поступово. Наразі вона тестується серед співробітників. До кінця літа 2024 до неї підключать першу групу клієнтів. Але тільки з їхнього дозволу. При цьому користувачі програм можуть не давати згоди на обмін фінансовою інформацією або відкликати її будь-якої миті.

На початковому етапі передбачається, що клієнти зможуть бачити баланс та стан рахунків у банку-партнері. Потім фінансові установи поєднають дані для аналізу витрат. Лише на заключному етапі з'явиться можливість управління рахунками в одному банку з іншого.

Щодо об'єднання даних клієнтів ВТБ та «Альфа-Банку», то перші тести за участю клієнтів цих організацій пройдуть у жовтні 2024 року. Буде реалізовано обмін інформацією про рахунки та історію операцій.

Всі ці процедури проводяться в рамках впровадження технології відкритих API, яку проводить Банк Росії. Планується, що система охопить банківський, страховий, брокерський та мікрофінансовий ринки. Вона тестується банками на майданчику Асоціації ФінТех (АФТ). Поетапно загальне впровадження цієї технології пройде 2026 року.

Усі учасники програми повинні пройти обов'язкову жорстку перевірку систем безпеки, оскільки пов'язані з нею ризики є ключовими при використанні такої технології.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.