Пальми на тлі затемнення
Новини

Сонячні та місячні дати в Україні та світі

2025 року очікується кілька цікавих астрономічних подій — сонячних та місячних затемнень. Їхні дати припадають на весняний та осінній періоди, а за одним із затемнень вдасться поспостерігати і в Україні. З давніх-давен відомо, що активність Сонця і Місяця відчутно впливає на життя людини. Використовуючи інформацію про важливі природні явища, простіше приймати важливі рішення.

Астрономічні явища у 2025 році

Щороку можуть відбуватися 2-4 затемнення. 2025 також не буде винятком. З більш детальною інформацією можна ознайомитись у таблиці:

Дата Яке Тип
14 березня Місячне Повне
29 березня Сонячне Приватне
7 вересня Місячне Приватне
21 вересня Сонячне Приватне

Пальми на тлі затемнення

Цикли сароса

Саросами називаються тимчасові цикли, що охоплюють приблизно 18,03 тропічного року. У кожному драконічному періоді порядок проходження затемнень Сонця та Місяця приблизно однаковий. Тривалість циклів варіюється в проміжку від 1226 до 1550 років. Вони включають 69-87 затемнень.

У середині циклу відбуваються центральні:

  • повні;
  • гібридні;
  • кільцеві.

На кінець та початок драконічних періодів припадають приватні.

У сароса немає точного цілого числа. Місячна тінь, яка відкидається на Землю, може зміщуватися на південь або північ, тому ці астрономічні події поділяються на ті, що мають висхідний або низхідний вузол Місяця. Одночасну активність здатні виявляти до 40 циклів, а місячні та сонячні мають власну незалежну нумерацію.

Скільки сонячних затемнень станеться у 2025 році

Очікується два важливі астрологічні явища. Перше, на знак Зодіаку Овен, можна буде спостерігати в полярних регіонах земної кулі. За своїми характеристиками воно відноситься до серії семестрів та є приватним. Наступного разу аналогічна подія повториться приблизно через 177 днів та 4 години.

Нічний світило закриє собою певну частину сонячного диска. Щоб побачити таку цікаву картину на небосхилі та не нашкодити очам, необхідно користуватись спеціальними фільтрами на телескопі.

Максимально повна картина постане в приполярних та середніх широтах північної півкулі – перед жителями та гостями Канади. Охоплення дорівнюватиме 93%. Ефектне видовище також буде доступне на території Гренландії, торкнеться акваторії Атлантичного океану, захопить більшу частину Північної Європи і порадує мешканців північно-західного і північних Українських регіонів.

Дата 29 березня, субота
Сарос 149
Тип Часткове
Величина 0,9376
Максимальна фаза (час) 10:48:36

Хмари на тлі сонячного затемнення

Це єдине сонячне затемнення, яким зможуть милуватися Українці в 2025 році. Коли його вдасться спостерігати біля українських регіонів, видно з таблиці, розташованої ниже:

Місто Час (максимальна фаза)
Архангельськ 11:51:09
Великий Новгород 11:43:22
Вологда 11:51:28
Воркута 12:02:12
Калінінград 11:29:52
Москва 11:49:06
Мурманськ 11:45:22
Нарьян-Мар 11:57:10
Петрозаводськ 11:46:39
Санкт-Петербург 11:42:50
Ярославль 11:51:29

Наступне сонячне затемнення 2025-го відбудеться в неділю 21 вересня, коли центр місячної тіні мине нашу планету. У цей період, згідно зі східним гороскопом, на небосхилі пануватиме Діва, а в календарі української православної церкви день значиться як святковий — Різдво Пресвятої Богородиці.

Дата 21 вересня, неділя
Сарос 154
Тип Часткове
Величина 0,855
Максимальна фаза (час) 19:43:04

У 2023 році ці важливі астрологічні дати припадали на 20 квітня та 14 жовтня, а у 2024-му – на 8 квітня та 2 жовтня.

Затемнення Місяця у 2025 році

Вперше супутник Землі повністю пройде крізь її тінь, поступово темніючи. Поверхня небесного тіла стане схожа на іржу, а подекуди виявиться забарвленою в темно-кривавий.. За тим, як відбуватиметься видовищна астрологічна подія, найкраще спостерігати на американському континенті, в межах Мексики — оптимальна територія для проведення відео- та фотозйомок. Нічне світило буде знаходитися поблизу апогею і виглядатиме набагато меншим за розміром, ніж зазвичай.

Дата 14 березня, п’ятниця
Сарос 128
Тип Повне
Максимальна фаза (час) 18:11:43

7 вересня у сузір’ї Риб розпочнеться друге з майже зошита повне затемнення поблизу перигею, яке триватиме з неділі по понеділок, 8 вересня.

Дата 7-8 вересня, неділя, понеділок
Сарос 128
Тип Часткове
Максимальна фаза (час) 18:11:43

Ось основні ідеальні території для спостереження за видовищною астрологічною подією:

  • Австралія;
  • Азія;
  • Африка;
  • Європа – центральна та східна.

Цього ж дня припадає ще одна цікава дата: о 21:08 за московським часом настане фаза Повного місяця. Місячний диск, що знаходиться на протилежному боці Землі, буде повністю освітлений променями денного світила.

Яскравій події древні індіанці надали назву Місяця кукурудзи, або врожайної. Така Повня максимально наближена до осіннього рівнодення і настає щороку.

Повний місяць

Що можна і що не можна робити

Згідно з постулатами ведичної психології джйотіш, несприятливий вплив мають будь-які астрономічні явища, скільки б вони не тривали і в яких би місяцях року не проявляли себе. Не менш сильно впливають на людину серединні точки — ті моменти, за яких дорівнює тривалість між минулим і майбутнім затемненням. Щоб у 2025 році пройти складні періоди з мінімальними втратами, необхідно заздалегідь підготуватися і дізнатися, як правильно вести в коридорі небесних подій, не залишаючись віч-на-віч із проблемами.

Важливо переосмислити свій життєвий шлях, проаналізувати досконалі помилки, порадіти досягнутим успіхам, щоб зрозуміти, які вчинки та думки наближають до точки зростання, а які тягнуть униз. Все гідне необхідно взяти у щасливе майбутнє, а негативні переживання, тугу, смуток та смуток залишити за бортом корабля життя. Нехай 2025-й стане справжнім трампліном, який допомагає зробити квантовий стрибок у розвитку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.