Що за ревізії PS5
Фільми

Ревізії PlayStation 5: чим відрізняються і що краще вибрати

Що за ревізії

Традиційно Sony випускає різні версії ігрових консолей протягом їхнього життя. Мова не тільки про моделі Slim і Pro (хоча і про них теж), а скоріше про проміжні варіанти всередині одного покоління з оновленою «залізною» частиною. Десь покращують продуктивність, десь усувають недоробки попередніх версій, десь просто роблять меншу приставку, бо не відразу знайшли спосіб знизити габарити без перегріву.

Якщо відрізнити базову версію приставки від Slim і Pro зазвичай не складно, то розібратися в проміжних ревізіях вже буває складніше. Хоча б тому, що на маркетплейсах конкретна версія взагалі може не вказуватись.

У докладних характеристиках ревізії також немає. Скріншот: «Яндекс Маркет»

Таких котів у мішку зазвичай продають магазини, які возять різні ревізії консолей із різних країн (у тому числі на замовлення). Тобто, вони можуть самі не знати, яку версію зможуть вам доставити. Надійніші продавці вказують ревізію відразу.

Як дізнатися ревізію

Якщо купуєте консоль офлайн або перевіряєте куплений товар у пункті самовивезення, важливо знати, де шукати номер моделі. Його вказують на коробці та самій консолі. Перевірити варто обидва коди, особливо якщо мова про консолі, що була у використанні.

Ревізія (або модельний номер) виглядає як код із букв та цифр: наприклад, CFI-2000B. CFI можна відкидати: ця комбінація використовується у всіх варіантах PS5. Вам цікаві наступні чотири цифри та буква.

Ось де шукати цей код.

На консолі

Фото: Дарія Громова / Лайфхакер

Код вказано на нижній межі приставки. Щоб його побачити, покладіть консоль горизонтально, зніміть підставку та подивіться збоку. Ревізія вказана під логотипом Sony або праворуч від нього – після слова Model.

На коробці

Кадр: @Tech Tips / YouTube

Заводська упаковка PS5 складається з двох коробок: зовнішньої із зображенням консолі та внутрішньої білої з логотипом PlayStation. Модельний номер надрукований на стікері на внутрішній коробці, але знімати зовнішню необов'язково. На нижній грані картон вирізаний — якраз у потрібному місці, щоб подивитися номер до розтину захисних стікерів.

Які бувають ревізії PlayStation 5

Плати та радіатори охолодження у різних моделях відрізняються навіть візуально. Кадр: Austin Evans / YouTube

Перше покоління PS5 вийшло у листопаді 2020 року – це консолі з модельними номерами CFI-10XX. Літера в кінці вказує, чи є у консолі дисковод (A) чи ні (B), останні дві цифри позначають регіон.

Так, CFI-1008A — це консоль першого покоління з дисководом, яку випускали для Росії, України, Індії та Центральної Азії. А CFI-1018B — приставка першого покоління, але без дисководу і для країн Європи, Середнього Сходу та Африки. Є виняток у вигляді Японії: консолі цієї країни мають додаткові цифри 01 наприкінці у всіх версіях: наприклад, CFI-1000A01 або CFI-1000B01.

Друга ревізія вийшла вже наступного року після запуску першої та отримала нумерацію CFI-11XX. Апгрейд досить мінорний більшості гравців: тут лише зменшили систему охолодження, що дозволило консолі «схуднути» на 300 грам, і змінили систему кріплення підставки: її можна встановити без викрутки. Значного впливу на охолодження консолі порівняння не виявили, але й особливих причин вибирати цю версію замість першої теж.

Ще через рік вийшла третя і остання версія з модельними номерами CFI-12XX. Деякі ресурси рахують її другим поколінням, не виділяючи CFI-11XX як самостійний варіант, але орієнтуватися на офіційну нумерацію. Тут вкотре зменшили розмір системи охолодження, завдяки чому цифрова версія почала важити 3,4 кг, а дискова — 3,9 кг (проти 3,9 та 4,5 кг відповідно у перших ревізіях).

Інші переваги третьої ревізії – оновлений процесор 6-нм Oberon Plus (проти 7-нм Oberon у перших двох ревізіях) та знижене споживання електроенергії: на 20–30 Вт порівняно з попередніми версіями. Значного впливу на продуктивність та оптимізацію в іграх це не мало, але зменшена ненажерливість стала приємним бонусом.

Які бувають ревізії PlayStation 5 Slim

Відразу уточнимо, що Slim – це народна назва моделей CFI-20XX за аналогією з попередніми приставками Sony. У п'ятому поколінні тонша і легша консоль просто витіснила звичайну PS5, зберігши її назву. Поки що вийшло лише одне покоління Slim: по одній консолі із приводом та без.

Найпомітнішою зовнішньою зміною стали зменшені розміри та вага: пристрої стало набагато легше брати з собою на дачу або у відпустку (не засуджуємо), ніж будь-яку з перших ревізій. Модель без дисководу важить лише 2,6 кг, з дисководом – 3,2 кг. Габарити версії з оптичним приводом знизилися з 390×260×104 мм до 358×216×96 мм. Менше в очі впадає те, що попереду тепер два порти USB-C замість комбінації з USB-A та USB-C.

Усередині приставки – чесний 1 ТБ пам'яті, з яких користувачеві доступні 848 ГБ. У звичайній PS5 встановлений SSD на 825 ГБ, а використовувати можна 667 ГБ.

Відрізнити приставки Slim від старих версій можна вже по коробці: у старої версії консоль стоїть прямо, а у Slim — під кутом, так що видно бічну панель, яка тепер розділена на дві частини.

Коробка від PS5 (ліворуч) та PS5 Slim (праворуч). У версій без дисководу оформлення аналогічне, але коробки чорного кольору. Зображення: Sony

Зміни у дизайні бічних панелей обумовлені не лише бажанням диференціювати нову PS5 від старої. Права панель тепер буває двох видів: пласка для Digital-моделі та випукла дві версії з дисководом. До того ж вони взаємозамінні: до цифрової версії консолі можна окремо купити оптичний привід за 79 доларів та встановити разом із новою панеллю.

Металевої підставки у базовому комплекті немає. Зображення: Sony

Така модульність має бонус: якщо привід зламається, дисковод можна швидко замінити самостійно — навіть якщо ви ніколи не ремонтували техніку. Також це рішення, ймовірно, дозволило Sony значно спростити виробництво: не потрібно прораховувати можливий попит на обидві версії, можна виробляти приставки та дисководи окремо, а потім збирати потрібні поєднання. Це опосередковано підтверджує те, що на корпусі більше не вказується буква наприкінці модельного номера — знайти її можна тільки на наклейці на коробці.

Фото: Ka1y / Reddit

З мінусів: комплект поставки втратив утримувач для вертикального положення. У приставки є відкидні ніжки для більшої стійкості в горизонтальному положенні, а ось стояти консоль може або прямо (не дуже надійно), або з додатковою підставкою (платно).

Яку версію краще вибрати

На травень 2024 року найкращим вибором буде PS5 Slim: у цій версії більше пам'яті, при цьому сама приставка компактніша. Враховуючи, що базова PS5 виходить із продажу, запасів Slim-версій більше, а ціни на нові консолі найчастіше приємніші. Щоправда, у Росії краще не розраховувати на можливість взяти більш дешеву версію Digital, а потім докупити дисковод за необхідності: знайти аксесуар окремо вкрай складно.

Зображення: Sony

У разі купівлі приставки ви менше ризикуєте знову ж таки зі Slim — хоча б тому, що консоль продається відносно недавно і ви менш імовірно отримаєте версію з вбитим дисководом і тонного пилу всередині.

Якщо ж розміри не важливі, а для зберігання ігор ви все одно плануєте докупити SSD, версія базової PlayStation 5 може стати вигідною можливістю доторкнутися до актуального покоління.

Строго кажучи, найкраща PS5 це та, яку ви можете собі дозволити.

Якщо це стандартна PS5, ось невелика пам'ятка про існуючі варіанти:

  • Головна перевага першої ревізії (CFI-10XX) — найбільший радіатор у серії, але є і мінус: вона найстаріша, так що нові знайти практично нереально, а б/у моделі могли пройти через багато, перш ніж потрапити до вас.  • Другу ревізію (CFI-11XX) прийнято вважати найневдалішою: у порівняннях техноблогерів вона зазвичай трохи тепліша і голосніша за інші версії і не пропонує значних плюсів натомість.  • Третя ревізія (CFI-12XX) вийшла найкращою серед базових моделей: вона тихіше, легше, охолоджується на рівні першої, при цьому менш ненажерлива. Плюс виробництво згорнули лише у 2023 році, тож нову приставку ще реально знайти у продажу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.