Обличчя людини в капелюсі
Фільми

Пророк. Історія Олександра Пушкіна 2025: дата виходу фільму, актори

Життя та творчість нашого Сонця російської поезії представлені у біографічній драмі «Пророк. Історія Олександра Пушкіна». Драматичний музичний твір, дата виходу якого очікується 14 лютого 2025 року, розповідає про життя поета, починаючи з його перебування в Імператорському ліцеї в Царському Селі та закінчуючи його рок-дуеллю. У фільмі простежується протистояння між світлом та темрявою, яка пронизувала все життя письменника. Головну роль у кінокартині виконує актор Юрій Борисов. Вже зараз доступний тизер.

Основна інформація

Головні факти про кінокартину, що демонструє новий погляд на життя літературного діяча, представлені в таблиці:

Рік виробництва 2023
Студія «Централ Партнершип», «Кінослово»
Країна РФ
Жанр Музичний фільм, драма, біографія
Режисер Фелікс Умаров
Актори Юра Борисов, Олена Долголенко, Роман Васильєв, Ілля Виногорський, Ганна Чиповська, Ілля Любимов, Кай Гетц
Сценаристи Василь Зоркий, Андрій Курганов
Прем'єра 14 лютого 2025 року

Обличчя людини в капелюсі

Сюжет

У фільмі показано хроніку життя та творчості родоначальника російської літературної мови Олександра Сергійовича Пушкіна. Простежується його шлях від юного ліцеїста до відомого поета і дуелі, яка призвела до його трагічної загибелі.

Головний герой зображений як складна і багатошарова особистість, що роздирається внутрішнім протистоянням між світлими і темними засадами, добром і злом. Фільм охоплює ключові етапи життя літературного діяча: його навчання в імператорському ліцеї, розташованому в Царському селі, становлення творчої особистості, знайомство та шлюб із Гончаровою Наталією та, нарешті, фатальний поєдинок із кривдником Жоржем Дантесом.

Кінострічка показує розвиток молодого таланту від перших кроків у творчості до трагічного кінця, розкриваючи при цьому його романтичні та життєві перипетії. Глядачі, які були присутні на презентації Фонду кіно, відзначили, що у фільм включені музичні епізоди, і джерелом натхнення вказано мюзикл “Ла-Ла Ленд” Демієна Шазелла.

Реклама майбутньої кінострічки активно поширюється у мережі. Вже розміщено трейлер російською мовою, в якому виконавець головної ролі читає вірш «Пророк», присвячений призначенню творця землі.

Акторський склад

В мюзиклі знімаються актори російської кіноіндустрії. Крім цього у списку можна зустріти і прізвище французького кіноактора Флоріана Десб'єндра. Для відтворення образу героя у різному віці його зіграють два кіноактори: Ю. Борисов та К. Гетц. Хто ще знімається у фільмі, можна дізнатися із таблиці.

Персонаж Опис Актор
Олександр Сергійович Пушкін Найбільший російський поет та основоположник сучасної російської літератури Юра Борисов
Пушкін Сашко у роки навчання у ліцеї, створеному імператором Кай Гетц
Наталія Гончарова Російська аристократка, дружина талановитого творця літературних творів Олена Долголенко
Костянтин Данзас Офіцер Російської імператорської армії, ліцейський товариш Олександра, секундант на його дуелі з Дантесом Роман Васильєв
Іван Пущин Декабрист, колезький асесор, друг і однокурсник головного героя з Імператорського Царськосельського ліцею Ілля Виногорський
Графиня Єлизавета Воронцова Дружина графа М. С. Воронцова, безпосереднього начальника Пушкіна, яку поет був закоханий Ганна Чіповська
Василь Жуковський Друг Олександра Сергійовича, який зумів одразу розглянути поетичний дар свого молодого та бешкетного товариша Ілля Любимов
Імператор Микола I Імператор, який надав титулярному раднику Олександру молодше придворне звання камер-юнкера Євген Шварц
Олександр Бенкендорф Права рука імператора Миколи I, який здійснював нагляд за літератором після повернення із заслання Сергій Гільов
Жорж Дантес Французький монархіст, офіцер, який смертельно поранив Олександра Сергійовича на дуелі Флоріан Десб'єндра

Процес зйомок

Зйомки історії життя легендарного обдарування розпочалися у серпні 2023 року. Першим місцем зйомок стало місто Павловськ під Санкт-Петербургом, яке є одним із важливих історичних та культурних місць Росії і знаходиться недалеко від Царського Села, де розташований знаменитий пушкінський ліцей. Очікується, що цей етап зйомок триватиме до лютого 2024 року.

Процес створення кінокартини проводитиметься у різних історичних місцях, які збереглися донині і зберігають пам'ять про «Сонце російської поезії». Серед них будуть Петергоф, садиба Знам'янка, Юсуповський та Строганівський палаци, а також інші місця, пов'язані з ім'ям головного героя.

Цікаві факти

Реліз фільму приурочено до важливої ​​дати — 225-річчя від дня народження великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна, який святкуватиметься у 2024 році. У рамках підготовки до цієї події створюються ще кілька проектів, які перебувають у розробці.

Проте творці фільму не встигають завершити етап поствиробництва в ювілейному для Олександра Сергійовича році, тому дату виходу «Пророка» у кінотеатрах призначено на початок лютого 2025 року.

Для творця кінострічки Фелікса Умарова було надто важливо включити в роботу музичні епізоди. Примітно, що довірити зйомки такого масштабного та дорогого проекту вирішили молодій людині віком 28 років, чиє портфоліо не відрізняється великою кількістю робіт. До «Пророка» Умаров випустив лише короткометражку «Едем» та спірний спортивний телесеріал «Домашнє поле».

Фелікс Умаров

До речі, рейтинг очікування фільму Пушкін на Кінопошуку складає 99%. Згідно з останніми новинами, понад 3 тисячі глядачів чекають, коли вийде прем'єра про улюбленого російського поета. На початку 2025 року трилер з'явиться в афіші багатьох кінотеатрів.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.