Чому в смарт-годиннику не можна купатися в морі
Техніка

Чому в смарт-годиннику не можна купатися в морі

Всі сучасні розумні годинники мають будь-який захист від води, а в деяких з них і зовсім заявлена ​​повна водонепроникність і можливість занурювати гаджет на глибину набагато більше метра. Але що це означає на практиці, і чи можна купатися в розумному годиннику навіть з високим рівнем захисту від води.

Зміст

Для визначення ступеня захисту від води смартфонів і розумного годинника використовується кілька поширених стандартів, найпопулярніший з яких IP — Ingress Protection Code, що в перекладі означає код захисту від проникнення.

Такий код зазвичай має вигляд IP XY, де X — означає ступінь захисту від проникнення всередину корпусу гаджета твердих предметів, а Y — води. Наприклад, IPX7 означає можливість гаджета витримувати короткочасне (не більше хвилини) занурення під воду на глибину до метра. Годинник, що відповідає стандарту IPX8, витримає перебування на глибині більше метра тривалістю понад 30 хвилин, а IPX9 переживе навіть високотемпературне миття водою високого тиску.

Крім цього на ринку смарт-годин можна зустріти моделі, захищені за стандартами WR (Water Resistant) та АТМ. Розібратися у них ще простіше. Так, захист WR50 і 5 АТМ означає можливість занурення годинника на глибину до 50 метрів, а, наприклад, WR100 і 10 АТМ — на 100 метрів.

Теоретично все звучить дуже красиво, і можна припустити, що, купивши розумний годинник, сертифікований за стандартом IP68, WR50 або 5 АТМ, ви зможете не знімати їх навіть при заняттях дайвінгом. Але насправді не все так просто.

Справа в тому, що гаджети тестуються на відповідність цим стандартам в ідеальних умовах, яких просто не існує у реальному житті. Так, навіть прості рухи рукою з годинником (наприклад під час гребків) різко збільшують тиск води на корпус. І це не кажучи вже про стрибки з вежі. І таке випробування багатьом розумним годинникам вже не під силу.

До того ж, дуже умовна і сама сертифікація на захист від води. Тестова партія, що пройшла її, дійсно може мати досить надійний захист. Але де гарантія, що їй відповідає саме ваш екземпляр годинника? Тим більше, що під час експлуатації гаджета його корпус може втратити герметичність через непомітні на перший погляд мікроушкодження.

Не варто забувати ще один момент. Все тестування на водонепроникність гаджетів відбувається у прісній воді. Солона вода моря набагато агресивніша, і захист від неї не гарантується не тільки на практиці, а й умовами сертифікату.

Як ми й казали, захист від води в розумному годиннику досить умовний. На неї впливає безліч факторів, включаючи умови експлуатації гаджета та наявність у нього пошкоджень. Але навіть якщо ви вирішите довіритися виробнику, не забувайте, що занурюватись у годиннику у воду на передбачену сертифікатом максимальну глибину точно не варто. Як не варто і плавати в набагато агресивнішій солоній морській воді.

Більше того, якщо непоправне все-таки сталося, і смарт-годинник не зміг витримати купання у воді, гарантійним випадком така поломка не вважається. Адже ви просто не зможете довести, що не занурювали годинник на глибину.

Читайте також

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.