Фільми

Чи знаєте ви, чому ваш телефон гальмує? — Лайфхакер

Гальмуючий телефон – як тест на стресостійкість. Щоб покращити його роботу, потрібно розібратися у причинах зависання. Ось найголовніші з них.

Причина № 1: завантажена оперативка

Оперативна пам'ять зберігає дані, які процесор використовує зараз. Так йому не доводиться щоразу звертатися за інформацією до жорсткого диска та завдання виконуються швидше. Чим вище обсяг оперативної пам'яті, тим більше програм зможуть працювати одночасно. Для повсякденних завдань гнатися за передовими цифрами не обов'язково — достатньо стежити, щоб вся оперативка була зайнята.

Коли кілька важких програм запускаються разом, продуктивність падає. Якщо програми не закрити, вони продовжуватимуть споживати ресурси у фоновому режимі. Проблема вирішується завершенням роботи додатків, які зараз не потрібні. А якщо ви є просунутим користувачем — у смартфонах на Android у режимі розробника можна виставити ліміт фонових процесів. Для бюджетних пристроїв підійде обмеження «Не більше двох процесів». Так ви знизите навантаження на операційну систему та збільшите швидкодію смартфона.

Причина №2: переповнений кеш

Всередині оперативної пам'яті є кеш — тимчасове сховище зі швидким доступом до файлів, що часто використовуються. Завдяки йому одного разу запущені програми під час наступного звернення включаються швидше. Поступово кеш переповнюється і час відгуку збільшується: програми запускаються довше, екран і сенсорні кнопки погано реагують на дотики.

Почистити кеш можна окремо в кожному з програм. Найчастіше його засмічують соцмережі, месенджери, браузери та YouTube. Зайдіть до цих програм, відкрийте налаштування та знайдіть пункт «Дані та сховище». Там буде інформація про обсяг кеша та кнопка, щоб його почистити.

Причина №3: ​​мало місця на жорсткому диску

Другий вид пам'яті — внутрішня пам'ять або жорсткий диск. Це носій, на якому зберігається вся завантажена інформація: програми, ігри, фото- та відеофайли. Коли вільного місця замало, телефон починає гальмувати. На думку експертів, для нормальної роботи смартфона потрібно 20% вільного місця. Перевірити стан жорсткого диска можна у налаштуваннях. А щоб звільнити трохи місця, видаліть непотрібні файли та програми. Старі фото або відео, які шкода прати, можна завантажити у сховище.

Причина №4: віруси

Шкідливі програми можна підхопити, завантажуючи програми та файли з неперевірених джерел. Мета вірусів — заражати чи викрадати дані. Є нешкідливі різновиди, які, наприклад, видають рекламу. Але й вони не зроблять гаджет швидшим. Позбутися їх допоможуть антивіруси. Встановіть одну з таких програм і запустіть перевірку: якщо вірус знайдеться, вам запропонують видалити його. А як профілактика рекомендується завантажувати програми тільки з перевірених джерел, наприклад RuStore або Google Play.

Знайти смартфон, що працює без гальмування та зависання, можна в лінійках TECNO. Наприклад, модель TECNO CAMON 30 має всі потрібні характеристики: якісний восьмиядерний процесор MediaTek G99 Ultimate і великий обсяг внутрішньої та оперативної пам'яті — 256 і 12 гігабайт з можливістю розширення до 24 гігабайт. Серед різних серій можна вибрати той смартфон, який підходить під ваші завдання: POVA – для сучасних ігор, CAMON – для яскравої фото- та відеозйомки, PHANTOM – для тих, кому не завадить бізнес-помічник, а SPARK – для всіх, хто шукає збалансований варіант за бюджетною ціною.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.