Як встановити моди на Фоллаут 4: всі робочі та популярні способи
Комп'ютери

Як встановити моди на Фоллаут 4: всі робочі та популярні способи

Fallout 4 вийшла наприкінці 2015 року, але в ній досі активно грають. І це незважаючи на те, що після неї вийшла Fallout 76. Причому це настільки якісний продукт, що багато платформ з реалізації ігор «пхають» четвірку в роздачі та продають за знижками під час акцій. Наприклад, у «Каталозі ігор» PS Plus для передплатників Extra-плану і вище вона з'явилася зовсім недавно. Сьогодні ми підкажемо, як встановити моди на Фоллаут 4 ліцензія чи піратка — не має значення.

Зміст:

Хто не знає, Vortex повністю замінив колись популярний Nexus Mods. На сайті «Нексуса», при завантаженні клієнта, так і написано, мовляв, качайте Vortex, оскільки Nexus вже не підтримується. Тому всі, хто шукають, як встановити моди на Фоллаут 4 через «Нексус», потрапляють на інструкції з використання «Вортекс» і думають, що знайшли не ту статтю. Самі модифікації, звичайно ж, беруться із сайту Nexusmods.com – він нікуди не подівся, але софт для їх встановлення називається Vortex. Згодні, можна легко заплутатися.

Чому «Вортекс» сьогодні вважається найзручнішим менеджером модів?

 • підтримує близько 70 ігор;
 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • спрощена установка модів — повністю автоматична;
 • чітко прописано сумісність: яка модифікація якої версії клієнта підходить;
 • у Vortex можна створити безліч профілів з налаштуваннями для кожної гри, перемикаючи які змінюватимуться пакети модифікацій. Зручно, якщо на кожне проходження ви хочете застосувати різні зміни геймплей та графіки;
 • можна ставити моди в офлайн-режимі, попередньо завантаживши архів;
 • плагіни для ігор хитаються в порядку, сформованому вбудованою системою LOOT, що зменшує ризик виникнення конфлікту між встановленими модами.

Як у Vortex поставити російську мову?

 • Зліва в меню клацаємо по кнопці Settings («налаштування») і в меню Language вибираємо «російську мову» з позначкою в дужках Extension.
Як встановити моди на Фоллаут 4: всі робочі та популярні способи
 • Обов'язково авторизуйтесь на платформі Vortex – без цього російська не включиться. А також перезапустіть програму.

Авторизація на Vortex здійснюється через сайт Nexusmods.com.

 • Завантажте та встановіть Vortex. Переходимо за цим посиланням та натискаємо Manual.

Вилізе віконце, що вам необхідно встановити такі файли:

Якщо з десятою «віндою» все зрозуміло — у вас має бути версія не нижче 10, то .NET 6.0+ — Спеціальна бібліотека Microsoft, яку обов'язково качати та встановлювати. Просто натисніть на ній, і завантаження почнеться автоматично. Тепер знову натисніть на Manual і качайте установник Vortex, клацнувши Download.

У Vortex як встановити мод на Фоллаут 4 піратки або ліцензія — не важливо. Головне — запустіть гру хоча б раз, щоб вона відобразилась у бібліотеці менеджера. «Вортекс» поставить усі необхідні файли самостійно, щоб Fallout 4 став доступним для модифікації.

 • У розділі «Ігри» є рядок пошуку — наберіть запит «Fallout 4».

 • Наведіть курсор на постер з грою та натисніть «Керувати».

Якщо у вас стоїть піратська версія, то найчастіше Vortex самостійно не знайде шлях до файлів з грою і вискочить таке повідомлення.

Потрібно натиснути «Продовжити» та самостійно вказати, де знаходиться папка з Fallout 4.

Тепер гра додана до списку модифікованих. Переходимо безпосередньо до головної теми — Фоллаут 4 які моди встановити і як це робиться через Vortex:

 • Заходимо на веб-сайт nexusmods.com. На головній сторінці бачимо іконку з Fallout 4 — наводимо на неї курсор, повинен з'явитися плюс і меню, що випадає. Вибираємо рядок View Mods.

На сьогоднішній день в «Нексусі» для Фоллаут 4 є близько 48 000 модифікацій: від дрібних змін до глобальних поліпшень графіки. Завантажили ці моди понад 1,9 млрд разів.

 • Вибираємо будь-який мод або утиліти, клацнувши за назвою, і клацаємо по кнопці «Vortex» — це означає, що ми хочемо, щоб система автоматично встановила модифікацію через менеджер.

Обов'язково з'явиться віконце з вибором швидкості завантаження — власники безкоштовної підписки на Vortex вибирають Slow Download (повільне завантаження), оскільки швидке нам недоступне.

 • Далі з'явиться запит на дозвіл — тиснемо «Відкрити програму Vortex».

 • Менеджер модів автоматично додасть до «Завантаження» ваш пак. Дочекайтеся закінчення скачування, справа має з'явитися кнопка «Встановити».

 • Далі система зробить все самостійно. Вам лише залишиться включити моду в самій грі, клікнувши в меню «Модифікації».

Якщо у вас не ПК, а ігрова консоль, то в клубі творчості або в меню модифікації ви зможете підібрати для себе моди, додані з офіційного джерела.

Ви також можете використовувати офіційні моди, а не завантажувати їх із «Нексуса». У меню «Модифікації» сотні варіантів, як покращити ваш ігровий досвід, якщо ви вже пройшли стандартну версію гри, але залишати її поки не збираєтеся.

У «Клубі творчості» здебільшого розміщені скіни, які продаються за внутрішньоігрову валюту. Не кришечки, а таку, яку можна придбати тільки за реальні гроші. З Росії це зробити не вийде, зате іноді там відбуваються акції, де можна забрати мод безкоштовно (знижка 100%).

Вкрай ризикований метод, який ми можемо порекомендувати виключно досвідченим користувачам, які вже займалися чимось подібним. Які неприємності може завдати ручна установка модів? По-перше, ви можете втратити прогрес проходження, а, по-друге, Fallout 4 може «фарбуватися» і перестати запускатися. Причому іноді не допомагає навіть переустановка гри. Тому настійно рекомендуємо при встановленні модифікацій вдатися до менеджерів. Але, якщо ви наважилися поставити мод своїми руками, то робиться це так:

 • Качаємо архів із модом там, де ви його знайшли.
 • Зазвичай у пакеті файлів «лежать» текстовий документ Readme, де написана інструкція по установці. Це дуже важливо, адже деякі моди переносяться до кореневої папки з грою, а деякі — до папки Data. Іноді слід перемістити документи і туди, і туди. Readme-файл – дуже важлива деталь.

Якщо вам знадобиться видалити мод Fallout 4, який ви встановили власноруч, то зробити це не вийде. Може допомогти утиліта «Відновлення системи» — вибирайте контрольну точку за вчорашній день. Але і це не 100% спосіб позбутися моди, який все зламав. Простіше залишити інсталятор гри, щоб у будь-який момент можна було знести Фоллаут і встановити його заново.

По-перше, це Script Extender (F4SE). Він потрібний для того, щоб коректно працювала більшість модів. Особливо буде корисним для тих, хто ставить їх вручну. Натисніть на це посилання та встановіть пакет. Далі порекомендуємо Mod Configuration Menu — він потрібен для того, щоб керувати модифікаціями прямо під час гри, і не виходити через це постійно в головне меню. Ще можна спробувати BodySlide and Outfit Studio, який додає нові можливості кастомізації зовнішності свого персонажа, а також робить весь одяг у грі доступним як для чоловічої моделі, так і жіночої. На жаль, Fallout 4 багато крутих предметів гардеробу доступні виключно для персонажів жіночої статі. З BodySlide and Outfit Studio такої проблеми не виникне. Подивіться ролики на YouTube від досвідчених геймерів, які скачати моди для Фоллаут 4, щоб істотно поліпшити оригінальну версію гри.


Більше корисних матеріалів – на нашому сайті:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.