Топ-11 колонних вентиляторів для дому
Техніка

Топ-11 колонних вентиляторів для дому

Зміст:

У колонного вентилятора всі рухомі елементи заховані усередині витягнутого корпусу. В основі конструкції може лежати стандартний осьовий вентилятор або відцентровий, оснащений спеціальним барабаном, що обертається.

Як це все працює? У задній чи нижній частині корпусу є отвори. Через них повітря надходить усередину, а потім виходить назовні через лицьову панель вентилятора.

Різновид колонного вентилятора ― безлопатевий. Він хоч і називається так, але все ж таки має лопаті. У корпус цих моделей укладена невелика турбіна або відцентрова крильчатка. Вони працюють за таким же принципом, як і стандартні колонні. Особливість у порожнистому кільці. На його внутрішній стороні є тонкий проріз, через який повітря викидається назовні. Усередині цього кільця формується зона зниженого тиску, і за рахунок цього посилюється підсмоктування повітря.

Перше та очевидне ― циліндрична форма та відсутність лопатей. За рахунок такої конструкції колонний вентилятор не займає багато місця. Він легко поміщається, наприклад, між шафами або у вузькій простінці.

Прилади дуже стійкі ― все завдяки двигуну, що знаходиться внизу, майже біля самої основи.

Третій момент — рівномірне обдування. Потоки видмуть назовні з однаковою потужністю по всій довжині корпусу.

Найцікавіше у колонних вентиляторах – це набір функцій. Він значно ширший, ніж у осьових моделей і може включати:

 • імітацію вітру, коли він швидкість обдування змінюється випадковим чином;
 • нічний режим з плавною зміною швидкості від мінімальної до максимальної та назад;
 • регулювання потужності та швидкості за трьома і більше рівнями;
 • таймер для налаштування часу вимкнення.

У конструкції вентиляторів колонного типу може бути відсік для ароматичних олій, чого не буває в осьових.

Визначте необхідну потужність та продуктивність вентилятора, виходячи з розмірів приміщення.
* Для кімнати площею 15 кв. підійде модель потужністю 20 Вт.
* Для 30 кв.м. ― 30-50 Вт.
* Для великих приміщень площею від 30 кв. ― 50-70 Вт.

Вибираючи моделі, ми орієнтувалися на технічні характеристики, рейтинг на маркетплейсах та відгуки покупців.

Найпотужніші колонні вентилятори

У добірці ― три моделі потужністю від 60 Вт, яких буде достатньо великих кімнат.

Brayer BR4955

 • Потужність: 60 Вт

Корпус цього вентилятора може повертатися на 70 градусів, забезпечуючи рівномірне обдування повітря по всьому об'єму. Керування здійснюється через пульт чи сенсорні кнопки. Інформація про режим роботи відображається на LED-дисплеї. Їх лише три: «Стандартний», «Бриз» та «Нічний» зі зниженим рівнем шуму. Швидкість повітряного потоку регулюється за трьома рівнями. У модель вбудовано таймер вимкнення. Передбачено систему захисту від перегріву.

Xiaomi DC Inverter Tower Fan 2

 • Потужність: 69 Вт

Вентилятор з поворотною основою та кутом обдування 150 градусів. Потік повітря поширюється на 10 метрів вперед, тому модель підходить для великих приміщень. Пристрій підтримує функцію природного вітру – автоматичної зміни швидкості обдування під час роботи.

На вибір пропонується 4 режими: «Кемпінг», «Морський вітер», «Зелена долина», «Відпочинок на озері». Вибрати та активувати один з них можна через програму Mi Home, пульт ДК або кнопки на верхній частині корпусу. Так само вмикається і вимикається підсвічування.

Galaxy Line GL8112

 • Потужність: 70 Вт

Вентилятор для дому з трьома швидкісними режимами: низьким, середнім та високим. Він має таймер, що дозволяє задати час роботи від 1 до 13 годин. Для налаштувань та керування передбачена сенсорна панель на корпусі та пульт. Дані відображаються на LED-дисплеї. Вентилятор може обертатися на 70 градусів, рівномірно роздмухуючи прохолодне повітря по кімнаті. У верхній частині є лампа. Завдяки їй пристрій може виконувати декоративну функцію та виступати в ролі світильника.

Особливий режим — іонізація. Його запускають, коли хочуть очистити повітря від пилу та вірусів, нейтралізувати неприємні запахи та дим від сигарет.

Найкращі бюджетні колонні вентилятори

У цій категорії ― недорогі моделі. Вони прості, але добре справляються з головною функцією — обдуванням невеликої частини приміщення.

Energy EN-1622 TOWER

Пристрій потужністю 50 Вт, трьома швидкостями обдування та механічним керуванням. Передбачено таймер вимкнення. Максимальне значення, яке можна встановити, становить 2 години. Компактний вентилятор заввишки 76 см не займає багато місця.

Brayer BR4952WH

Невеликий колонний вентилятор, але з достатньою потужністю 50 Вт, якої вистачить на обдування кімнати. Корпус повертається на 90 градусів, на ньому є ручка для зручного перенесення. Модель з механічним керуванням підтримує 3 швидкості повітряного потоку та оснащена системою захисту від перегріву.

Primera SFP-7001BT

Модель, в якій немає нічого зайвого – тільки двигун потужністю 45 Вт та 3 швидкості повітряного потоку. Для налаштування обдування передбачений поворотний перемикач, розташований на верхній частині корпусу.

Зверніть увагу на наявність додаткових режимів роботи, таких як нічний безшумна робота, режим імітації природного вітру, а також можливість регулювання напрямку повітряного потоку. Це дозволить настроїти вентилятор під ваші потреби.

Функціональні колонні вентилятори

Тепер про «складні» моделі – підлогові вентилятори з широким набором функцій.

Tefal Eole VF6670F0

Передні грати моделі збільшені на 15%, завдяки чому повітря рівномірно поширюється по всій висоті. Вбудований таймер дозволяє встановити час роботи пристрою. З метою безпеки через 12 годин безперервної роботи пристрій вимикається автоматично.

Вузький і високий колонний вентилятор з широкою та стабільною основою оснащений спеціальними датчиками. Вони аналізують температуру навколишнього повітря, і виходячи з цієї інформації прилад сам налаштовує швидкість повітряного потоку.

Модель підтримує 4 режими роботи. Керування здійснюється через пульт чи сенсорні кнопки. Параметри відображаються на невеликому цифровому дисплеї. Модель працює від електромережі, шнур змотується автоматично, якщо трохи потягнути за нього.

 • Автоматичне налаштування швидкості в залежності від температури навколишнього середовища
 • Користувальницьке регулювання трьох швидкостей та повороту
 • Автоматична смотка шнура
 • Безпечне зняття решітки для швидкого та зручного очищення
 • Система безпеки
 • Таймер

Stadler Form Peter leatherette

Цей колонний вентилятор одразу дивує зовнішнім виглядом – на нього «вдягнений» жакет з екошкіри. Корпус повертається ліворуч і праворуч на 70 градусів, рівномірно розподіляючи прохолоду по кімнаті. Регулювання швидкостей здійснюється через пульт чи сенсорні кнопки з підсвічуванням. Після налаштувань вона самостійно вимикається.

Пристрій підтримує режим «Морський бриз», в якому він автоматично змінює потужність повітряних потоків — імітує природний вітер.

 • 3 швидкості
 • Режим «Морський бриз»
 • Поворотний режим
 • Таймер
 • Максимально тиха робота
 • Підсвічування сенсорних кнопок

Mijia DC Inverter Dual Season Fan

Підлоговий вентилятор 2-в-1 ― для зими та літа. У морози він зігріє, у спеку охолодить. У конструкції є керамічний нагрівач, від якого температура навколишнього повітря підвищується лише за 3 секунди. Тепло подається в одному з трьох режимів: нагрівання, Сон, Тепле обдування. У програмі Mijia можна налаштувати швидкість і вибрати один із 100 рівнів.

У режимі охолодження пристрій теж три варіанти — «Сон», «Природний вітер», «Пряме обдування». Повітропровід випускає потік зі швидкістю 357 м3/год, за рахунок чого кімната швидко охолоджується.

Вентилятор обертається на 30-150 градусів. У нього закладено інтелектуальну систему контролю. Вона відповідає за підтримання заданої температури.

 • Охолоджує та нагріває повітря
 • Таймер
 • Поворотна основа
 • Управління зі смартфона
 • Інтеграція із системами розумного будинку
 • Система безпеки: блокування від дітей, захист корпусу від затискання рук, автоматичне відключення під час перегріву.

Враховуйте розмір та дизайн безлопатевого вентилятора, щоб він гармонійно вписувався в інтер'єр вашого будинку. Багато моделей мають стильний та компактний корпус, що дозволяє їм займати мінімум місця.

Колони вентилятори з охолодженням

У конструкції цих моделей є резервуар для води. Під час роботи вона перетворюється на пару, яка поширюється по кімнаті і створює приємну прохолоду.

Mijia Smart Evaporative Cooling Fan

Цей вентилятор не лише охолоджує, а й дезінфікує. У нього вбудовано антибактеріальну систему з іонами срібла. Ступінь захисту від бактерій сягає 99,99%.

Резервуар для води позбавлений дротів ― за рахунок цієї конструктивної особливості зручніше наливати воду та доглядати прилад. Через прозоре віконце на корпусі можна контролювати витрати рідини.

Є три варіанти роботи вентилятора:

 1. Без води ― з м'яким та комфортним вітром.
 2. З водою ― з вологим та прохолодним бризом.
 3. З акумулятором холоду для додаткового охолодження.

За рахунок ширококутної подачі 80° холодне повітря рівномірно заповнює кімнату. Для керування передбачені сенсорні кнопки. Налаштувати роботу також можна через мобільний додаток.

Bryer BR4951

У 5-літровий резервуар можна наливати воду або закладати акумулятори холоду, попередньо охолодивши пару годин у морозильній камері. Лід танутиме, прохолода вивільнятиметься, а холодне повітря видуватиметься назовні.

Вентилятор із LED-дисплеєм оснащений зручними сенсорними кнопками. Регулювати швидкість за трьома рівнями, вибирати режим «Звичайний», «Нічний» або «Бриз», а також виставляти інші налаштування також можна через пульт дистанційного керування. У корпус, здатний повертатися на 70 градусів, вбудовано підсвічування.

А який у вас вентилятор? Діліться у коментарях.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.