Як скачати і встановити WhatsApp в Росії в 2024 році - Лайфхакер
Фільми

Як скачати і встановити WhatsApp в Росії в 2024 році — Лайфхакер

На комп'ютері

Є дві опції, які дозволяють використовувати WhatsApp на ПК із різними системами.

Офіційний додаток для Windows та macOS

WhatsApp пропонує повноцінні клієнти для комп'ютерів на Windows і MacOS, офіційної версії для Linux не існує.

Вимоги до системи: не нижче Windows 10 або MacOS 11.0 Big Sur.

Для початку завантажте відповідну версію WhatsApp Messenger на комп'ютер і встановіть її.

WhatsApp — неофіційний додаток у Microsoft Store

WhatsApp Inc. Ціна: Безкоштовно

Завантажити

Актуальну версію можна знайти у відповідних магазинах додатків за плашками вище або на офіційному сайті WhatsApp. Останній автоматично визначає, з якого пристрою ви зайшли, і пропонує завантажити відповідну версію. Якщо щось визначилося некоректно, нижче будуть посилання на всі платформи.

Під час першого запуску програма попросить авторизуватися зі смартфона. Це обов'язковий крок: зареєструватися через комп'ютер не можна.

Альтернативних методів входу немає. Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер

Щоб все спрацювало, дотримуйтесь інструкцій на екрані: на смартфоні відкрийте налаштування WhatsApp, перейдіть до «Пов'язаних пристроїв» → «Прив'язати пристрій» і відскануйте QR-код на комп'ютері камерою телефону.

Зображення: Дарія Громова / Лайфхакер

Після цього налаштуйте повідомлення (чи будуть відображатися на комп'ютері взагалі і з текстом або без), і все готове. Можна відкласти телефон та користуватися месенджером на ПК.

Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер

Основні можливості десктопної програми не відрізняються від мобільної версії. Можна дзвонити, переписуватись, надсилати файли, стікери та гіфки. Але є нюанси.

 • Установки облікового запису обмежені: не можна змінювати параметри двокрокової перевірки, прив'язану пошту та інші пов'язані з обліковим записом дані, також не можна змінити налаштування повідомлень про прочитання.
 • Переписуватись і телефонувати можна лише з уже існуючими контактами. Почати нове листування з комп'ютера не вдасться.
 • За замовчуванням із ПК-версією синхронізуються лише нещодавні листування. Щоб переглянути старі повідомлення, потрібно тримати WhatsApp на смартфоні відкритим.

Виходить, що використовувати WhatsApp тільки на комп'ютері не вийде: все одно періодично доведеться відкривати мобільну версію, щоб підтвердити вхід (синхронізація періодично злітає), внести зміни до налаштувань або почитати старі листування.

WhatsApp Web для браузера

Підійде для тих, хто не може або не хоче використовувати програму: через брак місця, недоступність для вашої версії системи або просто тому, що месенджер користується нечасто. Спочатку веб-версія WhatsApp працювала лише в Google Chrome, але тепер вона доступна у більшості сучасних браузерів.

Запускається вона так:

Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер
 1. Відкрийте посилання web.whatsapp.com у будь-якому браузері.
 2. Увійдіть через програму на смартфоні (інструкція та сама, що для ПК-клієнта) або номер телефону. У другому випадку все одно доведеться лізти в смартфон, щоб ввести код перевірки.

Готово: можна скористатися.

Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер

Список обмежень WhatsApp Web трохи відрізняється від десктопної програми:

 • Не можна дзвонити по голосовому або відеозв'язку.
 • Немає доступу до параметрів безпеки облікового запису.
 • Переписуватися можна лише з контактами, що вже існують. Почати нове листування не вдасться.

На смартфоні або планшеті з Android

Програма доступна в Google Play російського регіону без будь-яких обмежень: її можна завантажити, оновлювати і повноцінно використовувати, перебуваючи в Росії. Завантажується як і будь-яка інша програма в магазині: достатньо відкрити сторінку сервісу та натиснути «Встановити».

Додаток також можна завантажити з офіційного сайту:

 1. Відкрийте whatsapp.com/android.
 2. Натисніть «Завантажити WhatsApp безпосередньо».
 3. Дочекайтеся завантаження APK-файлу і натисніть на нього у списку завантажених, щоб розпочати інсталяцію. Якщо потрібно, видайте дозвіл на встановлення з цього джерела.

Ця опція підійде тим, хто користується альтернативним магазином додатків: Samsung Galaxy Store і Huawei AppGallery офіційного клієнта WhatsApp немає.

Після завантаження та встановлення відкрийте програму. Ви можете створити новий обліковий запис або увійти до існуючого. У другому випадку вам доведеться підтвердити перехід — ввести код, який прийде на попередній телефон. Враховуйте, що при переході з одного пристрою на інший можете втратити історію чатів, якщо не робили резервну копію заздалегідь.

На iPhone

Поки що iPhone залишається закритою екосистемою (принаймні якщо ви не живете в одній з країн Євросоюзу), так що завантажувати програми можна тільки з магазину App Store. Як і у випадку з Google Play, WhatsApp доступний для росіян без будь-яких обмежень. Додаток підтримується на смартфонах з iOS 12 та новішими.

Після встановлення виконуйте вказівки на екрані, щоб створити обліковий запис або увійти до існуючого телефонного номера. У разі переходу зі старого пристрою ви можете втратити історію листування.

На iPad

WhatsApp був запущений в 2009 році, і в 2024 користувачі iPad відзначають 15 років очікування нативної версії месенджера для своїх планшетів. Розробники не зовсім ігнорують запит: програма вже кілька років у розробці, а восени 2023-го навіть почалося бета-тестування клієнта через TestFlight. Ви можете спробувати щастя та встановити незавершену версію за цим посиланням, але зловити доступний слот вкрай складно: надто багато охочих та замало місць.

Найімовірніше, ви побачите таке повідомлення. Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер

У App Store ви побачите безліч неофіційних програм, які позиціонуються як WhatsApp для iPad. Насправді це вироби сторонніх розробників на базі WhatsApp Web. Користуватися ними не варто, тому що ніхто не гарантує безпеку ваших даних із такими прошарками.

Довіряти тут варто хіба що Telegram. Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер

Станом на літо 2024 єдиним способом безпечно користуватися месенджером на планшеті Apple залишається WhatsApp Web. Ідея та сама, що на комп'ютері.

Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер
 1. Відкрийте посилання web.whatsapp.com у будь-якому браузері.
 2. Використовуйте смартфон з вашим обліковим записом WhatsApp для авторизації: у налаштуваннях відкрийте «Пов'язані пристрої» → «Прив'язати пристрій» та відскануйте камерою телефону QR-код на екрані планшета.

Після входу ви зможете практично повноцінно використати месенджер.

Скріншот: Дар'я Громова / Лайфхакер

Як і у випадку з веб-версією на комп'ютері, ви не зможете дзвонити та змінювати налаштування безпеки облікового запису.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.