Фільми

Ще один мільярдер планує зануритися до «Титаніка» на приватному підводному човні

74-річний бізнесмен Ларрі Коннор має намір вирушити до уламків «Титаніка», який затонув у квітні 1912 року. Він хоче обстежити загиблий лайнер і зробив відповідний запит співзасновнику та генеральному директору компанії Triton Submarines Патріку Лейхі, повідомляє The Wall Street Journal.

Компанія Triton Submarines надасть для цієї експедиції свій підводний човен Triton 4000/2 Abyssal Explorer. В описі апарату говориться, що він може занурюватись на глибину до 4 кілометрів. Цього має вистачити для відвідування «Титаніка», що лежить на дні Атлантичного океану на глибині 3810 метрів.

Коннор і Лейхи хочуть не лише провести наукове обстеження фрагментів «Титаніка», а й зняти негатив, що панує довкола глибоководних приватних туристичних експедицій. Він виник після загибелі батискафу «Титан» компанії OceanGate, яка сталася 18 червня 2023 року. Внаслідок трагедії загинули всі п'ятеро людей, які перебували на борту підводного човна.

Серед критиків проекту OceanGate був і відомий режисер Джеймс Кемерон, який зняв фільм «Титанік». Він здійснив понад 30 занурень до уламків лайнера і вважає, що зараз бізнесмени ставляться до цих небезпечних заходів недостатньо відповідально.

OceanGate не провела сертифікацію свого батискафа Бо знала, що не пройде її. Я з великою підозрою належав до технології, яку використовувала ця компанія. Сам би не сів у цей підводний човен.

Джеймс Кемерон

режисер фільму «Титанік»

Втім, творці підводного апарату Triton 4000/2 Abyssal Explorer підкреслюють, що використовують зовсім іншу технологію та впевнені у її безпеці. Такий підводний човен вже використовувався при зйомках фільмів на великій глибині. До речі, вартість цього апарату становить близько 20 мільйонів доларів.

Компанія Triton Submarines створює підводні човни для різноманітних круїзів і постачає їх туристичним компаніям, які займаються елітним відпочинком.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.