Фільми

Продажі ноутбуків у Росії зросли на 30%. Вгадаєте, які бренди у лідерах?

Видання «Відомості» з посиланням на дані аналітиків РАТЕК повідомило про значне зростання продажів ноутбуків у Росії. У першій половині 2024 року попит на них збільшився на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У «М.відео-Ельдорадо» додали, що за минулі шість місяців росіяни придбали 1,4 мільйона одиниць техніки на загальну суму 94 мільярди рублів. Росіяни віддають перевагу лептопам з діагоналлю екрану 16 дюймів. Слідом йдуть моделі від 15 до 16 дюймів. На третьому місці — від 13,5 до 15,3 дюйми. Найбільший попит мають пристрої Asus, Huawei, MSI, Lenovo, Honor і Apple. А ось вітчизняні виробники помітно відстають від них, їхня частка склала лише 13%.

У «Марвел-дистрибуції» вважають, що продажі збільшилися на 9,2% у річному вираженні — з 1,29 до 1,4 мільйона пристроїв. Обсяг ринку збігається із цифрами ретейлера, але відрізняється за темпами зростання.

За даними компанії, у лідерах продукти Asus (16,7%), Huawei (14,5%), MSI (8,3%), Apple (6,9%), Lenovo (6,4%), Honor (5 ,8%), Acer (5%) та Maibenben (3,1%). Найпопулярнішими російськими виробниками стали Fplus, Dexp, ICL, Digma, Echips, Osio та Irbis. Їхні загальні продажі залишаються низькими, але вони все ж таки збільшилися — на 53,6% за рік.

Драйверами зростання стали інтернет-магазини та маркетплейси, які часто проводять розпродажі та різні акції, а також пропонують кешбек та бонуси. Аналітики чекають ще більшого стрибка напередодні нового навчального року.

А яким ноутбуком ви користуєтеся? Пишіть у коментарях.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.