Фільми

Лай зі змістом: для розуміння мови собак дослідники навчають ІІ на людях

Моделі штучного інтелекту, навчені мовою людей, можна трансформувати для кращого розуміння собак. До такого висновку прийшла група вчених, очолювана фахівцями з університету Мічігану. p align=»justify»> Багатообіцяючі результати їх дослідження показують, що ІІ може стати ключем до розуміння мов тварин, що стане революцією в науці.

У дослідженні використовувалася мовна модель штучного інтелекту Wav2Vec2, яка дозволяє ідентифікувати емоції, стать та породу собаки по гавканню. Для навчання моделі вчені використали два набори даних та порівняли їх роботу.

В одному випадку ІІ навчався з нуля тільки собачому гавкоту, а в іншому був попередньо навчений сприйняттю людської мови, потім переналаштований собачою мовою. І модель, навчена на майже тисячі годин записів людей, показала суттєво найкращі результати. Обидві моделі також допрацьовувалися на звуках гавкання 74 собак, серед яких були чихуахуа, французькі пуделі та шнауцери.

ІІ, який використовував мовлення людей і гавкіт собак, визначав емоції собак з точністю 62%, породу — 62%, підлогу — 69%, а виділяв конкретну собаку із загальної групи з результатом у 50%. Всі показники вищі, ніж у моделі, яка навчалася тільки собачою мовою.

Дослідники вважають, що патерни та окремі звуки, інтонації, виділені ІІ в людській мові, можуть бути основою розуміння мови тварин. Це розширює можливості застосування систем штучного інтелекту, які спочатку були не призначені для розпізнавання нюансів комунікації собак.

Надалі дослідники планують протестувати більше порід собак, а також спробувати застосувати модель до інших видів тварин. Це дозволить оцінити потенціал технології.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.