Іграшковий дракон на воді
Новий Рік

Коли настає Новий 2025 по східному

За східним календарем зустріч Нового року відбувається в різний час. Щорічно традиційне для китайців Свято весни настає залежно від того, на яку дату припадає Молодий місяць, що йде за зимовим сонцестоянням. Інформацію про те, коли потрібно зустрічати чергове новоліття у рамках періоду з 21 січня по 21 лютого, мешканці Піднебесної черпають із місячно-сонячного календаря. 2025 року урочиста подія випадає на 29 січня.

Китайський Новий рік

Східний Новий рік вважається у Китаї найважливішим і тривалим святом, яке визнається на державному рівні. 2025-го він настане, коли на зміну Зеленому Дракону прийде Зелена Дерев'яна Змія. Це станеться у середу, 29 січня. У Піднебесній та деяких інших державах, розташованих у Південно-Східній Азії, досі сильні астрологічні традиції, відповідно до яких кожен рік має свого покровителя у вигляді живої істоти. Тварини по черзі змінюють одна одну протягом 12 років.

Іграшковий дракон на воді

За гороскопом 2025 пройде під заступництвом Змії. На які числа припадає свято за китайським календарем, можна дізнатися з наведеної нижче таблиці. У ній прописано, коли саме настане Новий рік.

Рік Тварина-покровитель початок День тижня Закінчення День тижня
2024 Зелений дерев'яний дракон 10 лютого Субота 28 січня Вівторок
2025 Зелена дерев'яна змія 29 січня Середа 16 лютого П'ятниця
2026 Червоний Вогняний Кінь 17 лютого Вівторок 5 лютого Вівторок
2027 Червона Вогняна Коза (Вівця) 6 лютого Середа 25 січня Понеділок

У яких країнах відзначають

Найграндіозніші урочистості, присвячені зустрічі китайського Нового року, відбуваються не тільки в Піднебесній, де настання новоліття за Місячним календарем відзначає як корінне населення — ханьці, так і інші етнічні групи — даури, маньчжури, яо. Коли настане 2025-го Свято весни, його приходу також радітимуть жителі багатьох інших держав, особливо у Південно-Східній Азії.

На офіційному рівні новорічні урочистості по-східному відзначають у таких країнах:

 • Бруней;
 • В'єтнам;
 • Гонконг;
 • Індонезія;
 • Маврикія;
 • Малайзія;
 • Сінгапур;
 • Таїланд;
 • Тайвань;
 • Філіппіни.

Свято розпочало своє широке поширення і серед жителів Росії. Ця дата найбільш значуща населення Бурятії, хоча її із задоволенням відзначають й у Москві, й у Санкт-Петербурзі, й ​​інших містах РФ.

Люди у вбраннях

Що чекати від тварини-покровителя

За східним гороскопом, 2025 стане роком Зеленої Дерев'яної Змії. Цей знак астрологи розглядають як один із найпередбачуваніших: коли настає його влада, загалом життя складається досить добре. Можна сказати, що з приходом Змії настає стабільний період. Вдалий час, щоб:

 • визначитись із головною метою;
 • скласти покроковий план руху вперед;
 • обмежити спілкування з токсичними людьми;
 • зайнятися саморозвитком та самопізнанням, у тому числі і через практику медитацій;
 • приділяти достатньо часу розміреному відпочинку;
 • насолоджуватися кожним прожитим днем.

Не виключена глобальна політична нестабільність, але вона не виб'є ґрунт з-під ніг, якщо зосередитись на своєму внутрішньому світі та не витрачати енергію на другорядні справи.

Наступним за важливістю має стати особисте життя. Вдалий момент, щоб нормалізувати стосунки, створити сім'ю, зважитися на народження спадкоємця, для тих, хто перебуває в пошуку своєї половинки, — завести нові багатообіцяючі знайомства.

Цікаві факти

Китайське Свято весни є найтривалішою урочистою подією. Трудове та суспільне життя буквально завмирає на 15 днів. Мешканці Піднебесної віддаються веселощам та відпочинку у родинному колі.

Спочатку чуньюн сприймався як церемоніальний день. Люди підносили молитви своїм богам, просили їх порадувати гарною погодою, рясним урожаєм, сімейним благополуччям та міцним здоров'ям. Також було заведено спілкуватися з предками, вважаючи їх божествами.

У сучасному світі збір родичів під один дах напередодні найбільш шанованої дати отримав назву «весняної міграції». Всі члени сім'ї прагнуть опинитися вдома до новорічної вечері і, хоча б на якийсь час возз'єднатися, де б вони не проживали, і якої б праці їм не варто було дістатися рідних.

Рекордна кількість занедбаних у небо феєрверків та підірваних петард припадає саме на цей період. Так жителі Китаю традиційно дякують часу, що минає, і вітають наступне, мріючи про те, щоб воно принесло успіх і успіх.

Ще одна традиція – північне спалювання фальшивих паперових грошей. Воно вважається принесенням у потойбіччя, своєрідним вшануванням померлих близьких, родичів, друзів. Люди роблять так у надії на те, що завдяки цьому дійству душі, що пішли, відчувають більший спокій.

Початок китайського Свята весни не припадає на звичне для європейців число Новоліття 1 січня за григоріанським літочисленням. Його дата плаває і визначається за місячно-сонячним календарем. У 2025 році Новий рік почнеться 29 січня, а закінчиться 16 квітня вже в 2026 році.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.