Як скинути Mac до заводських налаштувань: відкрийте «Асистент міграції»
Фільми

Як скинути Mac до заводських налаштувань — Лайфхакер

Як скинути Mac з процесором Apple або Intel з чіпом T2 до заводських налаштувань

Якщо у вас сучасний Mac на Apple Silicon або останні моделі комп'ютерів з процесорами Intel, але вже оснащені мікросхемами захисту Apple T2, все досить просто завдяки утиліті «Асистент стирання», яка є в актуальних версіях macOS.

Для перевірки використовуваного процесора клацніть по логотипу Apple у рядку меню, виберіть «Про це Mac» і погляньте на рядок «Чип» — там під назвою моделі і роком випуску буде вказано Apple MX або Intel. Мікросхема безпеки T2 є у всіх MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini починаючи з 2018 року, Mac Pro з 2019 року, а також iMac та iMac Pro з 2020 року.

Для скидання одного з таких Mac до заводських налаштувань зробіть таке.

1. У macOS Monterey відкрийте меню, виберіть «Системні налаштування», а потім «Стерти весь контент та налаштування». У macOS Ventura та новіші перейдіть до «Налаштування» → «Основні» → «Перенесення та скидання» та клацніть «Стерти контент та налаштування».

2. Після цього запуститься асистент стирання, який запропонує підключити зовнішній жорсткий диск і створити резервну копію Time Machine, щоб зберегти всі ваші дані. Зробіть це та натисніть «Продовжити».

3. Ознайомтеся з тим, що буде видалено: Apple ID, Touch ID, Bluetooth-пари, карти в Wallet, визначення геолокації та блокування активації. Ще раз натисніть кнопку «Продовжити» та введіть пароль від свого облікового запису Apple ID.

4. Остаточно підтвердіть скидання та видалення всіх даних. Зверніть увагу, що скасувати цю дію вже неможливо. Дочекайтеся закінчення процесу.

Як скинути Mac з процесором Intel без чіпа T2 до заводських налаштувань

На попередніх Mac на платформі Intel, не оснащених чіпом безпеки, процесу скидання як такого немає. Для видалення даних та повернення до заводського стану необхідно перевстановити macOS, попередньо вийшовши зі своїх облікових записів і очистивши PVRAM.

Ось як це зробити.

1. Збережіть важливі файли або зробіть резервну копію через Time Machine, підключивши жорсткий диск відповідного розміру.

2. Запустіть iTunes або програму «Музика», перейдіть в меню «Обліковий запис» → «Авторизації» та натисніть «Деавторизувати комп'ютер». Щоб підтвердити, введіть пароль від облікового запису.

3. Відкрийте «Установки» → Apple ID (iCloud на попередніх версіях macOS) і виберіть «Вийти…» На пропозицію зберегти копію даних на Mac дайте відповідь «Залишити», вся інформація в будь-якому випадку буде видалена при скиданні.

4. Запустіть «Повідомлення», перейдіть в меню «Повідомлення» → «Налаштування» або просто натисніть Command + > на клавіатурі, а потім на вкладці iMessage натисніть «Вийти».

5. Якщо плануєте передати Mac іншій людині, за бажанням розірвіть пари з Bluetooth-пристроями, щоб, наприклад, клавіатура не підключалася до комп'ютера, коли він буде поруч. Для цього відкрийте «Установки» → Bluetooth, клацніть по значку «i» навпроти кожного девайса та виберіть «Забути цей пристрій».

6. Увійдіть у режим відновлення і через «Дискову утиліту» видаліть усі дані Mac, а потім перевстановіть macOS. Докладніше про це читайте в окремій інструкції.

7. Після цього скиньте енергонезалежну пам'ять NVRAM, щоб очистити параметри користувача та відновити функції безпеки, які могли бути змінені. Для цього вимкніть Mac, а потім увімкніть його, відразу натисніть клавіші Option + Command + P + R на клавіатурі і утримуйте їх близько 20 секунд, не звертаючи уваги на можливе перезавантаження і сигнал запуску.

8. Після закінчення скидання запуститься асистент первинної настройки, як із першому включенні. Задайте параметри або натисніть Command + Q, щоб завершити роботу та надати можливість налаштування нового власника.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.