Куди пропадає заряд пауербанку
Фільми

Як дізнатися реальну ємність паурбанку

Головна характеристика пауербанку, яку варто орієнтуватися під час виборів, — його ємність. Речі на кшталт кількості портів та максимальної потужності йдуть у другу чергу: вони не мають значення, якщо ємності не вистачає на повну зарядку вашого смартфона чи планшета. Але й із цим не все так просто, як здається.

Справа в тому, що номінальна ємність пауербанку відноситься до батареї самого пристрою, а не до того, наскільки може поповнити заряд інших гаджетів. За фактом навіть найкращий зовнішній акумулятор на 5 000 мА · год не зможе повністю зарядити смартфон з батареєю на 5 000 мА · год.

Куди зникає заряд

У цього, начебто, феномена є дві причини.

Зображення: Anker

По-перше, різниця у напрузі. Як правило, в пауербанках використовуються літійні батареї напругою 3,7 В. Відповідно, при розрахунках ємності виробник орієнтується саме на цю напругу. Але типовий вольтаж смартфона і подібних гаджетів — 5 В, і пауербанк на вихід працюватиме з тією ж напругою. При цьому відбувається конвертація і ємність потрібно перераховувати з новим значенням.

Якщо взяти пауербанк на 10 000 мА год, виходить 3,7 (В) × 10 000 (мА год) / 5 (В) = 7 400 мА год. Саме стільки пристрій теоретично може віддати вихід. Причина такої плутанини в тому, що ми вимірюємо ємність батареї в не зовсім придатній для цього одиниці — мА·год (міліампер-година), це електричний заряд пристрою. Можна було б брати енергію у Вт·ч, як це роблять виробники ноутбуків. Одиниця краще, тому що враховує і заряд у мА год, і типове напруження. Але маємо те, що маємо.

По-друге, під час передачі енергії неминуча її втрата. Щось йде у нагрівання корпусу, щось втрачається через недостатню ефективність. Масштаб втрат залежить від конкретного пристрою.

Якщо пауербанк новий та якісний, то з урахуванням конвертації напруги та енерговтрат можна розраховувати на дві третини ємності від заявленої.

Якщо зовнішній акумулятор вже довго і активно використовується, заряджає техніку бездротовим способом або просто не дуже надійний, різниця між номінальною та фактичною ємністю може досягати 50%.

Як дізнатися реальну ємність пауербанку

Значення необхідно знати, щоб мати уявлення, чи підходить конкретна модель зовнішнього акумулятора. Цілком може виявитися, що симпатичного ультратонкого пауербанку насправді не вистачить навіть на повну зарядку вашого телефону або планшета.

Як правило, значення можна знайти в повних характеристиках пристрою, але останнім часом деякі виробники почали вказувати цей параметр у промоматеріалах. Наприклад, Xiaomi чесно говорить, що її магнітний пауербанк на 6 000 мА · год з підтримкою Qi2 зарядить смартфон як мінімум на 3 700 мА · год — можливо більше, але точно не менше.

Сторінка пауербанку на Xiaomi Youpin (автопереклад з китайської мови). Скріншот: Лайфхакер

Якщо такого ви не знайшли, є ще пара варіантів. Наприклад, можна загуглити назву пауербанку плюс real capacity. Це дасть результати і зі сторінок товару в маркетплейсах, і з відгуків. Спрацює тільки для досить популярної моделі з унікальною назвою: шукати на запит Xiaomi 5000 mah powerbank буде марно, оскільки таких пристроїв у виробника десятки.

Можна також розрахувати ємність через айфони. Виробники часто розписують у промо, скільки разів їхній пауербанк може зарядити гаджети конкретної моделі. Найчастіше для демонстрації використовуються смартфони Apple чи Samsung. Враховуючи, що ємність їх батарей не важко знайти в інтернеті, можна швидко порахувати реальні можливості батареї. Розберемо з прикладу пауербанка Baseus Blade 2.

Сторінка пауербанку на AliExpress. Скріншот: Лайфхакер

Прямо на сторінці товару бачимо, що пристрій має номінальну ємність 12 000 мА·год і має зарядити iPhone 15 Pro трохи більше двох разів. Враховуючи, що ємність батареї згаданого смартфона становить 3274 мА·год, отримуємо фактичну ємність 7202 мА·год. Це значення вже можна приміряти на свою техніку та з'ясовувати, наскільки зарядок вистачить пауербанку. Наприклад, Asus Zenfone 10 (батарея 4 300 мА·год) вдасться зарядити один раз повністю, а другого — лише до 60%.

Далі відштовхуйтеся від своїх потреб. Повсякденний пауербанк, головне завдання якого — підстрахувати на випадок, якщо заряду телефону не вистачить до дому, насамперед має бути тонким та легким, а фактична ємність може становити хоч 1500 мА·год. З великими дорожніми пауербанками все навпаки: потрібно дивитися головним чином на ємність, а вага та габарити доведеться просто потерпіти.

А яким пауербанком ви користуєтеся? Рекомендуйте вдалі моделі в коментарях!

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.