Смарт ТБ зависає та гальмує: причини та способи вирішення проблеми
Техніка

Смарт ТБ зависає та гальмує: причини та способи вирішення проблеми

Розумні телевізори дають користувачам масу можливостей, дозволяючи дивитися фільми в онлайн-кінотеатрах, встановлювати всілякі програми, що помітно розширюють можливості техніки, дивитися фотографії та відео з відпустки, серфити в інтернеті та робити безліч інших цікавих речей. Проблема в тому, що, як і будь-яка електроніка, смарт-ТВ з часом починає гальмувати та підвисати. На щастя, причин, через які це відбувається, не так багато, і більшість із них вирішуються досить легко.

Чому підвисає смарт-ТВ

Занадто високе навантаження на телевізор. Згодом телевізор обростає все новими програмами, багато з яких працюють у фоновому режимі та забирають частину ресурсів системи, а телевізор починає підгальмовувати та класти.

  • Як виправити: видаляйте програми, які не використовуються, і час від часу перезавантажуйте телевізор.

Занадто мало вільної пам'яті. Недорогі, та й багато просунутих телевізорів часто оснащуються невеликим обсягом вбудованої пам'яті. Згодом вона заповнюється кешем додатків, завантаженим вами контентом та всіляким сміттям. А коли вільної пам'яті стає зовсім мало, смарт-ТВ починає гальмувати.

  • Як виправити: видаляйте зайві програми та очищайте вбудовану пам'ять смарт-ТВ від сміття. Не варто завантажувати до неї і контент. Краще відтворювати його із зовнішнього накопичувача, підключати який дають можливість практично всі сучасні телевізори. А можна використовувати для цього і мультимедійні сервери на зразок того ж Plex, що дозволяють передавати контент на ТБ по локальній мережі.

Нестабільне підключення до Інтернету. Багато програм для розумного телевізора так чи інакше «зав'язані» на роботу з інтернетом. Відповідно, за відсутності такого підключення або його недостатньої швидкості, вони починають гальмувати і підвисати в спробі «достукатися» до хмарних серверів.

  • Як виправити: перевірте надійність інтернет-з'єднання, а якщо телевізор підключений до мережі Wi-Fi, переконайтеся, що він знаходиться в зоні покриття домашнього роутера. Найкраще підключити телевізор до мережі по дроту. Таке з'єднання в рази стабільніше і часто набагато швидше.

Слабке «залізо» самого телевізора. Недорогі телевізори часто використовують не найшвидші процесори та оснащуються 1 Гбайт оперативної пам'яті. За сучасними мірками це катастрофічно мало. Тому не дивно, що таке ТБ згодом гальмує дедалі більше.

  • Як виправити: якомога частіше чистіть пам'ять телевізора та встановлюйте лише мінімум найнеобхідніших програм. Кардинальним вирішенням проблеми стане покупка сучасної ТБ-приставки зі швидким «залізом». Вона в будь-якому випадку обійдеться дешевше за новий телевізор, а якщо його картинка і звук вас влаштовують, то й оновлювати сам ТБ немає жодного сенсу.

Читайте також

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.