Огляд зовнішнього накопичувача AGi Portable SSD 2 Tb: для ПК та смартфону
Комп'ютери

Огляд зовнішнього накопичувача AGi Portable SSD 2 Tb: для ПК та смартфону

Довгий час основним призначенням SSD залишалося використання як системний диск. Все тому, що гігабайти на накопичувачі коштували дорого, і використовувати їх для зберігання даних було просто нераціонально.

Часи давно змінилися, і звичайні HDD у ноутбуках вже рідкість. Навіть зовнішні носії тепер частіше твердотільні. Наш сьогоднішній герой, AGi ED198 Portable SSD, доступний у двох варіантах: на 1 та 2 Тбайт. AGi Technology — відносно молода тайванська компанія, що випускає накопичувачі з 2018 року.

Технічні характеристики AGi ED198 Portable SSD

  • Місткість: 1 ТБ / 2 ТБ
  • Інтерфейс: USB 3.1
  • Розміри (Д х Ш х В): 100 х 39 х 8,6 мм
  • Швидкість читання/запис (макс.): 1000/900 МБ/с
  • Удароміцність: 1500 г/0,5 мс
  • Діапазон робочих температур: 0 ° С-70 ° С
  • Гарантія: 3 роки

Зовнішній вигляд та підключення

Формат М.2 дозволив робити зовнішні SSD диски максимально компактними. AGi ED198 Portable SSD розміром трохи більше банківської картки, важить всього 43 г. Такий можна носити з собою не тільки в сумці або рюкзаку, але навіть у кишені літніх штанів.

Начинка поміщена в алюмінієвий корпус зі згладженими краями. Його матове покриття практично не збирає відбитків пальців. Єдиний роз'єм – USB-C. У комплект також входить універсальний кабель USB-C — USB-C, на одному з кінців якого закріплений перехідник USB-C — USB-А.

Тобто можна підключати SSD як до ПК, так і ноутбуків/планшетів/смартфонів з USB-C. Якщо мобільний пристрій підтримує OTG, накопичувач відобразиться як окреме джерело даних.

Огляд зовнішнього накопичувача AGi Portable SSD 2 Tb: для ПК та смартфону

Зрозуміло, що ніяких драйверів ставити не потрібно. SSD підключається та готовий до роботи відразу, як тільки його підключили.

Швидкість роботи

Накопичувач використовує тип пам'яті 3D NAND та підтримує USB 3.1 Gen 2, так що теоретична швидкість може досягати 10 Гбіт/с. Насправді ж при копіюванні та читанні інформації все залежить від порту, до якого здійснюється підключення, та другого джерела, якщо копіювання йде на або з нього.

На нашому тестовому комп'ютері опинився USB 3.1 Gen 1. Знов-таки теоретично він здатний працювати зі швидкістю до 5 Гбіт/с (гігабіт за секунду) або 625 МБ/с (мегабайт за секунду). Але на практиці вона завжди трохи нижча. Реальну швидкість при підключенні AGi ED 198 Portable SSD можна побачити на скріншоті з бенчмарку нижче.

Огляд зовнішнього накопичувача AGi Portable SSD 2 Tb: для ПК та смартфону

Цілком очікуваний результат, але чи не просідає швидкість при копіюванні великих обсягів даних? Таке часто трапляється при переповненні кешу. Тут подібної проблеми немає: наш тестовий архів 45 Гбайт в обидві сторони пройшов без зниження швидкості. Звичайно, на практиці користувачам навряд чи доведеться переносити такі великі обсяги даних.

Огляд зовнішнього накопичувача AGi Portable SSD 2 Tb: для ПК та смартфону

Разом: наша думка про AGi ED198 Portable SSD

Побоювання, що молодий бренд запропонує доступний, але «другосортний» накопичувач, на щастя, не підтвердився. Новий SSD — компактний, швидкий, що не втрачає швидкості навіть під навантаженням. Плюс легко запускається через OTG. Тож беремо на замітку. У Росії SSD має з'явитися у найближчі місяці. Точна вартість поки що невідома, але на Amazon 2-террабайтний варіант пропонують за $149.99 – це близько 13 600 рублів.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.