Фільми

Надрозум вже близько: колишній співробітник OpenAI розповів про небезпеку штучного інтелекту

Колишній аналітик безпеки OpenAI Леопольд Ашенбреннер опублікував документ, в якому описує майбутнє штучного інтелекту та пов'язані з його розвитком ризики. На його думку, вже до 2027 року можна створити так званий загальний штучний інтелект (AGI). Він буде здатний вирішувати широке коло завдань, самонавчати і ні в чому не поступиться розуму людини.

У своїй роботі Ашенбреннер підкреслює, що розвиток ІІ йде випереджаючими темпами, і людство не встигає усвідомлювати цю швидкість. За його словами, вже до 2026 року розроблювані прототипи AGI будуть розумнішими за випускників коледжів, а до кінця десятиліття вони зможуть перевершити в інтелекті будь-якої людини. Це призведе до появи штучного надінтелекту.

За словами Ашенбреннера, вихід ІІ на рівень автоматизованих досліджень призведе до практично неконтрольованого випереджального розвитку AGI. І це створить серйозні загрози для людства. Автор підкреслює, що протистояння може статися між США та Китаєм.

Також у своєму тексті він зазначає, що в нових реаліях гонка озброєнь між країнами відбуватиметься саме в галузі розвитку штучного інтелекту, який контролюватиме багато сфер життя, зокрема питання оборони. Основна загроза полягає в тому, що людство підійде до цього рубежу, не будучи готовим до того, з чим зіткнеться.

Ашенбреннер нарікає на те, що при величезних фінансових вкладеннях компанії, які розробляють ІІ машини, не приділяють уваги безпеці. Власне, своєю роботою він хоче привернути увагу регулюючих органів до цієї проблеми.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.