16 прихованих та маловідомих функцій камери iPhone та трюків, які допоможуть робити круті фото
Фільми

16 функцій камери iPhone та трюків для крутих фото, які знають не всі

1. Запуск камери свайпом

Навіть якщо у вас не iPhone 15 Pro/Max з кнопкою дії, ви можете швидко активувати камеру з екрану блокування, натиснувши на відповідну іконку. Але є ще швидший спосіб – просто зробити свайп по екрану вліво. Він відомий ще з ранніх версій iOS і, як і раніше, працює.

2. Запуск камери у потрібному режимі

За замовчуванням після натискання на іконку на екрані блокування камера запускається у режимі зйомки. Якщо ви заздалегідь знаєте, що хочете знімати, можна заощадити час і відразу включити режим «Селфі», «Відео», «Портрет», «Селфі-портрет». Для цього викличте пункт керування, затримайте палець на значку камери і виберіть потрібний варіант.

3. Зйомка кнопкою гучності

Спуск затвора можливий не лише за допомогою сенсорної кнопки на екрані. Натомість можна скористатися будь-якою клавішею гучності. Це стане в нагоді, щоб робити фото не дивлячись в екран, наприклад, для селфі на основну камеру, а також у ситуаціях, коли важливо міцно тримати телефон у руках.

4. Зйомка кнопками гарнітури

Попередня функція так само працює і на дротовій гарнітурі, тому не поспішайте викидати її, навіть якщо у вас є AirPods. Навушники можуть виступити в ролі дистанційного пульта, наприклад, під час зйомки на трипод.

5. Серійна зйомка

Впіймати вдалий кадр непросто. Коли у вас є лише одна спроба або ви намагаєтеся зафіксувати об'єкт у русі – значно підвищити шанси на успіх допоможе режим безперервної або серійної зйомки.

Щоб активувати його, відкрийте камеру, а потім торкніться кнопки затвора і проведіть ліворуч. Поки ви утримуєте палець, iPhone робитиме по 10 фото в секунду, а коли відпустите, збереже їх у галереї одним блоком, але з позначкою «Серія (ХХ фото)». У будь-який момент можна переглянути та відзначити вдалі, після чого вони будуть відображатися окремими кадрами, а решта автоматично видаляться.

6. Розширені налаштування свайпом вгору

За замовчуванням під час запуску камери всі налаштування, що рідко використовуються, приховані, а деякі, на зразок спалаху, стилів або Live Photo, відображаються вгорі екрана, куди незручно тягнутися однією рукою.

Відкрити додаткові функції та перемістити недоступні кнопки вниз можна свайпом по екрану знизу вгору або тапом зі стрілкою на верхній панелі. Для їхнього приховання достатньо зробити зворотний свайп або натиснути на стрілку.

7. Фіксація експозиції та фокусу

Торканням по екрану під час зйомки ми показуємо iPhone, де кадру слід сфокусуватися, але якщо змінити ракурс, то фокус переналаштується. Щоб уникнути цього, зробіть замість звичайного тапа довгий. Так фокус та експозиція будуть зафіксовані на вибраному об'єкті, а ви зможете змінювати кут зйомки, підбираючи найвигідніший ракурс.

8. Довга витримка

У стандартній камері немає можливості зйомки фото з довгою витримкою, проте є простий трюк, як отримати такий кадр із Live Photo. Але спочатку переконайтеся, що функція увімкнена, — значок концентричних кіл у правому верхньому куті не повинен бути перекресленим.

Зробіть фото з якимось рухом у кадрі. Найкраще використовувати штатив або постаратися міцно утримувати телефон у руках, включаючи 1,5 секунд до натискання на затвор і ще 1,5 секунд після. Далі відкрийте фото в галереї, торкніться позначки Live і виберіть «Довга витримка».

9. Apple ProRAW

На відміну від JPEG і HIEF просунутий формат Apple ProRAW містить набагато більший динамічний діапазон та кількість інформації про знімки, за рахунок чого дозволяє редагувати їх без втрати якості, змінюючи баланс білого, експозицію, колір та інші параметри. Даний формат доступний на iPhone 12 Pro і новіших Pro-моделях.

Щоб знімати в ProRAW, перейдіть в «Налаштування» → «Камера» → «Формати», увімкніть перемикач «Управління ProRAW та роздільною здатністю», топніть «За замовчуванням» і виберіть «ProRAW 12 Мпікс» або «ProRAW Max (до 48 Мпікс)» . Врахуйте, що в максимальній роздільній здатності одне фото займатиме близько 80 мегабайт.

10. Фільтри на етапі зйомки

Кілька базових фільтрів, подібних до Instagram*, доступні при редагуванні знімків у вбудованій галереї. Однак вони також присутні і в камері, дозволяючи побачити, як виглядатиме фото ще на етапі зйомки.

Це дуже корисно для чорно-білих кадрів, оскільки допоможе оцінити фото без кольору і при необхідності змінити композицію або надихне вас на драматичне фото.

11. Допомога у композиції

У камері є кілька допоміжних налаштувань, які полегшують зйомку, але вони відключені за замовчуванням. Мова про «Сітку», «Рівень» та «Показ поза кадром». Їх можна увімкнути, перейшовши до «Параметри» → «Камера» у розділі «Композиція».

Сітка відображає на екрані пари горизонтальних та вертикальних ліній для дотримання правила третин, згідно з яким об'єкти та «точки інтересу» слід розміщувати вздовж цих ліній або на їхньому перетині, щоб отримати найбільш привабливе фото.

Рівень допомагає не завалити обрій, відображаючи на екрані ламану, яка перетворюється на пряму, коли ви тримаєте смартфон рівно. Ну а остання функція показує поза видошукача те, що не помістилося в кадр, дозволяючи не упустити важливі деталі.

12. Фотографічні стилі

На iPhone 13 і новіших моделях доступна функція зміни стилю фото, яка працює за принципом фільтрів, але більш глобально: вибрані налаштування застосовуються автоматично до всіх знятих на стандартну камеру фото. Усього доступно чотири варіанти: «Насичений контрастний», «Фарбовий», «Теплий» та «Холодний».

Щоб змінити стиль, відкрийте «Параметри» → «Камера», торкніться «Фотографічні стилі» та виберіть один із варіантів, орієнтуючись на перегляд та опис. Те саме можна зробити і прямо з камери, тапнувши по іконці з трьома перекресленими кадрами.

13. Дзеркальні селфі

За замовчуванням усі фото з фронтальної камери iPhone віддзеркалюються, щоб користувачі бачили себе так, як звикли бачити у дзеркалі. Це, з одного боку, добре, але з іншого — призводить до того, що написи та номери буде перевернуто.

На щастя, цей аспект легко виправити. Перейдіть до «Налаштування» → «Камера» та вимкніть тумблер «Передня камера дзеркально».

14. Зйомка догори дригом

Блок камер iPhone розміщується вгорі, щоб під час зйомки об'єктиви не перекривалися руками. Тому навіть якщо поставити телефон на землю, камера все одно буде на висоті близько 15 сантиметрів.

Якщо хочете зробити максимально драматичний кадр з асфальту, галявини або будь-якої іншої поверхні — просто поставте iPhone догори дригом. Пізніше ви зможете розгорнути фото, натиснувши в галереї «Правити» → «Обрізати» та вибравши поворот.

15. Клонування у панорамному режимі

У панорамному режимі зображення з камери поступово захоплюється, коли ви переміщаєте смартфон. І це можна використовувати не тільки для зйомки панорам, але і щоб додати на знімок «клони» однієї людини.

Для цього запустіть панорамний режим і почніть зйомку з моделлю в кадрі, зупиніться, попросіть людину переміститися і продовжуйте рухати камеру. Повторіть такий трюк кілька разів та натисніть стоп. У фінальному фото модель буде одночасно у кількох місцях.

16. Видалення людей із кадру Live Photo

А цей приймач дозволить, навпаки, видалити з кадру небажаних людей, наприклад, випадкових перехожих. Правда, тільки якщо вони просто майнули, оскільки використовується «буфер» Live Photo, в який записується 1,5 секунд до натискання на затвор і ще стільки ж — після.

Щоб виправити фото, відкрийте його в галереї, натисніть «Правити» та торкніться піктограми Live Photo в редакторі. Рухаючи повзунок з превью, знайдіть кадр без вад і натисніть «Зробити фото титульним», а потім «Готово» для збереження.

До речі, такий трюк стане в нагоді і для виправлення інших дрібних косяків. Наприклад, якщо людина моргнула, то її очі легко розплющити, вибравши потрібний кадр.

*Діяльність Meta Platforms Inc. і соціальних мереж Facebook і Instagram, що належать їй, заборонена на території РФ.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.